Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Erozija supstrata pri zalijevanju  (Posjeta: 3763 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline rerom

Erozija supstrata pri zalijevanju
« : 13-04-2016, 12:22:09 »
Postoji li način da se spriječi erozija supstrata, koji curi/ispada iz posude prilikom zalijevanja, u slučaju da je supstrat pretrpan iznad nivoa posude, kao na fotki
'Slika je lijepa onda kada je možemo gledati bezbroj puta, a da joj se svaki puta iznova divimo.' M. Fizi

Offline Marija

Odg: Erozija supstrata pri zalijevanju
« Odgovori #1 : 13-04-2016, 13:00:56 »
O bože, jesi ti to nazvao EROZIJOM  :happy2: :happy2: :happy2:

A kako zvati kada kosovi dođu i raskopaju ti substrat u potrazi za glistama i crvićima ... ili recimo kad ti bura iz svih posuda u vrtu utpuha 2cm substrata  :girl:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline rerom

Odg: Erozija supstrata pri zalijevanju
« Odgovori #2 : 13-04-2016, 13:27:26 »
To možeš nazvati: 1. Krađa živih organizama iz supstrata, i pod 2. vjetroderina :) ... mislim  :takoTreba:
'Slika je lijepa onda kada je možemo gledati bezbroj puta, a da joj se svaki puta iznova divimo.' M. Fizi

Offline jurica

Odg: Erozija supstrata pri zalijevanju
« Odgovori #3 : 13-04-2016, 15:22:45 »
Postoji li način da se spriječi erozija supstrata, koji curi/ispada iz posude prilikom zalijevanja, u slučaju da je supstrat pretrpan iznad nivoa posude, kao na fotki
Postoji ! Imaš kantu spremljenog supstrata i nadodaš kad zatreba !  :mdr:  8)

Offline DonQuijote

Odg: Erozija supstrata pri zalijevanju
« Odgovori #4 : 13-04-2016, 17:01:55 »
Postoji li način da se spriječi erozija supstrata, koji curi/ispada iz posude prilikom zalijevanja, u slučaju da je supstrat pretrpan iznad nivoa posude, kao na fotki
Ako preko svega staviš tanak sloj zemlje za cvijeće, ona će poslužiti kao ljepilo. Time doduše malo smanjuješ propusnost ali to je cijena koju moraš platiti

Offline Marija

Odg: Erozija supstrata pri zalijevanju
« Odgovori #5 : 13-04-2016, 20:46:14 »
Neeemaaa poooomoćiiiiiiiiii   :girl:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Adrian

Odg: Erozija supstrata pri zalijevanju
« Odgovori #6 : 14-04-2016, 05:34:48 »
Je li to perlit na vrhu supstrata? On ode i kad kihneš!

Offline jurica

Odg: Erozija supstrata pri zalijevanju
« Odgovori #7 : 14-04-2016, 09:18:35 »
A sada malo ozbiljniji odgovor od mene . Ja sam ove godine nabavio Lavu , dosta sliči po strukturi na Pomice ali je druge boje i puno teža od Pomice tako da primjećujem da je voda ne ispire i za sad mi se pokazalo kao najbolje rješenje.

Offline Adrian

Odg: Erozija supstrata pri zalijevanju
« Odgovori #8 : 14-04-2016, 16:42:20 »
Mogu reći da i akadama i kiryu savršeno leže na površini čak i kad jače polijevam sa šlauhom.