Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Bonsai  (Posjeta: 3065 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Josko

Bonsai
« : 05-03-2019, 08:30:12 »
Pozdrav moze li mi itko pomoc naodjednom mi se pocelo bonsai lisce susit iako ga redovito zaljevam ujutro i navecer sa prskalicom napominjem da ga uvjek stoji na jednom mjestu. Bonsai je kupljen prija par mjeseci.  Na deklaraciji pise bonsai mixsed.  Zahvaljujem

Offline alexhor

Odg: Bonsai
« Odgovori #1 : 05-03-2019, 08:41:06 »
Dobrodošao na forum.
Na žalost, nemaš sreće. Ovakvih pitanja koja uključuju sušenje lišća na bonsaiju koji je kupljen prije par mjeseci ima pregršt. Pretraži po forumu, naći ćeš, toliko puta je na to odgovoreno da se više nikome ne da ponavljati. Kupljeni bonsai u shopping centru je bačen novac, pogotovo ako nemaš baš nikakvog iskustva. To su biljke neprimjerene našem podneblju, komercijalna varijanta koja dolazti u kontejnerima.
I dobar je savjet da ubuduće uz pitanje staviš i neku sliku, posebno ako ne piše o kojoj se vrsti radi.

Offline Josko

Odg: Bonsai
« Odgovori #2 : 05-03-2019, 09:04:33 »
Pokusavo sam stavit al ne mogu ako uspijem stavit cu

Offline Josko

Odg: Bonsai
« Odgovori #3 : 05-03-2019, 18:15:49 »
Evo slike

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Bonsai
« Odgovori #4 : 05-03-2019, 19:56:00 »
To je vrsta Kaline-Ligustrum koji se zna koristiti za živice.Ali ovaj je valjda sa istoka i osjetljiviji od ovih naših vrsta.Ili si ga prezalijao pa mu je korjenje istrulilo ili si zaboravio zalijati nekoliko dana.Ako ti je korjenje smeđe možeš ga baciti.
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!