Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Upomoć!! Poklon za Božić!! Ne znam ništa!  (Posjeta: 2673 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Ivanaa

Pozdrav, molim vas za pomoć!
Dobila sam na poklon (bez pitanja) jednu biljčicu nalik na bonsai. Ja sam potpuni laik, na žalost ništa ne znam i ni jedna biljka koju dobim ne preživi. Žao mi je ugine a ne znam kako je održati na životu. Molim Vas molim za pomoć 😭😭😭

Offline alexhor

Odg: Upomoć!! Poklon za Božić!! Ne znam ništa!
« Odgovori #1 : 28-12-2021, 23:03:23 »
Dobrodošla na forum. Bilo bi dobro znati o čemu se radi, vrsta, fotografije, u čemu je problem...
I možda prelistati ovaj dio foruma, u Pitanjima za početnike ima stotine istih ovakvih tema - upomoć, dobio/la sam bonsai. Odgovarali smo na to nebrojeno puta. Možda nađeš odgovor na svoj problem.

Offline Ivanaa

Odg: Upomoć!! Poklon za Božić!! Ne znam ništa!
« Odgovori #2 : 28-12-2021, 23:18:23 »
Pozdrav, hvala na dobrodošlici. Jako mi je u krivo vrijeme došla biljčica. Odlazim na put za dva dana i nema me 6 dana. Zato se obračam tu da pitam šta da radim. Istraživala sam koliko sam mogla i pretpostavljam da je brijest. Stvarno ne znam od kuda da počnem. Stavila sam je na klupčicu na prozor (stvarno nemam gdje) gdje je ujutro sunce. Problem je šta mi u kući nikad ne pada temp. ispod 17° i zna postići i do 27°C.na žalost ali nemam utjecaj na to. 😥
Ne mogu staviti svoju sliku (vjerojatno je pre velika) pa sam stavila jednu s interneta koja je najsličnija originalu.

Offline alexhor

Odg: Upomoć!! Poklon za Božić!! Ne znam ništa!
« Odgovori #3 : 29-12-2021, 00:02:49 »
Ako je kineski brijest, možda preživi. 17 stupnjeva mu je ok, 27 će biti malo previše. Prozor mu je ok, bez izravnog sunca i bez radijatora ispod. Za odsustvo od 6 dana je mali problem. Možda nabaviti veću teglu od cca 1.5-2 litre pa ga skupa s postojećim sadržajem samo prebaciti, ne drndati korijenje, samo izvaditi iz posude i prebaciti u veću teglu, zalijati, ne prejako, te ispod staviti podložak s vodom. To bi moglo držati 6 dana. Neće izgledati lijepo, niti "bonsaiasto", ali pravilo je prvo zdravlje, a onda ljepota. No te kupljene biljke i inače imaju veliku smrtnost, a njihovo trajno prokletstvo je da ik ljudi kupuju i poklanjaju za Božić, a ne u proljeće. Sretno s njim. Ako preživi do toplijeg vremena, na konju si

Offline Ivanaa

Odg: Upomoć!! Poklon za Božić!! Ne znam ništa!
« Odgovori #4 : 03-02-2022, 10:00:35 »
Još uvijek je živ i svježe zelene listeke ima, nadam se da će preživjeti do proljeća pa ću ga presaditi po savjetima. Uglavnom, hvala puno  :hihihi: