Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Stefano Frisoni  (Posjeta: 9782 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Marija

Stefano Frisoni
« : 31-01-2007, 10:19:59 »
Evo da predstavimo par bonsaija našeg "vanjskog suradnika"  ;)
Stefana Frisonija iz Italije...

Možda bi Marinko mogao napisati par riječi o njemu ...
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline DonQuijote

Odg: Stefano Frisoni
« Odgovori #1 : 31-01-2007, 10:27:43 »
Ova treća slika je nešto fenomenalno. :surprised:


Offline Marija

Odg: Stefano Frisoni
« Odgovori #2 : 31-01-2007, 10:42:17 »
Ova treća slika je nešto fenomenalno. :surprised:

Pobjednički bonsai na  2006 Award Certre´ International
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline marinko beg

Odg: Stefano Frisoni
« Odgovori #3 : 31-01-2007, 10:44:12 »
Radi se o jednom od vodecih ucitelja u skoli "Progetto Futuro"(u prijevodu buduci projekt) Njegovi clanci se mogu procitati u vise brojeva bonsai tabloida"Bonsai Europe".
Na prvoj slici je Juniperus Sabina"Tanuki".Sta je to Tanuki?Posto je ovo drvo imalo tanji nebari nego ostale djelove debla uzeo je komad mrtve grane iste sorte i "priljepio"je skupa sa zivim drvom.Majstor je to tako dobro napravio da se gotovo ne vidi.Naravno neki bi rekli da je tanuki "prevara" ali nekad se treba i malo varat. :666:

Offline DonQuijote

Odg: Stefano Frisoni
« Odgovori #4 : 31-01-2007, 10:47:56 »
Ova treća slika je nešto fenomenalno. :surprised:

Pobjednički bonsai na  2006 Award Certre´ International

Aha, onda sam pogodio :smile: Prve dvije fotke me ne oduševljavaju, uopće mi se ne dopada taj stil... time se valjda oduševljavaju malo veči stručnjaci a za mene je pojam Pallovo drvce koje imaš na naslovnici Tvoje stranice

Offline marinko beg

Odg: Stefano Frisoni
« Odgovori #5 : 31-01-2007, 10:51:25 »
Ova treća slika je nešto fenomenalno. :surprised:

Pobjednički bonsai na  2006 Award Certre´ International

Aha, onda sam pogodio :smile: Prve dvije fotke me ne oduševljavaju, uopće mi se ne dopada taj stil... time se valjda oduševljavaju malo veči stručnjaci a za mene je pojam Pallovo drvce koje imaš na naslovnici Tvoje stranice
Ne odusvljava te???To su ipak remek djela,pogotovu ova rigida!

Offline marinko beg

Odg: Stefano Frisoni
« Odgovori #6 : 31-01-2007, 10:54:06 »
Slika 2;Juniperus rigida je bila na "Gingko bonsai cupu"2005,imao sam je prilike uzivo vidjeti posto sam i ja te godine imao cast sudjelovati medju svim tim majstorima njegovoga ranga.

Offline Andrija Zokić

Odg: Stefano Frisoni
« Odgovori #7 : 31-01-2007, 11:10:11 »
Sta je to Tanuki?Posto je ovo drvo imalo tanji nebari nego ostale djelove debla uzeo je komad mrtve grane iste sorte i "priljepio"je skupa sa zivim drvom.Majstor je to tako dobro napravio da se gotovo ne vidi.Naravno neki bi rekli da je tanuki "prevara" ali nekad se treba i malo varat. :666:

Iskreno, i ja sam protiv takvih intervencija. Ali, ako se naprave ovako kvalitetno, zašto ne...? Problem je u tome što ljudi često to naprave da izgleda nakaradno.
Nedavno je kod nas bio na ručku vrtlar Waltera Palla. Kaže da mu je Walter rekao: "Ako varaš kod bonsaija, varaj perfektno ..." :smile:
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline DonQuijote

Odg: Stefano Frisoni
« Odgovori #8 : 31-01-2007, 11:31:36 »

Ne odusvljava te???To su ipak remek djela,pogotovu ova rigida!
Svjestan sam toga. Stručnjaci se slažu a tko sam ja? Vjerovatno ne vidim ljepotu zbog neuvježbanog oka :mdr:
Gledam na to ovako, Picasso je definitvno bio genije. Stručnjaci se jednoglasno slažu s time ali ja u njegovim djelima ne vidim ništa zanimljivo ni lijepo. Poštujem stručnjake i majstore ali zadržavam pravo da me nešto ne privlači.
Bacha recimo ne volim, Čajkovski mi je puno zanimljiviji, razigraniji i mogu ga uvijek slušati. To ne znači da je Bach loš, svi tvrde da je genijalan kompozitor,  ali ja ga ne razumijem i dosadan mi je. Poštujem  ga ali ga ne slušam.
Vjerovatno je stvar i u obrazovanju, kako likovnom, tako muzičkom a tako i u bonsaiu. Školovani likovni kritičar je školovan da cijeni Picasa a muzičar prepoznaje u Bachu sve ono dobro što ja ne čujem.

Drugi je krasan, treči genijalan ali prvi me ni malo ne oduševljava.
Možda ću s vremenom skužiti u čemu je Picasova vrijednost.

Offline Aleksa

Odg: Stefano Frisoni
« Odgovori #9 : 31-01-2007, 15:49:40 »
Ja nisam za te intervencije "priljepljivanja"... Citao sam na internetu o tome i gledao kako se gips mijesa sa zicom pa se to nekako kombinuje sa jinom, pa se sve to lijepi za drvo koje srasta sa time... Ne volim to... Mislim, ja ne bih mogao da poslije pogledam drvo a znam da mu je donji dio vjestacki... :neutral:

Offline marinko beg

Odg: Stefano Frisoni
« Odgovori #10 : 31-01-2007, 16:23:05 »

Drugi je krasan, treči genijalan ali prvi me ni malo ne oduševljava.
Možda ću s vremenom skužiti u čemu je Picasova vrijednost.
Ne odusevljava te zbog cinjenice da je drvo tek stilirano i jos stoji u plasticnom vazu,dok su ovi dva ispod gotovi bonsai.
M

Offline marinko beg

Odg: Stefano Frisoni
« Odgovori #11 : 31-01-2007, 19:31:06 »
Ova treća slika je nešto fenomenalno. :surprised:

Pobjednički bonsai na  2006 Award Certre´ International
Da malo pojasnimo onima koji ne znaju;Certre Award nije uobicajeno natjecanje najboljeg bonsaia,nego se radi o najboljoj harmoniji izmedju bonsaia i posude.
M