Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: zaklon od sunca  (Posjeta: 7863 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline MARKO

zaklon od sunca
« : 05-06-2007, 18:36:41 »
Eto opet mene sa pitanjima..
Pa eto krece; Držim bonsaie na terasi omeđenoj stablima. Suncane zrake direktno padajui na bonsaie od 11 h - 16 h.
Pitanje... Moram li odnosno je li poželjno stavljati kakvu mrežu iznad da izbjrgnem direktan udar sunca.
Vrste koje držim tamo . Šipak, bor alppski i crni, maslina, buksuz-šimšir i koštil.  :dunno:

Offline istefano

Odg: zaklon od sunca
« Odgovori #1 : 05-06-2007, 19:05:33 »
cini mi se da ne trebas, to su sve vase tipicne dalmatinske sorte , ziher sam za borove da netrebas , ali vec ce ti netko odgovoriti tko se bolje razumije

Offline MARKO

Odg: zaklon od sunca
« Odgovori #2 : 05-06-2007, 20:32:12 »
Fala. pricekat cu da vidim sta ce drugi savjetovat, ali i ja mislim da ne treba zaklon...
Pozdrav.

Offline Andrija Zokić

Odg: zaklon od sunca
« Odgovori #3 : 05-06-2007, 23:31:44 »
Ovako mi radimo. Nakon sto izvadimo drvo iz prirode stavimo ga u hlad ili poluhlad. Kad vidimo da se primilo stavimo ga na sunce. Kada drvo stoji u hladu, pocme se stvarati veci prored medju listovima (automatski se prorijedjuje krosnja), i list postaje veci. Na suncu je (za dalmatinske sorte) najveci problem isusivanje zemlje, pa ako je jos u manjoj posudi i ako je zemlja dobro drenirana tada treba posebno paziti i ljeti zalijevati po 2 puta dnevno. Osim sunca u Dalmaciji je problem i bura koja moze jako brzo isusiti zemlju.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline keli

Odg: zaklon od sunca
« Odgovori #4 : 06-06-2007, 07:21:28 »
Marijina i Andrijina stabalca stoje u vrtu... tvoji su na terasi, pretpostavljam da tu ima i dosta betona koji će se ljeti dosta ugrijat i dodatno isušivat...

Offline MARKO

Odg: zaklon od sunca
« Odgovori #5 : 06-06-2007, 17:10:23 »
DA... Što je najgore ta terasa je ustvari velika gustirna koja se poptilično ugrije na suncu.
 Probat ču ispod njih staviti par dasaka i podiči ih što više od betona.
Valjda će biti dobro...