Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Kupujem  (Posjeta: 4969 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline bluebox

Kupujem
« : 22-02-2017, 10:12:23 »
Dobar dan  :love:
Nova sam ovdje, nadam se da sam na dobrom mjestu otvorila temu.

Od jučer tragam za bonsai drvcem i pronašla sam par predivnih na webu, no problem je što ih ne mogu prevesti preko granice. Lurkam dalje, u Hrvatskoj makar da nađem, no zasad nekak nisam našla ono što sam ja (odnosno voljena osobica kojoj želim bonsai kupiti za bday gift) zamislila . Neka vrsta bora bi me zanimala.
Vremena imam do početka 6. mjeseca, pa ako slučajno netko ima ovako nešto, ili makar vaš poznanik, molim vas da mi se javite. :love:
P.S zna li netko zašto se ne mogu preko granice prevoziti bonsai?  tuzic

http://i68.tinypic.com/2poaaz4.jpg
Kupujem


https://68.media.tumblr.com/9a7e04d334f3e4147cd1093e8b2064d5/tumblr_olrpyr7Dxz1r3uz8ro1_540.jpg
Kupujem

http://i66.tinypic.com/2eku4up.jpg
Kupujem
ova fotka je preuzeta od  @adrianbonsai


Mislim da će ova potraga potrajati par mjeseci, ali eto, tražim dokle god tu ne natipkam da sam ga pronašla, pa se možete javiti kad god, vidjeti ću postove/poruke.  :chinaman:

Offline LONICERA

Odg: Kupujem
« Odgovori #1 : 22-02-2017, 10:30:36 »
Adrian čije si fotke postavila je član ovoga foruma pa vjerujem da će ti se javiti i da ćeš to s njim vrlo brzo riješiti.

Offline Helio

Odg: Kupujem
« Odgovori #2 : 22-02-2017, 10:41:26 »
Ha, ono na prvim fotkama ti je procumbens nana koji u rasadniku košta oko 50Kn i neko ga je "uredio" za pola sata i stavio u bonsai posudu..Visina 20-etak cm.
Borek sa Adrian bonsai otprilike  1 metar, bor koji je Adrian pazio 15 god i sama posuda mu dođe cca 200 Eura ,a samo Adrian zna koliko mu vrijedi 15 godina rada ,a da ne kažem trud a ga izvadi i održi na životu.
I poklonit to nekom ko se ne bavi bonsaiem nije dobra ideja,ima li mjesta di ga može držat, to nije za držat na TV stoliću.
Onda koji si platni razred  :lol:


Offline LONICERA

Odg: Kupujem
« Odgovori #3 : 22-02-2017, 10:50:38 »
Istina, ovo na prvim slikama niti nije bonsai, već obični juniperusi u jeftinim bonsai posudama.

Offline bluebox

Odg: Kupujem
« Odgovori #4 : 22-02-2017, 16:06:56 »
Sad baš odgovorih pvt jednom forumašu da sam se jako zaletjela. Izgleda da je ovo preskup sport za mene, jer sam mislila max 1000kn izdvojiti za drvce.
Do jučer nisam ni razmišljala o bonsaiu, niti sam ikad istraživala išta o toj temi, sve dok mi prijatelj, veliki zaljubljenik u prirodu, nije komentirao kako bi volio posjedovati bonsai bora, smreke ili tako nečeg iglastog, pa sam se ja očito zaletjela, na moju veliku žalost.
Joj, u međuvremenu sam naletjela na ovaj blog (gal-bonsai.blogspot.hr) i pala na dupe koliko su svi do jednoga predivni, ali da, too much mi je $.
Šteta, šteta.  tuzic


Može delete ove teme, pošto nema smisla više. :)

Offline josipivesic

Odg: Kupujem
« Odgovori #5 : 22-02-2017, 16:37:59 »
Ima li smisla očajavati? Možda mu ne možeš kupit pravi bonsai ali ga možeš potaket da se i sam krene baviti time... ja sam startao tako što je moj cimer donjeo malo stabalce koje je on zvao bonsai pa sam ja poceo istrazivati o tome i na kraju sam se zamijenio s njim za to drvce.... :tuptup: toliko sam poludio za drvcima da sam mu dao električnu gitaru u zamjenu i evo... danas je ljubav sve veća i veća  :idiot: pokusaj i ti utjecat na njega. Savjetuj mu da se pridruzi na forumu. Svi smo bili pocetnici  :nevin: (AJME JA SAM JOS UVIJEK  :gigle:)  Pozdrav iz Hercegovine

Offline Adrian

Odg: Kupujem
« Odgovori #6 : 22-02-2017, 19:20:49 »
Eh, baš hvala što si zaokružila mojeg bora i junipera, al ko što kaže Helio, bor je doslovce moje prvo drvo, kod mene je 17.tu godinu. Prošao i preživio sve greške početnika. Znači da nije na prodaju, iako bi takav bor na tržištu koštao oko 500 - 600 EU. S juniperom slična stvar, nešto niža cijena.
Zadnjih nekoliko god radim na malom rasadniku prebonsaia gdje si već mogu naći drvce i oni sa manje novaca i oni sa više novaca. No nikako ne bi preporučio kupnju bez poznavanja osnova bonsaia. Ovog proljeća krenuti ću sa kolko tolko redovitim vikend radionicama u rasadu gdje će zainteresirani za bonsai moći probati raditi raznorazne poslove na raznoraznim vrstama drveća. Borovi, ariši, smreke, jele, grabovi, bukve, hrastovi, javori, breze.....pa ako se nekom svidi može si i kupiti koji prebonsai i s njime i dalje dolaziti na radionice....

Offline bluebox

Odg: Kupujem
« Odgovori #7 : 22-02-2017, 20:28:48 »
Adrian, divni su vam borovi.  :love:

Hvala ljudi na komentarima, eto danas naučih nešto novooo.  :hvalaaa: