Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Vocni Bonsai  (Posjeta: 3252 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Rocket

Vocni Bonsai
« : 24-11-2018, 20:56:54 »
Postovanje! Imam ove godine 20-tak ozilitih ( air layering) vocki skinutih i posadjenih u 11 mjesecu, i to kruske,jabuke, dud,visnje, dzanarike, dunje i lipe, pa me interesuje da li sa ovom tehnikom one mogu prezivjeti vani tj. zimu u zemljanom supstratu u saksiji, ili moraju odmah biti posadjeni u orginalnom bonsai supstratu? postupio sam tako zato sto osim dzanarike ostale vocke nisu se bas najbolje ozilavile, pa sam ih zato stavio u zemlju ( zemlja i crni treset) kao neku trening posudu..hvala!

Offline zen

Odg: Vocni Bonsai
« Odgovori #1 : 25-11-2018, 15:43:39 »
Pozdrav Rocket, ožiljene voćkice svakako treba prvu sezonu čuvati od mraza i niskih temperatura. Za razvoj korijena bi bilo bolje da se posade u "bonsai" supstrat, jer će u tom supstratu razviti više kvalitetnijeg korijena nego u kombinaciji vrtne zemlje i crnog treseta.

Offline Rocket

Odg: Vocni Bonsai
« Odgovori #2 : 25-11-2018, 16:24:49 »
Ok , hvala na savjetu, samo nije mi jasno kako ih zastititi u takvom osjetljivom stanju od niskih temperatura, mozda spustiti ih na zemlju sa polica i pokriti termo tekstilom ili neko drugo rijesenje?

Offline zen

Odg: Vocni Bonsai
« Odgovori #3 : 25-11-2018, 19:06:44 »
Ako imaš mogućnost smjesti ih u negrijanu prostoriju. Nije nužno da imaju svjetlo jer će sad neko vrijeme hibernirati, ukoliko ne onda će poslužiti i termo tekstil.

Offline Rocket

Odg: Vocni Bonsai
« Odgovori #4 : 25-11-2018, 20:35:39 »
Ok , sklonit cu ih ipak u prostotiju , hvala jos jednom na savjetu! 🙂

Offline zen

Odg: Vocni Bonsai
« Odgovori #5 : 25-11-2018, 20:49:13 »
Ukoliko imte još kakvih nedoumica oko hortikulture ili samog uzgoja bonsaija slobodno pitajte.  :great: