Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: ficus ginseng microcarpa  (Posjeta: 4334 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline prpa

ficus ginseng microcarpa
« : 23-10-2020, 20:15:30 »
pozdrav, zanima me taj ficus ginseng.Naručio bih ga iz Njemačke pa sad da li ima tko iskustva oko dostave takvih drvaca?Prodavač je iskusni diler ss Amazona, garantira dostavu za 5 dana.Kolikp to može štetiti drvcu?hvala na pomoći , unaprijed

Offline alexhor

Odg: ficus ginseng microcarpa
« Odgovori #1 : 23-10-2020, 21:17:04 »
Imaš i u našim trgovinama Ginsenga, ako baš moraš s tim početi. Kad ga kupiš kod nas u trgovini, već je u teškom stanju (pa je dobro s tim planirati u proljeće kad ga se može spašavati), ne znam kako će ovaj tvoj putovati 5 dana (ako za toliko i stigne), pa je još jesen, pa, ne znam... Ja to ne bih naručio iz Njemačke preko amazona. Ali, na kraju, ti odlučuješ, tvojih petnaestak eura :) .

Offline prpa

Odg: ficus ginseng microcarpa
« Odgovori #2 : 24-10-2020, 06:37:05 »
gledam većega koji je tu 900kn,bauhaus a gore 65 e sa dostavom.Čovjek koji ih prodaje ima dosta cvječarni u Lepzigu i okolnim gradovima,ne znam ni sam

Offline prpa

Odg: ficus ginseng microcarpa
« Odgovori #3 : 24-10-2020, 06:45:10 »
a zbog čega su sad u lošem stanju,jesen?Ovaj u bauhausu je odličan jedino kaj previše košta

Offline alexhor

Odg: ficus ginseng microcarpa
« Odgovori #4 : 24-10-2020, 13:38:07 »
Ako je zbog cijene, ok, a loše stanje,  evo, da objasnim. Čovjek ima cvjećarne, ima uvezene ginsenge posađene u supstratu nemijenjenom za trgovine, da biljka dovoljno dugo preživi dok je netko ne pokupi. Bonsai ne živi u takvom supstratu jer takav ne traje dovoljno dugo i nema dobre karakteristike na duže vrijeme. Zato kad bilo koji bonsaist eventualno kupi neki od tih egzotika (fikusi, kineski brijestovi, čajevci itd. sve što nje spada izvorno u naše podneblje) onda to radi u proljeće kako bi kupljenog mogao odmah presaditi u odgovarajući supstrat/mješavinu za bonsai. Ako ga kupiš u ovo vrijeme, moguće je da ti ne preživi zimu u originalnom supstratu, jer ne znaš koliko je dugo već u njemu, a ako ga presadiš možda ne preživi presađivanje. U svakom slučaju, ti možeš probati, mi svakom poželimo sreću, možda i uspije. Otprilike kao da ti kažem da nemoj prolaziti na crveno, ali ako i prođeš možda se ništa neće dogoditi. Dakle, kupovanje drveta za bonsai preko Amazona u jesen je isto kao i kupovanje voćke jabuke ili kruške i sadnja iste usred ljeta.

Offline prpa

Odg: ficus ginseng microcarpa
« Odgovori #5 : 24-10-2020, 14:00:18 »
hvala na iscrpnom odgovoru,savjetu.Volim poslušati stručne ljude ,tako da ću odgoditi kupovanje do proljeća.Kaj se tiče fikusa ,nisam ga ni stavio u bonsai ,više mi je interesantan zbog grbavog izgleda.Bio sam prošle godine u Zurichu i posjetio jedan shop s bonsaićima, divota i velika opasnost za novčanik

Offline alexhor

Odg: ficus ginseng microcarpa
« Odgovori #6 : 24-10-2020, 15:05:16 »
Evo, odlično, do proljeća imaš vremena pročitati sve što se može o ginsengu bilo da ga želiš kao dekoraciju u kući ili kao bonsai formu. Čitak, uči, bit će ti lakše brinuti o njemu.

Offline prpa

Odg: ficus ginseng microcarpa
« Odgovori #7 : 24-10-2020, 19:47:18 »
hvala još jednom

Offline prpa

Odg: ficus ginseng microcarpa
« Odgovori #8 : 24-10-2020, 20:56:03 »
Evo, odlično, do proljeća imaš vremena pročitati sve što se može o ginsengu bilo da ga želiš kao dekoraciju u kući ili kao bonsai formu. Čitak, uči, bit će ti lakše brinuti o njemu.
to je taj što sam gledao,svidja mi se što mu korijen nije nabit u malu posudicu, kao ovima iz bauhausa

Offline prpa

Odg: ficus ginseng microcarpa
« Odgovori #9 : 12-11-2020, 10:28:46 »
Pozdrav,evo me opet,pošto sam kolegama na poslu dosadio s pričama o ficusu,jedan kolega išao kroz Sloveniju pa mi ga kupio u ime svih :jupi:
Samo da zašutim,pa evo slike dole.Izgleda dosta dobro,zemlja je unutra neka rastresite,probao sam izvaditi debelo s korijenom i fino se bala drži,.Ništa ne otpada ,netko je od forumaša spominjao da se tako pregleda korijenova bala.Zalijevam ga pomalo,špricam, jedino kaj ne znam kad ga presaditi.Kupio sam perlit,substrat za citruse i neku kvalitetniju zemlju za rodondrendone,kaj velite?

Offline prpa

Odg: ficus ginseng microcarpa
« Odgovori #10 : 12-11-2020, 10:34:09 »
slika