Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Supstrat za površinski sloj u posudi  (Posjeta: 9527 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline jurica

Odg: Supstrat za površinski sloj u posudi
« Odgovori #15 : 08-12-2016, 17:05:56 »
Evo slike Lave , ove najveća zrna imaju 4mm.

Offline jurica

Odg: Supstrat za površinski sloj u posudi
« Odgovori #16 : 08-12-2016, 17:26:55 »
Vidim tu pricate o nekoj crvenkastoj smjesi. tu ujednom kamenolomu naletio na stijenu bordo crvene boje i kao skriljevac lomljiva ali opet tvrda. Neznam dali je pitanje za taj dio foruma ali da li bi to bilo dobro uzet doma s cekicem stuckat pa presijat na razne granulacije? Jel tko kad takvo nest radio?

Poslano sa mog SM-A500FU koristeći Tapatalk


Po tvom opisu moglo bi se raditi o Laporu koji varira u boji može bit od skoro plave ,žute avidio sam ga i crvene boje , a isto tako varira i u tvrdoći ovisno koji je postotak gline i kalcijevog karbonata. Pošto mi je posao usko vezan uz Lapor a i živim na terenu bogatom laporom moram ti odmah reći da ne valja za sadnju bilo čega u njega jer se zalijevanjem pretvara postepeno u blato a po ljeti u beton , inače je lapor osnovna sirovina za dobivanje cementa.

Offline mihaljkovic.danijel

Odg: Supstrat za površinski sloj u posudi
« Odgovori #17 : 08-12-2016, 17:28:55 »
hvala. Bolje odmah znati prije nego uzalud mi truda

Poslano sa mog SM-A500FU koristeći Tapatalk


Offline Alex88

Odg: Supstrat za površinski sloj u posudi
« Odgovori #18 : 06-01-2017, 12:07:27 »
Ja sam neki dan nabavio Lapillo za isprobati i izgleda mi odlicno,  jedina sta kod nas nema u maloj granulaciji za nabavit ali uspio sam prosijati nesto i sitnijeg ,nakon sta sam ga isprao malo sam usporedio sa pumicom iste granulacije 2,5 - 4 mm i dosta se sporije isusi dosta je porozan tako da dosta vlage ostane u njemu a i boja mi je puno ljepsa od pumica
Kad je mokar dosta je tamniji nego na slici