Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Ceratonia siliqua Bad Boy  (Posjeta: 17029 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline BONSAJ POCETNIK

Ceratonia siliqua Bad Boy
« : 04-01-2017, 12:37:10 »
Rogac, prvi yamadori za 2017-te. visina 1m, nebari 75-80 cm. A zasto je dobio ime Bad Boy malo kasnije...isto i slike. Sad mu pravim trening posudu. do tada uzivajte u video :jupije:

! No longer available

Offline LONICERA

Odg: Ceratonia siliqua Bad Boy
« Odgovori #1 : 04-01-2017, 12:52:22 »
Fenomenalno.

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Ceratonia siliqua Bad Boy
« Odgovori #2 : 04-01-2017, 14:13:18 »
Bog ti je pomogao da ga nađeš,sada se mu samo još zahvali i pomoli da se drvce primi. :great:
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline josipivesic

Odg: Ceratonia siliqua Bad Boy
« Odgovori #3 : 04-01-2017, 16:23:12 »
auuuu  8)

Offline Andrija Zokić

Odg: Ceratonia siliqua Bad Boy
« Odgovori #4 : 04-01-2017, 17:30:12 »
Super materijal. Sačuvaj mu sva debla.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline BONSAJ POCETNIK

Odg: Ceratonia siliqua Bad Boy
« Odgovori #5 : 05-01-2017, 01:39:17 »
Super materijal. Sačuvaj mu sva debla.

Hvala.
A one male grancice po deblu da ostavim?

Offline BONSAJ POCETNIK

Odg: Ceratonia siliqua Bad Boy
« Odgovori #6 : 05-01-2017, 10:53:56 »
Bad Boy in Jail !!! :threatening:

Offline Andrija Zokić

Odg: Ceratonia siliqua Bad Boy
« Odgovori #7 : 05-01-2017, 11:07:52 »
Super materijal. Sačuvaj mu sva debla.

Hvala.
A one male grancice po deblu da ostavim?

Skini one koje smatraš da ti nisu potrebne.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Marija

Odg: Ceratonia siliqua Bad Boy
« Odgovori #8 : 05-01-2017, 11:40:11 »
visina 1m, nebari 75-80 cm.
Nuspojva posjete našem vrtu  :tup: :happy2:


Odličan materijal!!!
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline BONSAJ POCETNIK

Odg: Ceratonia siliqua Bad Boy
« Odgovori #9 : 05-01-2017, 18:40:14 »
Onaj dan kad smo sa o.Atanasije vadili Trshlju, trazili smo i druge jamadorije. On sve neke
shtapice nalazi i zovi me da odem da vidim))) ja mu kazem da bude malo deblje, da bude iskrivljeno i staro, otprilike mu pokazo na neka drveca.

Posle neko vreme opet zove: dogi mozda ovo, staro i debelo!)) i gle pojavio se Bad Boy. Nebari se uopste nije video, u zemlji je bio do one prve grane. al posto ono najvece deblo mi se svidelo, vidim i neka nova vrsta, obelezim ga.
Kad mi Andrija reko da je to Rogac i da ima lijepe bonsaje, otiso sam da ga izvadim. Prerezem deblo, ocistim naokolo i pocnem da kopam. Odmah shvatih da ce tu biti borba i da sam nema sanshi da ga izvadim.

Sledeci put cuskija i o.Atanasije opet. Kamenje kolko oces, dva sata kopanje, prste sve sam izlomijo, dok nismo dosli do nebarija i shvatili da ono ispod prve grane je samo zemlja i kamenje i nikakvo korenje (ja sam bio jako pazliv da ne povredim mlado korenje :smile:)

Bili smo jako umorni, prerezali i neko debelo korenje, al posto nije htio ni da se pomrdne, ostavili ga drugi put. Istina htio sam da ga ostavim zauvjek, izgledalo mi ocajnoa situacija.... Pitam i kazem Jurici shto sam nasao, i dal da ga vadim. Kad mi je reko da je on 4 sata pre neki dan vadio neki grab i da je bio sav mokar, kao da je izasao iz vode, ohrabrijo me i resih da idem po njega. Marija isto mi rekla da najboli primerci raste bas tako. I da nije bio onaj ljepi nebari verovatno...

Treci dan ja o.Atanasije, cuskija i 12 zhigosanih)))..aaa i o.Averkije shofer.
opet malo kopamo , vadimo kamenje, secemo korenje, Bad Boy ni da se pomrdne.
Namestimo vitlo, nemamo nikakvo iskustvo sa njime, i kad su se zategli konopci, mislis da ce da pukne sad nesto, ili sajla ili konopci! I stanemo, smejemo se, ja mu kazem dogi na vitlo, on kaze nema sanse, vitlaj ti :mdr:... Ja sa strahom vitlam polako...nakraj Bad Boy popustio i poceo se dizati)
Vitlo smo iskrivili, nije bilo slobodno u vazduhu, nego se odupirao na steni pa se iskrivilo, mislio sam da se pokvario skroz, al ipak radi, sajla se bila zaglavila...
Vitlo me odusevio!!!od sad nigde bez njega!

Bad Boy nam kaze: dobro sa vitlom ste me pobedili, aj sad da vas vidim kako cete do auta? :lauhhing:  Stvarno vishe nas umorio do auta nego li shto smo kopali! Kako smo ga stavili u auto, posebna prica... Jurica jer sam mu reko da je jedva usao u auto, cudio se i pitao: pa koji ti imas onda auto? Tek kuci sam izmerio da BB ima 1m a ne 60tak cm, kak sam rekao Jurici.

Boze moj, M&A kako ste vi vadili ono vashe drvece :question:

Kuci Bad Boy nije hteo da uge u nijedno bure, betonske posude sve su male za njega, ja nisam ni sanjao da ce da mi trebaju tako velike))) BB prespavao golishav umotan u vlazne novine, a sutradan mu je napravjlena dervena kuchica, koji je postao njegov zatvor. Ne samo zbog malog plastenika, nego zato shto onaj sanduk nemoze napolje kroz vrata. Bad Boy bice u zatvoru do prvog presagivanja...
Posle sve mogu uzivati kofi
 Bad Boy ipak mi te volimo :love:

Offline sanjinko

Odg: Ceratonia siliqua Bad Boy
« Odgovori #10 : 06-01-2017, 11:00:16 »
Sta sam ti na fejsu napisao,odlican materijal.jedan savijet ,(i meni su rekli)sanduk radi sto manji I plici zbo prebacivanja u posudu,mada moje misljenje je da uvijek treba obratit paznju da se drvo primi.vijerujem da imas dizalicu ili tirfor za natezat stablo,jer puno olaksa posao.i pustis grane visoke da imas sila puta krak.mislim da me kuzis a?

Offline BONSAJ POCETNIK

Odg: Ceratonia siliqua Bad Boy
« Odgovori #11 : 06-01-2017, 11:41:17 »
Sta sam ti na fejsu napisao,odlican materijal.jedan savijet ,(i meni su rekli)sanduk radi sto manji I plici zbo prebacivanja u posudu,mada moje misljenje je da uvijek treba obratit paznju da se drvo primi.vijerujem da imas dizalicu ili tirfor za natezat stablo,jer puno olaksa posao.i pustis grane visoke da imas sila puta krak.mislim da me kuzis a?

Hvala sanjinko. Mogo je biti bar 15 cm manji sanduk. ili ono plavo bure ima dijametar 75 cm, zamalo nije usao, ima drvo jedan ugao koji nije dao da uge a ja nisam htio da ga secem, kasnije mozda da ga izdrilam pa  bi mu odgovarala neka okruzna posuda od 80-tak cm. a sanduk sam napravio namerno veci, jer sam se bojao da mi ne zapne opet drvo negde))) BB mi je pojeo sve pomice)))
Imam ona obicna dizalica, al treba ce mi neka malo jaca, sigurnije bi bilo. Blize ka nebariju vezati ako stablo je staro i ima opasnosti da pukne, a ako je sve zdravo onda bolje vishe na deblju vezat. Tako sam te razumeo :likee:

ps.zaboravio sam da napisem da mi je BB slomijo i drshku krampa

Offline Marija

Odg: Ceratonia siliqua Bad Boy
« Odgovori #12 : 06-01-2017, 12:08:26 »
Dizalicom se stablo ne čupa!
Treba prvo otkovati sve oko njega, presjeći sve žile od nebarija i kada se stablo klima, tek se onda stavlja dizalica.
Inače možeš polomit stablo ili nebari.
 :mdr:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Andrija Zokić

Odg: Ceratonia siliqua Bad Boy
« Odgovori #13 : 06-01-2017, 12:13:40 »
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Helio

Odg: Ceratonia siliqua Bad Boy
« Odgovori #14 : 06-01-2017, 12:43:14 »
Još razloga zašto je bolje saditi u manju posudu