Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Bonsai knjige !!  (Posjeta: 2443 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline lakicevic

Bonsai knjige !!
« : 14-03-2021, 14:56:35 »
Prvo bih pozdravio sve na forumu. Pregledao sam forum i naisao na neke teme o knjigama vezanim za uzgoj i odrzavanje Bonsai-a ali su teme stare po nekoliko godina.

Interesuje me imali nesto novije od knjiga o Bonsai-u na nekom EX-YU jeziku?

Unapred hvala svima na odgovorima !!!

Offline alexhor

Odg: Bonsai knjige !!
« Odgovori #1 : 14-03-2021, 17:26:24 »
Dobro je pitanje. Izgleda da se u našim krajevima nitko ne odlučuje na pisanje knjiga o bonsaiju, pa čak niti za prijevode. Pretpostavljam da je razlog tome mala ciljna skupina čitatelja. Većinom svi izrastamo na literaturi na engleskom, a u zadnje vrijeme i na videima koji su dostupni od Ryana Neila, Bjorna Bjornholma ili onim starijim Grahama Pottera koji su eventualno dobri za one koji su slabi "na jezik" s obzirom da Youtube nudi i automatski prijevod kroz titlove (iako kilav, ali iz konteksta se može zaključitiu poanta). U bonsai vodama engleski je prednost. Možda netko ima neku informaciju, ali meni nije poznato da je u ex-yu prostoru bilo tko objavio kakvu knjigu ove tematike.

Offline lakicevic

Odg: Bonsai knjige !!
« Odgovori #2 : 14-03-2021, 18:39:35 »
Razumem da se ne odluce za pisanje knjige, ali makar prevod neke da odrade.

Offline alexhor

Odg: Bonsai knjige !!
« Odgovori #3 : 14-03-2021, 19:27:55 »
Slažem se, no prevođenje i tisak su skupi poslovi, a tržište za neki od naših jezika je kilavo. Pretpostavljam da je neisplativo to raditi. A tko zna, možda se i to jednom dogodi. :)