Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: SKULPTURA I BONSAI ?  (Posjeta: 14656 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline gale

SKULPTURA I BONSAI ?
« : 31-05-2007, 18:41:55 »
Pri prezentaciji bonsai-a mogu se videti suiseki i po neka simpatična prateća biljka ali nisam video neku prikladnu ''skulpturu'' ili sl. Palo mi je na pamet da tako nešto može biti deo postavke neke izložbe. Možda to nije u redu u tradicionalnom i estetskom smislu kada je bonsai u pitanju. Ovo su neke od mojih skulptura, više kao prikaz, a ne kao odgovarajuća kombinacija sa drvetom.


Offline Andrija Zokić

Odg: SKULPTURA I BONSAI ?
« Odgovori #1 : 31-05-2007, 19:01:03 »
Pri prezentaciji bonsai-a mogu se videti suiseki i po neka simpatična prateća biljka ali nisam video neku prikladnu ''skulpturu'' ili sl.

Ohoho! :happy: Vidim da imamo i treceg kipara na forumu! Nesto je i Don spominjao da je istrazivac u tim vodama. Ja sam zavrsio kiparstvo u srednjoj umjetnickoj, a zatim sam upisao akademiju i zavrsio za akademskog kipara. Mislim da bonsai ima snaznu vezu sa skulpturom jer se radi isto o oblikovanju volumena i to linijski istanjenog volumena, ili bi se ozicavanje i formiranje grana bonsaija jos bolje moglo definirati kao oblikovanje crteza u prostoru.
Skulpturice su ti jako dobre i izgledale bi odlicno da su npr. 5m visine. Imas li nekog uzora u kiparstvu?
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline gale

Odg: SKULPTURA I BONSAI ?
« Odgovori #2 : 31-05-2007, 19:21:31 »
Andrijachi-- Otprilike su te visine. Ja sam dipl. ing mašinstva, totalno ne tipični. drago :happy: mi je da ti se dopadaju i ne mogu da odolim da ti pošaljem još koju. Inače ne osećam se kao kipar ali to je druga priča.

Offline Andrija Zokić

Odg: SKULPTURA I BONSAI ?
« Odgovori #3 : 31-05-2007, 19:29:42 »
Napisao sam 5 metara a ne cm :gigle: . Tvoji radovi me podsjecaju me na razmisljanje jednog mog profesora (Matko Mijic).
Evo nekih linkova:
http://www.morsko-prase.hr/matko.htm
http://www.galum.hr/_hr/izlozbe_v/izlozbe_v_mijic.htm
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Andrija Zokić

Odg: SKULPTURA I BONSAI ?
« Odgovori #4 : 31-05-2007, 20:16:28 »
U biti 4 kipara. Vidim da se Kresimir bavi virtualnim kiparstvom! I ja sam POKUSAO  raditi u 3D Studio MAX-u ali me nije bas islo pa sam odustao :bongggg: .
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline DonQuijote

Odg: SKULPTURA I BONSAI ?
« Odgovori #5 : 31-05-2007, 20:29:56 »
Uf moje kiparstvo bi se dalo svesti na nekoliko skulptura u drvu sumljive kvalitete, više sam plagijator nego kipar. Kipar je umjetnik, a ja to nisam uspio postići.

Offline istefano

Odg: SKULPTURA I BONSAI ?
« Odgovori #6 : 31-05-2007, 21:11:12 »
imas smisla Gala ja sam vise za takvu nekakvu ekscentricnu umjetnost nego li za donova djela iako se vidi da je majstor...
don koji ti vrag jos uvjek delas u m-sanu ... daq nisi promasio zanimanje

Offline Andrija Zokić

Odg: SKULPTURA I BONSAI ?
« Odgovori #7 : 31-05-2007, 21:38:05 »
Uf moje kiparstvo bi se dalo svesti na nekoliko skulptura u drvu sumljive kvalitete, više sam plagijator nego kipar. Kipar je umjetnik, a ja to nisam uspio postići.

Vidi se da si talentiran! Ma cim si pokazao onu prvu bukvu, odmah sam znao :mdr: ! Ja svoje skulpture krijem ko zmija noge ;) .
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline DonQuijote

Odg: SKULPTURA I BONSAI ?
« Odgovori #8 : 31-05-2007, 22:06:45 »
imas smisla Gala ja sam vise za takvu nekakvu ekscentricnu umjetnost nego li za donova djela iako se vidi da je majstor...
don koji ti vrag jos uvjek delas u m-sanu ... daq nisi promasio zanimanje
Imam ja još nekih skrivenih talenata. :mdr: M San, to je odlična firma i sigurna plaća koja mi omogučava da radim ono što volim.


Uf moje kiparstvo bi se dalo svesti na nekoliko skulptura u drvu sumljive kvalitete, više sam plagijator nego kipar. Kipar je umjetnik, a ja to nisam uspio postići.

Vidi se da si talentiran! Ma cim si pokazao onu prvu bukvu, odmah sam znao :mdr: ! Ja svoje skulpture krijem ko zmija noge ;) .
To zato što si ti kipar i tvoje skulpture su tvoje. One su umjetnost. Ovo moje su zanatski dobro napravljene kičarije. Što misliš zašto su takvi religiski motivi? Ja baš nisam vjernik nego je to zato što kad napraviš čovjeka sa trnovom krunom svako zna da je to Isus i ne moram previše razmišljati o ideji, kompoziciji i sl. Čisti zanat,to nije umjetnost, toga sam svjestan...ali ipak su mi drage te rezbarije. Radio sam ih iz gušta za svoje zadovoljstvo.

Offline Andrija Zokić

Odg: SKULPTURA I BONSAI ?
« Odgovori #9 : 31-05-2007, 22:23:43 »
imas smisla Gala ja sam vise za takvu nekakvu ekscentricnu umjetnost nego li za donova djela iako se vidi da je majstor...
don koji ti vrag jos uvjek delas u m-sanu ... daq nisi promasio zanimanje
Imam ja još nekih skrivenih talenata. :mdr: M San, to je odlična firma i sigurna plaća koja mi omogučava da radim ono što volim.

Radis u M Sana? Da sam znao tamo bih kupio PC, a ne u onog Vemila :tup: ! Kad ce M San otvorit poslovnicu u Splitu?

Što misliš zašto su takvi religiski motivi? Ja baš nisam vjernik nego je to zato što kad napraviš čovjeka sa trnovom krunom svako zna da je to Isus i ne moram previše razmišljati o ideji, kompoziciji i sl. Čisti zanat,to nije umjetnost, toga sam svjestan...ali ipak su mi drage te rezbarije. Radio sam ih iz gušta za svoje zadovoljstvo.

Kuzim! To je isto kao sto ja volim kosit travu oko maslina. U tim trenutcima o nicemu ne mislim i u svom sam filmu. Mada se iskusni poljoprivrednici krste i cude sto to izvodim sa kosilicom :loco: .
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline DonQuijote

Odg: SKULPTURA I BONSAI ?
« Odgovori #10 : 31-05-2007, 22:28:46 »
E da, to je to. Uživaš u tome da ti je travnjak lijep, ali si ne umišljaš da si pravi poljoprivrednik. Dobro pogođeno.
Ako trebaš što iz M Sana javi.

Offline gale

Odg: SKULPTURA I BONSAI ?
« Odgovori #11 : 31-05-2007, 23:29:58 »
Don Quijote-- Predlažem da otvoriš temu ( ako već nije bila ) SUISEKI , mislim da bi stiglo dosta fotki, ..bar 100 kg. kamenja :happy: Važno je da uživaš, kao i ja dok radiš.

Offline DonQuijote

Odg: SKULPTURA I BONSAI ?
« Odgovori #12 : 01-06-2007, 09:01:08 »
Nešto već ima ovdje
http://hbf.my-bonsai.com/index.php?topic=308.0
Može se nastaviti

Offline gale

Odg: SKULPTURA I BONSAI ?
« Odgovori #13 : 01-06-2007, 09:04:00 »
 Hvala Done :chinaman:

Offline Andrija Zokić

Odg: SKULPTURA I BONSAI ?
« Odgovori #14 : 01-06-2007, 16:30:12 »
E da, to je to. Uživaš u tome da ti je travnjak lijep, ali si ne umišljaš da si pravi poljoprivrednik. Dobro pogođeno.

Samo ima jedna razlika. Pokosit travu moze gotovo svatko, a ove tvoje skulpture ne moze napraviti bilo tko. Za nekog tko nije zavrsio umjetnicku skolu one su odlicne! Ovi nabori od odjece na Sv. Mariji su odlicni, a raspeti Krist ima dobre proporcije i anatomiju.
andbonsai.com ~ andbonsai studio