Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: DILEME  (Posjeta: 3750 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline mansa12

DILEME
« : 01-10-2016, 22:12:41 »
U planu mi je premeštanje drva na novu lokaciju u dvorište, ali deo drva biče ispod sjene oraha. Dali još neko čuva svoja drva ispod oraha, dali ima nekave štete i sl.??

Offline Adrian

Odg: DILEME
« Odgovori #1 : 02-10-2016, 05:43:02 »
U načelu ispod i oko oraha ništa ne raste dobro. Al to važi samo za biljke koje su posađene u zemlju oko ili blizu oraha. Oko toga imam nebrojena iskustva. No zaista ne znam da li bi to moglo štetiti nečem u posudama. Znam da je lišće oraha prepuno raznih alkaloida i tanina i da tamo gdje se razgrađuje i trune orahovo lišće opet ništ ne raste. Ja osobno ne bi razmišljao o trajnoj lokaciji pd orahom, za svaki slučaj....

Offline LONICERA

Odg: DILEME
« Odgovori #2 : 02-10-2016, 11:29:50 »
Dio mojih drva je smješteno pod orahom. Nikakvu razliku ne zamjećujem u odnosu na druga drva. Također imam i biljke kojima odgovara hlad posađene  ispod oraha, doduše u navezenu zemlju i vrlo bujno rastu. Ja mislim da je to mit, iako posude čistim od lišća i otpalih plodova.

Offline LONICERA

Odg: DILEME
« Odgovori #3 : 02-10-2016, 13:12:40 »
Evo i slika.
Ispod oraha prošlo proljeće:

Offline mansa12

Odg: DILEME
« Odgovori #4 : 03-10-2016, 21:10:03 »
Dio mojih drva je smješteno pod orahom. Nikakvu razliku ne zamjećujem u odnosu na druga drva. Također imam i biljke kojima odgovara hlad posađene  ispod oraha, doduše u navezenu zemlju i vrlo bujno rastu. Ja mislim da je to mit, iako posude čistim od lišća i otpalih plodova.

LONICERA, hvala ti puno na odgovor.. :hvalaaa: