Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Drvo iz sume u plitku teglu  (Posjeta: 40914 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline DanielGrgurinovic

Odg: Drvo iz sume u plitku teglu
« Odgovori #15 : 20-02-2017, 17:29:22 »
 Evo po lisvu po podu bi reko da je javor ili nesto slicno

Offline DanielGrgurinovic

Odg: Drvo iz sume u plitku teglu
« Odgovori #16 : 20-02-2017, 17:32:24 »
Ovako na slici i ne izgleda nesto ali je savrsen tocno zam kako ce izgledati jednom ima savrseno korjenje i ulaz u zemlju rasiren i nakosen na stranu deblo debelo ko saka .sad ova mahovina malo prekriva korjenje i to ali je savrseno.uvjeren sam u to.zao mi je sto nemogu napraviti bolje slike .kad ne dozvoljava forum vece od 200 kb.

Offline alexhor

Odg: Drvo iz sume u plitku teglu
« Odgovori #17 : 20-02-2017, 18:08:56 »
Dakle, nadam se da znaš:
- da nemaš sužavanje na ovom panju
- da ništa ne znaš unaprijed dok ne preživi
- da ništa ne znaš dok ne vidiš gdje će odlučiti baciti pupove
- da će ti pupovi postati grane kojima će trebati 3-4 godine da bi premašile debljinu olovke
- da će trebati puno drilati
- da ti je ova mahovina sada suvišna
- da vjerojatno još nisi nabavio dobar supstrat (?)
- da će ti trebati više od 10 godina da ovo dobije bolju formu :)

Ali bez brige imao sam i ja takvog. :) I za njega vrijedi sve što sam gore napisao, sad je star 5 godina i baš ga ne pokazujem, a isto je bio savršen :)

Offline DanielGrgurinovic

Odg: Drvo iz sume u plitku teglu
« Odgovori #18 : 20-02-2017, 18:31:43 »
Samo nek se on ulovi da se ukorjeni i bice on dobar znam ja to

Offline DanielGrgurinovic

Odg: Drvo iz sume u plitku teglu
« Odgovori #19 : 20-02-2017, 18:33:32 »
Jansam i mislio da trebam drvce raditi i njegovati od 5 do petnajst godina hahah

Offline DanielGrgurinovic

Odg: Drvo iz sume u plitku teglu
« Odgovori #20 : 20-02-2017, 19:03:27 »
Ovako bi trebao izgledati ovaj tako zvani kolac sto nije hahah

Offline DanielGrgurinovic

Odg: Drvo iz sume u plitku teglu
« Odgovori #21 : 20-02-2017, 19:07:28 »
Uzivo izgleda milijun puta bolje nego na slivi na slici izgleda kao stari kolac na ogradi ali ima ulaz u zemlju razvijen i blago prirodno suzenje prema vrhu koje cu ja stopiti sa svime kako sam zamislio.Mahovina je suvisna znam to ali sam je stavio samo zato da kad zaljevam sa kantom da ne kopam rupe u zemlji  i procito sam negdje na internetu da je dobra za ukorjenjivanje .

Offline alexhor

Odg: Drvo iz sume u plitku teglu
« Odgovori #22 : 20-02-2017, 19:17:12 »
Mahovina, kad je osušena se može koristiti za zakorijenjivanje, kao dio supstrata (Sphagnum mahovina). Ovako po površini se obično slaže za nekakvu izložbu ili da malo spriječi isušivanje. U ovom slučaju tebi može uzrkovati prevlažan supstrat, posebno ako si napravio nekakvu vrtnu zemlju  i ako nisi napravio dobru drenažu. Drvo se obično zalijeva nastavkom s "kišom" ili tušem kako hoćeš, i to po mogućnosti da obuhvatiš što bolje cijelu površinu supstrata i da bi voda kad procuri skroz za sobom u šupljine i pore supstrata povukla svježeg kisika. S takvim zalijevanjem nećeš napraviti rupe... U svakom slučaju sretno ti bilo s njim:)

I čini mi se da možda nije javor. Pukni još koju fotku, da se vidi struktura kore, i možda ovaj donji dio gdje je proširenje, tu ima nekih detalja...

Offline DanielGrgurinovic

Odg: Drvo iz sume u plitku teglu
« Odgovori #23 : 20-02-2017, 19:32:07 »
Ok sutra cu poslikati na suncu pa ce se valjda viti ja neznam sva drva su listopadna a listovi po podu su bilo ko od javora onako ko list celera samo veliko ili znak tref hahah

Offline Adrian

Odg: Drvo iz sume u plitku teglu
« Odgovori #24 : 20-02-2017, 19:40:28 »
Dakle, nadam se da znaš:
- da nemaš sužavanje na ovom panju
- da ništa ne znaš unaprijed dok ne preživi
- da ništa ne znaš dok ne vidiš gdje će odlučiti baciti pupove
- da će ti pupovi postati grane kojima će trebati 3-4 godine da bi premašile debljinu olovke
- da će trebati puno drilati
- da ti je ova mahovina sada suvišna
- da vjerojatno još nisi nabavio dobar supstrat (?)
- da će ti trebati više od 10 godina da ovo dobije bolju formu :)

Ali bez brige imao sam i ja takvog. :) I za njega vrijedi sve što sam gore napisao, sad je star 5 godina i baš ga ne pokazujem, a isto je bio savršen :)
Eeeh, ova ti je dobra... al nevjerojatno je da 90% novih ne vjeruje i mora proći tu fazu...

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Drvo iz sume u plitku teglu
« Odgovori #25 : 20-02-2017, 20:03:25 »
Ako poslikaš list  možda ćemo moći determinirati o kojoj se vrsti radi.Možda bi mogao biti planinski javor,on ima veliko lišće.
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline alexhor

Odg: Drvo iz sume u plitku teglu
« Odgovori #26 : 20-02-2017, 20:07:36 »
Ako poslikaš list  možda ćemo moći determinirati o kojoj se vrsti radi.Možda bi mogao biti planinski javor,on ima veliko lišće.
I meni se čini da je možda planinski, on i ima malo glađu koru. A smanjivanje lišća, ako je to taj... još jedna stvar koja tu malo šteka, tako da ti je onaj uzor na slici malo preoptimističan :)

Offline DanielGrgurinovic

Odg: Drvo iz sume u plitku teglu
« Odgovori #27 : 20-02-2017, 20:12:33 »
Dobro necem sad pokositi svaku nadu hahah uglavnom bilo je po podu veliko lisce oblika trefa .a bilo je i lisca hrasta luznjaka ali ovo nije hrast luznjak .

Offline DanielGrgurinovic

Odg: Drvo iz sume u plitku teglu
« Odgovori #28 : 20-02-2017, 20:13:52 »
A koja je prica sa planinskim javorom sto tu nije u redu hahah.e da recite mi samo sa cime da dohranjujem drvece

Offline alexhor

Odg: Drvo iz sume u plitku teglu
« Odgovori #29 : 20-02-2017, 20:24:33 »
Priča s planinskim javorom je da ima lišće veliko ko šlapa, pa ne izgleda lijepo tijekom cijele sezone.
Ne dohranjuješ ničim, bar ne zasad, proći će još vremena prije nego počneš dohranjivati.