Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Problem sa grabovima  (Posjeta: 10208 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline mansa12

Odg: Problem sa grabovima
« Odgovori #15 : 25-05-2017, 12:06:55 »
Saško, ima li kakve promjene, jesu grabovi krenuli?
Nikakvih promjena nakon prikračivanja grana, nažalost... A čudi me to da su grane još zelene ispod kore. No mislim da i ako sada krenu da je vegetativni period koji je ostao premalen da mogu da ojačaju. Ona dva graba koja su jedina  razlistala nisu tako bujni kakvi su bili u ovo doba tokom prošle sezone.

Offline Marija

Odg: Problem sa grabovima
« Odgovori #16 : 26-05-2017, 11:44:13 »
Saško, ima li kakve promjene, jesu grabovi krenuli?
Nikakvih promjena nakon prikračivanja grana, nažalost... A čudi me to da su grane još zelene ispod kore. No mislim da i ako sada krenu da je vegetativni period koji je ostao premalen da mogu da ojačaju. Ona dva graba koja su jedina  razlistala nisu tako bujni kakvi su bili u ovo doba tokom prošle sezone.

Nisam sigurna da li je to orezivanje bilo pametno, je li to dodatni stres ili je OK?!
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline mansa12

Odg: Problem sa grabovima
« Odgovori #17 : 26-05-2017, 12:50:03 »
Nisam sigurna da li je to orezivanje bilo pametno, je li to dodatni stres ili je OK?!

Orezivanje sam uradio i zbog sušenja grana, odnosno osim pupova koji su najviše bili na tanjim granama, i koji su ostali neprobuđeni i suhi, i same grane su počeli da se suše. Pa sam mislio da bi orezivanjem potaknuo stvaranje novih pupova bliže stabla ili na samo stablo. To je možda je bila i greška, ali jednostavo morao sam nešto učiniti. Međutim kolega KLT koi ima iste probleme sa grabovima, nije prikračivao grane, a reakcija drva je ista, odnosno još se nisu probudila. Po meni su minusne temperature krajem zime  definitivno uradili svoje na grabovima.

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Problem sa grabovima
« Odgovori #18 : 26-05-2017, 12:51:09 »
Vjerojatno je trebalo čekati da on sam pusti spavajuće pupove gdje želi.Šteta,nemaš sreće Saško.
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!