Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Divlja jabuka yamadori  (Posjeta: 2894 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline rerom

Divlja jabuka yamadori
« : 08-04-2016, 07:08:50 »
Dakle, divlja jabuka nedavno preseljena iz prirode u trening posudu...deblo čine dvije deblje granje od kojih je jedna trenutno  fino krenula, dok je druga ( markirana crvenom na fotki ) bez znakova života. Dat ću joj još vremena, možda i krene...ako ne, razmišljam bih li tu mrtvu granu ostavio te ju vremenom pokušao iskorisiti za neki materijal za drilanje?...ili bih ju nekako odlomio, s time da bih htio da to izgleda prirodno ( npr. kao da ju je u prirodi odlomio vjetar ili tezina snijega...)?...ili bih ju jednostavno odstranio do baze?? Ako ima netko koju lipu, zahvaljujem
'Slika je lijepa onda kada je možemo gledati bezbroj puta, a da joj se svaki puta iznova divimo.' M. Fizi

Offline josipivesic

Odg: Divlja jabuka yamadori
« Odgovori #1 : 08-04-2016, 08:11:26 »
pa pogledaj ima li pupova na njoj koji se bude...po meni nista ne diraj do jeseni, tek si je presadio i sad se bori...dok ojača imat ćeš vremena  :bravoPrika:

Offline alexhor

Odg: Divlja jabuka yamadori
« Odgovori #2 : 08-04-2016, 14:55:18 »
Gle ovo za ideju :)

Offline rerom

Odg: Divlja jabuka yamadori
« Odgovori #3 : 08-04-2016, 18:28:30 »
Alexhor uzeo si mi riječ iz usta  :great: Jedino ne znam kako bi se moglo zaustaviti propadanje tako obrađene grane?
'Slika je lijepa onda kada je možemo gledati bezbroj puta, a da joj se svaki puta iznova divimo.' M. Fizi

Offline alexhor

Odg: Divlja jabuka yamadori
« Odgovori #4 : 08-04-2016, 18:45:23 »
Relativno teško, ali neki ovdje imaju sredstva za to. Razlika je između jabuke i lipe, ili recimo hrasta, no za to nisam stručan. Uvijek možeš ostaviti više ovog mrtvog, negdje sam imao i takvu sliku ali je ne mogu naći, kosi trupac gotovo cijeli mrtav ali na njemu raste uspravna formal upright grana s krošnjom.

Offline rerom

Odg: Divlja jabuka yamadori
« Odgovori #5 : 10-04-2016, 08:43:34 »
Da li je netko pokušao koristiti neki stabilizator za drvo kako bi uspio sačuvati ' deadwood ' komad na bjelogorici?
'Slika je lijepa onda kada je možemo gledati bezbroj puta, a da joj se svaki puta iznova divimo.' M. Fizi