Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Presađivanje graba iz posude u posudu  (Posjeta: 5343 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline josipivesic

Presađivanje graba iz posude u posudu
« : 31-12-2016, 10:26:52 »
Pozdrav...evo već kuca 3 sezona na vrata, došlo je vrijeme da se prvi put susretnem s presađivanjem iz posude u posudu. Zanima me može li se presađivat u ovo vrijeme ukoliko ću ga poslije opet vratit vani na hladnoće?

I da... zanima me kakva su vaša iskustva kod ožicavanja kada slučajno krutu granu skoro odlomite? Može li se to spasiti? Ja sam ih zalijepio plastelinom čisto da zrak ne isušuje....ima li nade? :sumo:

Offline Adrian

Odg: Presađivanje graba iz posude u posudu
« Odgovori #1 : 31-12-2016, 10:45:30 »
Ako je obični grab, carpinus betulus, čekaj s presađivanjem do početka bubrenja pupova.

Offline LONICERA

Odg: Presađivanje graba iz posude u posudu
« Odgovori #2 : 31-12-2016, 10:54:39 »
Oštećivanje korjena pred zimu gotovo sigurno si osudio drvce na propast. Što se grane tiče meni se to dogodilo, ali je djelomično visila na kori i bila je sezona vegetacije, čvrsto sam je vezala platnom i zarasla je ( radi se o jednom juniperusu i loniceri). Vrijedi pokušati.

Offline josipivesic

Odg: Presađivanje graba iz posude u posudu
« Odgovori #3 : 31-12-2016, 11:37:27 »
Oštećivanje korjena pred zimu gotovo sigurno si osudio drvce na propast. Što se grane tiče meni se to dogodilo, ali je djelomično visila na kori i bila je sezona vegetacije, čvrsto sam je vezala platnom i zarasla je ( radi se o jednom juniperusu i loniceri). Vrijedi pokušati.

A i mislio sam da je tako ali evo cisto da se uvjerim. ugl ja sam je ukrpio plastelinom sa svih strana pa sad vidjet cemo..
:sumo:

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Presađivanje graba iz posude u posudu
« Odgovori #4 : 31-12-2016, 11:38:08 »
Kontinentalci presađuju na proljeće,najbolje prije bubrenja pupova,kada već malo krenu sokovi.Dalmatinci mogu već sada preko zime,jer imaju blažu klimu.
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Presađivanje graba iz posude u posudu
« Odgovori #5 : 31-12-2016, 11:40:09 »
Bolja od plastelina bi bila smola za cjepljenje,a gore omotati sa platnenom trakicom i jako stegnuti.Možda čak i malo ožicati da bude čvršće.
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline josipivesic

Odg: Presađivanje graba iz posude u posudu
« Odgovori #6 : 31-12-2016, 12:05:11 »
Bolja od plastelina bi bila smola za cjepljenje,a gore omotati sa platnenom trakicom i jako stegnuti.Možda čak i malo ožicati da bude čvršće.

već je jako ožicano...tako da je baš čvrsto..a ništa šta je tu je...stegnut cu još krpom pa kako bude  :turpija:

Offline jurica

Odg: Presađivanje graba iz posude u posudu
« Odgovori #7 : 31-12-2016, 13:11:29 »
Kad mi napukne grana jednom prilikom čak i vrh na Hrastu Prnaru jer ga je bacio vjetar , ja samo omotam izolir trakom i pomaže to jest funkcionira odlično.

Offline BONSAJ POCETNIK

Odg: Presađivanje graba iz posude u posudu
« Odgovori #8 : 31-12-2016, 17:20:15 »
Kolko  znaci imat iskustvo :smile: