Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: RASADNIK PREBONSAIA  (Posjeta: 36000 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Adrian

Odg: RASADNIK PREBONSAIA
« Odgovori #15 : 26-12-2016, 10:20:09 »
Sretan Božić je prošao, kod kuće su bile obje kćeri, budući zetovi... (kamerman, asistent kamere, rasvjeta, pomoćno osoblje, režija... pa sam iskoristio priliku)...
https://www.youtube.com/watch?v=3LgA9SB0O64&feature=youtu.be

Offline BONSAJ POCETNIK

Odg: RASADNIK PREBONSAIA
« Odgovori #16 : 26-12-2016, 14:51:47 »
Super ti je rasadnik!! I hvala za slike, ja sam svoju maslinu onako pozico sa obicnom zhicom. Za grubo zicanje obicna zhica mislim da je dobra, sad mi grane nisu prave. Shto vishe slike i klipova, to vishe mi naucimo po neshto.

Offline Adrian

Odg: RASADNIK PREBONSAIA
« Odgovori #17 : 26-12-2016, 21:07:59 »
Za prebonsai oblikovanja uzmi običnu paljenu armiračku željeznu žicu. Jako je jeftina. Paljena je da bi armirači mogli s njom vezati armature za beton. Nije baš savitljiva ko paljena bakrena, slabije drži i teže ju je razrezati, ali za osnovno oblikovanje drži ko... ja sam ove jeseni potrošio oko 1 kilometar. Bankrotirao bi da je bila bakrena.

Offline Adrian

Odg: RASADNIK PREBONSAIA
« Odgovori #18 : 30-12-2016, 09:58:10 »
Jedan od boljih iz prve serije je ožican koliko se dalo za prvi puta.
Tek sad kad ih ožicavam vidim i uočavam dosta toga što mogu popraviti i poboljšati u narednim godištima u rasadniku.

Offline Andrija Zokić

Odg: RASADNIK PREBONSAIA
« Odgovori #19 : 30-12-2016, 12:16:47 »
Meni je isto OK. Možda da napraviš i seriju u kojoj će zavoji na deblima izgledat malo prirodnije savijena. Ovaj S oblik izgleda malo predvidlivo iako cjelokupni dojam je više nego korektan.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Adrian

Odg: RASADNIK PREBONSAIA
« Odgovori #20 : 30-12-2016, 13:14:53 »
Meni je isto OK. Možda da napraviš i seriju u kojoj će zavoji na deblima izgledat malo prirodnije savijena. Ovaj S oblik izgleda malo predvidlivo iako cjelokupni dojam je više nego korektan.
To sad izlaze oni koje sam počeo pred 10 - 12 god, u međuvremenu sam valjda nešto i naučio....

Offline Adrian

Odg: RASADNIK PREBONSAIA
« Odgovori #21 : 02-01-2017, 18:42:45 »
Još jen... ispao čak i dosta dobar...za prvu seriju....malo preveliki... :zamisljen:

Offline Helio

Odg: RASADNIK PREBONSAIA
« Odgovori #22 : 02-01-2017, 19:56:50 »
Još jen... ispao čak i dosta dobar...za prvu seriju....malo preveliki... :zamisljen:

Ma samo tako zove da postane "mislilac"

Offline Adrian

Odg: RASADNIK PREBONSAIA
« Odgovori #23 : 10-01-2017, 13:12:51 »
Još tri koji su za prodaju ako tko bude zainteresiran... 60-70 cm

Offline Adrian

Odg: RASADNIK PREBONSAIA
« Odgovori #24 : 31-01-2017, 06:52:22 »
Smreka je tijekom rujna prebačena u posudu. Nakon mjesec dana prevrnuo ju je jaki vjetar i pala je sa stalka. Naredni dan našao sam je na tlu, vezanu za posudu, ali bez supstrata. Odmah sam sve presadio u malo dublju. Prošlo je 4 mjeseca i izgleda mi čist OK. Lagano zatezanje osnovnih grana na dolje i malo lijevo - desno? Zakaj ne? pa i smreke vani su sad nategnute na dolje pod celim kupom teškog snega.

Offline Adrian

Odg: RASADNIK PREBONSAIA
« Odgovori #25 : 05-02-2017, 17:03:31 »
Od oko stotinjak rasađenih u jesen, tri su se posušila.
Za ova dva sam točno i pretpostavio da će se desititi, jer sam doslovce morao napraviti ono kaj se nesme.  face
93% uspješnih, nije loše.  :whoot:
Od dvadesetak prebačenih u prve posude, svi živi i zeleni. :jupije:

Offline Adrian

Odg: RASADNIK PREBONSAIA
« Odgovori #26 : 03-03-2017, 17:42:28 »
Nema lišća, pa se s ceste vidi kaj delam. Prolaznik pita:
A kaj to z drotom vežete ?
Ma ova mala drva, ak jih ne zvežem jenoga za drugoga onda mi se razbežiju po celom gruntu !
Čovjek čeka 3 sekunde i onda se nasmije.....

Offline Adrian

Odg: RASADNIK PREBONSAIA
« Odgovori #27 : 04-03-2017, 18:16:05 »
Radna akcija u rasadu. Ili ti ga radionica prebacivanja iz rasada u prve posude. Učesnici Alex, Jevgenij, Kristijan. Rezultat: Prebačene u prve posude dvije breze, grab kabudachi, joha kabudachi, dva poljska javora i još jedno grabče. Hrast koji je trebao biti prebačen u posudu ipak nije zadovoljio sa korijenovom balom pa je doživio samo još jedno radikalno kraćenje centralnog i vraćanje na liječenje u ilovicu. Kristijan je prvi puta u životu dotkanuo bonsai. Skidajući jesensku žicu sa graba i javora.
Meni je bila velika ispomoć, a sad, tko je što naučio, popamtio, pohranio na hardbrain.... :bravoPrika:

Offline Adrian

Odg: RASADNIK PREBONSAIA
« Odgovori #28 : 05-03-2017, 09:21:47 »

Offline Andrija Zokić

Odg: RASADNIK PREBONSAIA
« Odgovori #29 : 05-03-2017, 10:17:09 »
Bravo ekipa!  :great:
andbonsai.com ~ andbonsai studio