Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Sam svoj majstor - bonsai posude  (Posjeta: 19540 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline alexhor

Odg: Sam svoj majstor - bonsai posude
« Odgovori #15 : 07-10-2018, 16:28:58 »
Evo još jednog uratka, ovo je bez kalupa, malo je kompliciranije, ali funkcionira. Sutra će vjerojatno dobiti svoje drvo. Dimenzije su cca 30x30 cm (zdjela) i 40 visina.

Offline sanjinko

Odg: Sam svoj majstor - bonsai posude
« Odgovori #16 : 08-10-2018, 21:57:28 »
Dobra,dobra

Offline snena

Odg: Sam svoj majstor - bonsai posude
« Odgovori #17 : 26-04-2019, 14:25:01 »
Nakon puno pregledanih videa, pročitanih stranica i razgovora s ljudima koji se bave određenim materijalima, odličio sam se okušati u izradi bonsai posuda, uglavnom za potrebe mog vrta. Nimalo jednostavan ili brz, ali zato zabavan i kreativan posao. Faze su sljedeće:

1. Ideja dizajna
2. Izrada kalupa, 2-3 sata (stiropor, profilirani stiropor, lajsne i štukature)
3. Izrada armature, 1 sat (varena cinčana mreža, kvadratno oko 16x16 mm)
4. Punjenje kalupa i oblikovanje 1-2- sata (Fleksibilno ljepilo za keramiku, Ceresit CM16)
5. Stvrdnjavanje i sušenje /nakon 12 sati skidanje kalupa, nakon 48 brušenje)
6. Brušenje (30 min)
7. Pigmentiranje i impregnacija 1-2 sata (pigmenti u prahu, završno Allcat impregnator, sve na bazi vode)

Kroz proces i eksperimentiranje sam uočio gdje nastaju problemi, što bih drugi put mogao popraviti, koje su manjkavosti i prednosti određenih metoda, uglavnom, zabavno. Ovo je prvih 5 koji su ogledni primjerci. Iako nije vidljivo, sve posude imaju ispravne rupe za drenažu i pričvršćivanje.
Temeljem stečenog iskustva s ovih mislim da mogu i bolje.

Meni su ove posude jako lijepe, čak mi se čine više za unutrašnjost nego za izvan kuće...