Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Pozdrav  (Posjeta: 2598 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Tuna

Pozdrav
« : 19-08-2016, 23:55:13 »
Lijep pozdrav! Moje ime je Antun, dolazim iz Zagreba, pratim vaš forum već neko vrijeme i odlučio sam se pridružit. Nemam bonsai, ali sam se nadao da bi mi vi mogli pomoći i predložiti kaj da uzmem, nešto jednostavno za početak da se ufuram. Baš sam završio srednju, upiso faks i reko ajde malo da se upustim u ovaj hobi jer mi je to želja već duže vrijeme. Svaka pomoć je dobrodošla. Hvala svima unaprijed!!  :great:

Offline alexhor

Odg: Pozdrav
« Odgovori #1 : 20-08-2016, 00:07:30 »
Tuna, dobrodošao na forum.
Za početak bi bilo dobro pročitati zanimljivosti i osnove na ovom forumu pa onda kad dobiješ neku sliku o svemu raspitati se za detalje. Ja bih ti predložio da ništa ne "uzmeš" jer u ovo doba godine to podrazumijeva jedinu  nekakvu kupnju u centru tipa Baumax, što će te baciti u depresiju prije nego padne prvi snijeg. Sigurniji ćeš biti s autohtonim vrstama, a vrijeme za to je tek nakon sezone mirovanja, dakle sljedeće proljeće. Do tada učiti se i pripremati se za novog kućnog ljubimca. Krajem 10. mjeseca u Samoboru će biti izložba i radionice pa vidi što od toga možeš posjetiti i vidjeti sve iz prve ruke te upoznati ljude za pomoć.
http://www.hobibonsai.com/index.php?topic=3723.0

Offline Tuna

Odg: Pozdrav
« Odgovori #2 : 20-08-2016, 00:14:02 »
Kužim, onda se vidimo u Samoboru, a do tada upijm po forumu. I mislio sam uzet neku našu vrstu, zato sam se nado da će mi neko od vas iskusnijih ponudit ili pokazat gdje i kak.

Offline alexhor

Odg: Pozdrav
« Odgovori #3 : 20-08-2016, 11:29:08 »
Super. Najjači i najvrijedniji alat bonsaista je strpljenje. Tako su govorili i meni, pa često nisam slušao, sad ja govorim tebi, tko zna, možda ti povjeruješ i olakšaš si traume :) Kad si nestrpljiv onda poubijaš drveće, a to se posebno odnosi na brkanje godišnjih doba i njima pripadajućih poslova. No do sezone skupljanja autohtonih imaš cca 5-6 mjeseci, taman da naučiš što treba, da nabaviš što treba, i da se družiš s ljudima koliko treba. A da ne govorim da šetnja šumom čini čuda, već sad možeš pronaći kandidata za proljeće, alii pustiti ga da prvo  ode na zimsko spavanje kao što je red.