Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Neke nove posudice  (Posjeta: 3192 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mahaleb

Neke nove posudice
« : 09-03-2018, 19:57:24 »
Pozdrav svekolikom društvu na forumu Evo jednog skromnog pokušaja da se obogati bonsai pot scena.Keramikom se bavim duže vrijeme,pa iako samouk usvojio sam neka znanja i vještine.Iako uglavnom radim umjetničku keramiku ponekad napravim izlet i u posudnu keramiku.Tako sam i ovaj put za svoje potrebe "izvrtio"neke posudice,a na poticaj prijatelja bonsaiste napravio seriju mame i shohin posudica koju bi rado predstavio javnosti.Najveći dio posudica je rađen od glina za visoke temperature od 1200 c pa na više,sve su sa centralnim drenažnim otvorom i rupicama za ožičavanje.Ovaj put sam eksperimentirao sa tehnikom vodenog stakla koja za rezultat ima raspucalu teksturu,pa je najveći dio posudica upravo takav.Manji dio nakon toga sam palio "saggar"tehnikom.Ako posjedujete drvce koje možete zamisliti u nekoj od posudica možete me kontaktirati na mail tode.colovic65@gmail.com gdje se možete informirati o dimenzijama cijenama i kratkim tehničkim podacima.

Offline Andrija Zokić

Odg: Neke nove posudice
« Odgovori #1 : 12-03-2018, 09:03:07 »
Dobro izgledaju!  :great:
Koje su ti dimenzije peći, odnosno kolika je najveća posuda koju možeš proizvesti?
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Mahaleb

Odg: Neke nove posudice
« Odgovori #2 : 12-03-2018, 21:09:53 »
Visina je 45,a širina 36cm,ali kako prilikom slaganja posuda na police stupići zauzimaju po koji centimetar, tako ograničavaju širinu posude na 32-33cm,jedino se na najgornjoj polici koja je oslobođena takvih stubića može smjestiti posuda od maksimalnih 35cm.Temperaturni maksimum je 1200 c.Ima ona izreka koja kaže,mala posuda-mali problem,velika posuda-veliki problem.Kod velikih je jedan od problema neravnomjerna debljina stijenke,a vrlo je važno sporo sušenje.Ja sam skoro izvrtio dvije od skromnih 26cm,ali je samo jedna preživjela.Dovoljna je mala nepažnja da se upropasti sav dotadašnji trud.Ali da ne zamaram tehnologijom,evo još slikica.Ove su rađene mojom omiljenom tehnikom tzv saggar.






.






2ˇˇ





Offline Andrija Zokić

Odg: Neke nove posudice
« Odgovori #3 : 13-03-2018, 12:12:54 »
Izvrsne su ali već imam mnogo malih posuda a malo malih stabala. Trebam posude od 40cm do 60cm.
andbonsai.com ~ andbonsai studio