Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Vasa misljenja o ovim materijalima i dodatna pitanja  (Posjeta: 37698 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline mindrust

Odg: Vasa misljenja o ovim materijalima i dodatna pitanja
« Odgovori #60 : 18-03-2019, 17:18:21 »
Javori se primaju dosta dobro.Johe u prirodi rastu gdje hočeš ali posude baš ne vole.Odbacuju grane kako se njima hoće.Ja sam ih imao 5-6 ali sad nemam ni jedne.Sve su otišle nakon desetak godina.Jednostavno ih nisam uspio sačuvati u posudama.Breza ti ima dosta korjenja,samo je previsoka.Skrati iznad one krivine na kojih 15-20 cm.Ovako će ti tjerati iz spavajučih pupova na vrhu a to češ ionako onda morati odrezati.Neka u startu potjera tamo gdje je poželjno stvoriti nove grane.

Uf kako gorkoslatko dobro za moj javor steta za johe tvoje i moje(iako se nadam da ce ostat ziva) tuzic tuzic
i ja sam pomislio da je breza malo visoka  :zamisljen: sutra cu je ipak skratit

Offline mindrust

Odg: Vasa misljenja o ovim materijalima i dodatna pitanja
« Odgovori #61 : 03-04-2019, 12:04:38 »
sva 3 su pocela pustati pupove 1 na javoru 2-3 na johi i  pogotovo breza ali me zabrinjava ova grupacija pupova na dnu da ih maknem?

Offline coki

Odg: Vasa misljenja o ovim materijalima i dodatna pitanja
« Odgovori #62 : 03-04-2019, 14:05:30 »
Neka te to ne brine na brezi. Stare breze cesto pustaju mlade izboje na bazi. Ja ih sada ne bi dirao. Pusti je neka se dobro ukorijeni, uvijek stignes to maknut.


Sent from my iPad using Tapatalk

Offline mindrust

Odg: Vasa misljenja o ovim materijalima i dodatna pitanja
« Odgovori #63 : 03-04-2019, 14:57:14 »
Neka te to ne brine na brezi. Stare breze cesto pustaju mlade izboje na bazi. Ja ih sada ne bi dirao. Pusti je neka se dobro ukorijeni, uvijek stignes to maknut.


Sent from my iPad using Tapatalk
hvala! :ljub:

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Vasa misljenja o ovim materijalima i dodatna pitanja
« Odgovori #64 : 03-04-2019, 17:38:04 »
To ti sada ne smeta.Čim više zelene mase time će se više razvijati i jačati korijen.Na kraju godine kada imaš i dovoljno pupova i grana po stablu,ove uz korijen makneš.
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!