Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Chinese juniper sjeme rodilo  (Posjeta: 4782 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline /Bonsai/

Chinese juniper sjeme rodilo
« : 09-05-2016, 11:37:47 »
Rodilo ih 4 u istoj posudici, prebacio najvećeg u drugi petnjačić, bio je uredu 2 dana, onda sam vidio na internetu mini plastenik efekt-boca preko biljke pa sam isprobao to i odmah se stvorila vlaga unutra. Bio je to vruć dan pa se unutra valjda previše ugrijalo i primjetio sam da mi je malo pobijelio kao da se osušio pa sam skinuo bocu.
Ne fali mu vode(zadnji put sam ga zalio prije 3 dana) zemlja je vlažna(u običnoj je zemlji za cvijeće), osim toga jučer je padala kiša, ne izgleda mi najbolje, molim za bilo kakav savjet puno hvala. :molitva:

Lijep pozdrav!



Slike http://imgur.com/a/NsxMq

Offline Marija

Odg: Chinese juniper sjeme rodilo
« Odgovori #1 : 09-05-2016, 12:14:36 »
Gledaj, fino da ti sjeme klija, ali kakve to veze ima s bonsaima?!  :zamisljen:
Mislim da bolje da savjete oko toga potražiš na nekom drugom forumu .... a za bonsaije, tu smo, naravno!  :mdr:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline zen

Odg: Chinese juniper sjeme rodilo
« Odgovori #2 : 09-05-2016, 12:29:41 »
Na tvojim slikama koje sam vidio mi tvoji klijanci više sliče na bor  :idiot: , možda se varam, a ne na juniperus. Kad biljka isklija moraš voditi računa da nije u pretjeranoj vlazi jer će početi trunuti i ne smiješ je izlagati direktnom suncu. Nebi bilo loše uključiti preventivno tretiranje s fungicidom. Biljka je mlada i treba joj zaštita i od bolesti i od direktnog sunca. Nadam se da sam ti uspio pomoći, ukoliko ćeš trebati više informacija slobodno me kontaktiraj ili prek pp ili na mail bonsai.udruga.zen@hotmail.com

Offline /Bonsai/

Odg: Chinese juniper sjeme rodilo
« Odgovori #3 : 09-05-2016, 12:53:35 »
Na tvojim slikama koje sam vidio mi tvoji klijanci više sliče na bor  :idiot: , možda se varam, a ne na juniperus. Kad biljka isklija moraš voditi računa da nije u pretjeranoj vlazi jer će početi trunuti i ne smiješ je izlagati direktnom suncu. Nebi bilo loše uključiti preventivno tretiranje s fungicidom. Biljka je mlada i treba joj zaštita i od bolesti i od direktnog sunca. Nadam se da sam ti uspio pomoći, ukoliko ćeš trebati više informacija slobodno me kontaktiraj ili prek pp ili na mail bonsai.udruga.zen@hotmail.com

Hvala! Poslao sam poruku.