Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Oblikovanje juniperusa  (Posjeta: 3334 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline rerom

Oblikovanje juniperusa
« : 24-08-2016, 13:16:30 »
Čime bi se sve moglo pokušati zafrkati stablo prilikom prvotnog oblikovanja juiperusa? Rukama naime pokušavam, al ništ od toga....ovako nešto mi je cilj. Dakle, je li moguće nakon što stablo malo zadeblja zavinuti ga u neku spiralu nečime, il ije to moguće isključivo dok je stablo još tanko?
'Slika je lijepa onda kada je možemo gledati bezbroj puta, a da joj se svaki puta iznova divimo.' M. Fizi

Offline josipivesic

Odg: Oblikovanje juniperusa
« Odgovori #1 : 24-08-2016, 20:45:43 »
pusti da to umjesto tebe odradi majka priroda pa ga onda ščepaj pod svoje vlasništvo  :whistle:

Offline Goran

Odg: Oblikovanje juniperusa
« Odgovori #2 : 24-08-2016, 20:50:32 »
Koliko debelo? Stavi sliku.

Offline rerom

Odg: Oblikovanje juniperusa
« Odgovori #3 : 24-08-2016, 21:37:03 »
Evo slike od jučer gdje se vidi stablo i neki moj pokušaj home made stegom primjenit neku silu...stablo je cca 3-4 cm promjera
'Slika je lijepa onda kada je možemo gledati bezbroj puta, a da joj se svaki puta iznova divimo.' M. Fizi

Offline rerom

Odg: Oblikovanje juniperusa
« Odgovori #4 : 25-08-2016, 07:25:42 »
ili npr. ovaj..
'Slika je lijepa onda kada je možemo gledati bezbroj puta, a da joj se svaki puta iznova divimo.' M. Fizi

Offline rerom

Odg: Oblikovanje juniperusa
« Odgovori #5 : 25-08-2016, 11:08:39 »
Hm, dakle pronašao neki video na tu temu, pa valjda odgovaram sam sebi, a možda još i nekome posluži... :smile:

https://www.youtube.com/watch?v=u8y30P5amB4&list=PLl5ov3MNuD-1rHNZGpSY5aS_BQ2JIR1ns&index=9
'Slika je lijepa onda kada je možemo gledati bezbroj puta, a da joj se svaki puta iznova divimo.' M. Fizi

Offline Adrian

Odg: Oblikovanje juniperusa
« Odgovori #6 : 28-08-2016, 18:59:16 »
Makni tu stegu i te tanke žice, uzmi jako debelu žicu, omotaj i savijaj ih tamo gdje ide i kolko ide, a ne baš tam di bi ti htio, a već je prekasno za to. Ne mora svaki juniper baš imati muving od početka. Napravi rupice na rubovima posude i zatege koje će pomoći da se zadrži savinuti oblik.