Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Vrsta drveta  (Posjeta: 5981 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Stardust

Vrsta drveta
« : 17-04-2017, 15:44:56 »
Molim pomoć, koja bi ovo vrsta drveta bila? Hvala

Offline mihaljkovic.danijel

Odg: Vrsta drveta
« Odgovori #1 : 17-04-2017, 16:29:33 »
kesten?

Poslano sa mog SM-A500FU koristeći Tapatalk


Offline Adrian

Odg: Vrsta drveta
« Odgovori #2 : 17-04-2017, 18:56:57 »
Pitomi kesten, Castanea Sativa. Imam par komada na probi u rasadniku. Dobro reagiraju u preduzgoju. Vidio sam na netu i dva kom na kojima su čak uspjeli i smanjiti lišće.

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Vrsta drveta
« Odgovori #3 : 17-04-2017, 21:15:33 »
Meni se sad nakon 6-7 godina smrzla sva sitna remiifikacija grančica.Ostalo samo stablo,pitanje dali će potjerati iz spavajučih pupova.Mislim da se neću više sa njima zabavljati.
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline Adrian

Odg: Vrsta drveta
« Odgovori #4 : 18-04-2017, 17:11:48 »
Meni se sad nakon 6-7 godina smrzla sva sitna remiifikacija grančica.Ostalo samo stablo,pitanje dali će potjerati iz spavajučih pupova.Mislim da se neću više sa njima zabavljati.
Nije u pitanju kesten. Gle, sva sitna ramifikacija u rasadu u ilovici je ostala zdrava, a ona u posudama mi je lagano smrzla. Svi javori vani u ilovici su savršeno zdravi, a oni koje sam lani prebacio u posudu imaju smrznuća. Stajali su isto na tlu. Grabovi koje je lani u jesen uhvatila pepelnica najjače su stradali u sitnoj ramifikaciji, oni bez pepelnice u jesen sad kreću puno bolje. Sve grane koje su bile jače savijane u jesen jače su stradale od zime, itd...sve u skladu sa propisima, zakonima i ostalom poznatom o bonsaiju... Jedino mi je sva crnogorica i čudno - sve lipe, bez smrznuća. Učimo, radimo, živimo.... :bravoPrika:

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Vrsta drveta
« Odgovori #5 : 18-04-2017, 19:51:29 »
Meni su isto sve lipe ok i javori koji su bili u većim posudama.Stradali su mi malo grabovi u plićim i manjim posudama i par javora.Nepovratno mi je otišao samo jedan šimšir i trnina.
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!