Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Vasa misljenja o ovim materijalima i dodatna pitanja  (Posjeta: 37708 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Vasa misljenja o ovim materijalima i dodatna pitanja
« Odgovori #30 : 06-01-2019, 02:22:14 »
Molim. :chinaman:
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline mindrust

Odg: Vasa misljenja o ovim materijalima i dodatna pitanja
« Odgovori #31 : 08-01-2019, 20:59:11 »
Ako netko moze identificirat koje tocno vrste imam ovdje
prvo ovo raste pored sume hrasta mislim da je breza ali moze bit topola ponovo.. :grol:

Offline mindrust

Odg: Vasa misljenja o ovim materijalima i dodatna pitanja
« Odgovori #32 : 08-01-2019, 21:00:14 »
onda ovo isto pored hrastova

Offline mindrust

Odg: Vasa misljenja o ovim materijalima i dodatna pitanja
« Odgovori #33 : 08-01-2019, 21:01:20 »
i nakraju nekoliko ovih u polju rastu svi manji od metra jako cudno :wow:

Offline coki

Odg: Vasa misljenja o ovim materijalima i dodatna pitanja
« Odgovori #34 : 08-01-2019, 21:14:41 »
Prve dvije slike su ti breze sigurno, zadnja je smreka. Za trecu u cetvrtu nisam siguran, neka kazu iskusniji...


Sent from my iPad using Tapatalk

Offline alexhor

Odg: Vasa misljenja o ovim materijalima i dodatna pitanja
« Odgovori #35 : 08-01-2019, 21:34:58 »
Treće i četvrta slika su pretpostavljam isto drvo, prilično sam siguran da je joha. Ako malo otvoriš bazu mislim da bi trebao na njoj vidjeti prilično lijepo zvjezdasto razvijeno korijenje. No johe su također kolci ali ako budeš pažljiv raste prilično rapidno, pa možeš relativno brzo razviti novu krošnju. Jako su žedne.

Offline mindrust

Odg: Vasa misljenja o ovim materijalima i dodatna pitanja
« Odgovori #36 : 09-01-2019, 17:54:43 »
hvala bogu nisu topole :worthy:
izgleda da jeste drvo johe po google imagesima
 :hvalaaa: :hvalaaa: na odgovorima  kao inace!

Offline mindrust

Odg: Vasa misljenja o ovim materijalima i dodatna pitanja
« Odgovori #37 : 12-02-2019, 18:43:30 »
Pozdrav ekipa mislio sam sljedeci tjedan ici vadit svoja prva drvca i imam koje pitanjce:
u slucaju kod takvih panjeva dali bi bilo najbolje da ih srezem i ostavim u prirodi 1 godinu pa onda vaditi?
koliko je potrebno stavljati namaze na mjesta rezanja?
kolko je nuzno imati u supstratu organskog djela? moze samo liapor?
ja mislim da je trenutacno ok za vadenje? da se strpim do kraja 2. mjeseca?
primjetio sam da je zemlja kod nekih drva jako tvrda.. da li je potrebno maknuti cjelu zemlju pri presadnji u bolji substrat imate kakav savjet tako da ne maknem previse korjenja? mozda pod vodu?


Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Vasa misljenja o ovim materijalima i dodatna pitanja
« Odgovori #38 : 12-02-2019, 18:57:17 »
Općenito nije dobro odrezati i ostaviti u prirodi.Bolje je onda iskopati i posaditi kod sebe doma u zemlju,ako misliš možda jačati drvce.Sada još niije vrijeme za vađenje na kontinentu.Ja vadim u trećem mjesec,odnosno prije kretanja listanja,kad polako krenu sokovi u biljci.To je najsigurnije za početnike a i ostale.Namaze možeš staviti ali nije nužno.Možda na veće rezove da sprječiš prekomjerno isušivanje i povratno odumiranje.Liapor sam po sebi nema nikakva hranjiva,znaći da je nužno dodati mu nešto sa čime će se biljka hraniti.Pored onoga sa čime češ ju ti prihranjivati.
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline mindrust

Odg: Vasa misljenja o ovim materijalima i dodatna pitanja
« Odgovori #39 : 12-02-2019, 22:33:54 »
Općenito nije dobro odrezati i ostaviti u prirodi.Bolje je onda iskopati i posaditi kod sebe doma u zemlju,ako misliš možda jačati drvce.Sada još niije vrijeme za vađenje na kontinentu.Ja vadim u trećem mjesec,odnosno prije kretanja listanja,kad polako krenu sokovi u biljci.To je najsigurnije za početnike a i ostale.Namaze možeš staviti ali nije nužno.Možda na veće rezove da sprječiš prekomjerno isušivanje i povratno odumiranje.Liapor sam po sebi nema nikakva hranjiva,znaći da je nužno dodati mu nešto sa čime će se biljka hraniti.Pored onoga sa čime češ ju ti prihranjivati.

Hvala!  :hvalaaa: :hvalaaa:

Offline mindrust

Odg: Vasa misljenja o ovim materijalima i dodatna pitanja
« Odgovori #40 : 04-03-2019, 19:58:06 »
Pozdrav.. opet ja! Jeste li je dovoljno zatoplilo u kontinentalnom dijelu za vadenje?Mislim da mi nece trebati zastitna folija do sljedece zime??..ispravite me ako se varam..
Nabavio sam liapor fit i kroz cjedilo izdvojio sve manje od 2mm. Kao bedak sam kupio ovu zemlju za citruse(jer sam procito da je i zemlja za agrume ok)..otvorio sam vrecu i nista ne lici na treset iako bi ga trebalo imati? Poslje sam tek skuzio da ima ovaj treset "rašelina"iz bauhausa sta mislite koji je substrat bolji da li taj treset ima prednost?

Offline LONICERA

Odg: Vasa misljenja o ovim materijalima i dodatna pitanja
« Odgovori #41 : 04-03-2019, 20:22:53 »
Možeš krenuti s vađenjem. Treset je bolji. Što je ovo na zadnjoj slici?

Offline mindrust

Odg: Vasa misljenja o ovim materijalima i dodatna pitanja
« Odgovori #42 : 04-03-2019, 20:52:31 »
Možeš krenuti s vađenjem. Treset je bolji. Što je ovo na zadnjoj slici?

zemlja za agrume koja je navodno ok

Offline alexhor

Odg: Vasa misljenja o ovim materijalima i dodatna pitanja
« Odgovori #43 : 05-03-2019, 08:46:49 »
mindrust, prije nego pojuriš za drvećem, moraš pronaći dobre materijale za kvalitetan supstrat. Tvoje drvo naime treba u tome živjeti i preživjeti sljedeće dvije tri godine. A drvo nije kaktus niti pelargonija. Mnogima od nas je u ranim počecima drveće propalo zbog neprilagođenog supstrata. Iluzorno je misliti da će tebe ta karma preskočiti.

Offline mindrust

Odg: Vasa misljenja o ovim materijalima i dodatna pitanja
« Odgovori #44 : 05-03-2019, 15:10:25 »
mindrust, prije nego pojuriš za drvećem, moraš pronaći dobre materijale za kvalitetan supstrat. Tvoje drvo naime treba u tome živjeti i preživjeti sljedeće dvije tri godine. A drvo nije kaktus niti pelargonija. Mnogima od nas je u ranim počecima drveće propalo zbog neprilagođenog supstrata. Iluzorno je misliti da će tebe ta karma preskočiti.
haha ma slazem se samo sam citirao sto sam nasao na forumu!! :jezik:
kada bih trebalo pocet hranit sa cikinsitom posto sam razumio da u mjesavini nece biti hranjivih elementa? :dunno: