Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Kineski Brijest  (Posjeta: 48309 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Aleksa

Odg: Kineski Brijest
« Odgovori #15 : 30-01-2007, 21:25:43 »
Ja sam ga prosle godine orezao jedno 10tak puta...Nevjerovatno brzo je rastao... Sad sam mu uradio generalno orezivanje... To ti je prorijedjivanje krosnje...

Offline Aleksa

Odg: Kineski Brijest
« Odgovori #16 : 05-02-2007, 16:04:44 »
Kao sto rekoh, orezao sam ga (i to dobro) i sklonio na mracnije mjesto kako bi ostao u zimskom snu... :mdr: Medjutim, on me nije poslusao, vec je poceo da pusta pupoljke na sve strane, vec su pocele da se stvaraju zelene tackice....  :grrrrrr:  Sta cu da mu radim? Da ga premjestim na hladnije ili da ga pustim da raste?Inace trebam da ga presadjujem pa bih to ocigledno trebao sada da uradim...

Offline Aleksa

Odg: Kineski Brijest
« Odgovori #17 : 05-02-2007, 21:51:07 »
Pretpostavljam da sam postavio glupo pitanje... Odlucio sam da ga presadim i premjestim na svjetlije mjesto, pa sta mu bude. Poranio je malo sa listanjem, a zima je ionako veoma topla... Bice problem ako naidje neki veliki talas hladnoce, kao sto se desava cesto ovdje kod mene...

Offline veljko

Odg: Kineski Brijest
« Odgovori #18 : 05-02-2007, 21:57:41 »
Ako dođe do naglog zahlađenja, smjesti ga u negrijanu svijetlu prostoriju, ako imaš tu mogučnost. :rofl:

Offline Zlatko

Odg: Kineski Brijest
« Odgovori #19 : 05-02-2007, 22:08:08 »
Što bi ti Aleksa rekao na moj Kinseki brijest?!

Već sam ga dva puta šišao u zadnjih 10-ak dana, a nisam u crnogorskom primorju. Vjerujem da zima neće biti hladna, ali to me suviše ne brine. Siguran sam da ću moći osigurati temperaturu od 12 C, a to će njemu i svim drugim biljkama koje su krenule biti dovoljno.

Kretanje biljaka je suviše rano, ali uz dužnu pažnju, one će dočekati jesen sa svim listovima. Samo će biti malo više orezivanja.
Ja samo skupljam stabla za svoje unuke.

Offline Aleksa

Odg: Kineski Brijest
« Odgovori #20 : 06-02-2007, 15:12:30 »
Da, da, procitao sam na netu da on inace krece u februaru... A temperatura ce mu biti bas kakva treba kod mene...  :lol:  Danas sam ga presadio u posudu...

Offline istefano

Odg: Kineski Brijest
« Odgovori #21 : 20-02-2007, 19:10:40 »
Moj kineski brijest je poceo da crni na listovima ,ali ostaje ne granama do skroz ne potamni i to je vecina listova , drzim ga u stanu od kad sam ga kupio i pustio je jako puno mladica

Offline Aleksa

Odg: Kineski Brijest
« Odgovori #22 : 20-02-2007, 21:24:53 »
Kineski brijest ne uspijeva u stanu... Ako vec ne mozes da mu obezbijedis mjesto na terasi, stavi ga u negrijanu prostoriju i sto dalje od izvora toplote! Normalno je da proslogodisnji listovi otpadaju... Ako otpadaju novi, sa novih izdanaka, onda imas problem! Dobro je sto ima dosta novih izdanaka jer to znaci da se prilagodjava! Ne zalivaj ga puno, on ne voli vodu! Zemlja se MORA osusiti izmedju zalivanja!

Offline marinko beg

Odg: Kineski Brijest
« Odgovori #23 : 20-02-2007, 23:25:26 »
Kineski brijest ne uspijeva u stanu... Ako vec ne mozes da mu obezbijedis mjesto na terasi, stavi ga u negrijanu prostoriju i sto dalje od izvora toplote! Normalno je da proslogodisnji listovi otpadaju... Ako otpadaju novi, sa novih izdanaka, onda imas problem! Dobro je sto ima dosta novih izdanaka jer to znaci da se prilagodjava! Ne zalivaj ga puno, on ne voli vodu! Zemlja se MORA osusiti izmedju zalivanja!
Aleksa San!!! :jap:
Specijaliziran za ulmus parviflora...bravo!
Uskoro bih vam mogao pokazati vjerojatno najbolji kineski brijest u Europi.Toliko je razgranat da covjek dok ga gleda,misli da vidi petstogodisnji hrast u minijaturi.
M

Offline istefano

Odg: Kineski Brijest
« Odgovori #24 : 21-02-2007, 09:10:23 »
Kineski brijest ne uspijeva u stanu... Ako vec ne mozes da mu obezbijedis mjesto na terasi, stavi ga u negrijanu prostoriju i sto dalje od izvora toplote! Normalno je da proslogodisnji listovi otpadaju... Ako otpadaju novi, sa novih izdanaka, onda imas problem! Dobro je sto ima dosta novih izdanaka jer to znaci da se prilagodjava! Ne zalivaj ga puno, on ne voli vodu! Zemlja se MORA osusiti izmedju zalivanja!
Ma ove mladice rastu ko lude ,ali mi stari listovi tamne ,ali ako kazes da ne voli previse vode onda je to to ,jer ja mu ne dopustam da se presusi do kraja , vec ga svaki drugi dan zalijevam

Offline istefano

Odg: Kineski Brijest
« Odgovori #25 : 21-02-2007, 10:07:49 »
eto procitao sam na bonsai4me da je to zbog vlage , hvala Aleksa

Offline Aleksa

Odg: Kineski Brijest
« Odgovori #26 : 21-02-2007, 21:35:17 »
Kineski brijest ne uspijeva u stanu... Ako vec ne mozes da mu obezbijedis mjesto na terasi, stavi ga u negrijanu prostoriju i sto dalje od izvora toplote! Normalno je da proslogodisnji listovi otpadaju... Ako otpadaju novi, sa novih izdanaka, onda imas problem! Dobro je sto ima dosta novih izdanaka jer to znaci da se prilagodjava! Ne zalivaj ga puno, on ne voli vodu! Zemlja se MORA osusiti izmedju zalivanja!
Ma ove mladice rastu ko lude ,ali mi stari listovi tamne ,ali ako kazes da ne voli previse vode onda je to to ,jer ja mu ne dopustam da se presusi do kraja , vec ga svaki drugi dan zalijevam

NE! To ti je najlaks nacin da ubijes kineski brijest! I nemoj slijepo da pratis uputstva tipa: zalivaj ga jednom nedeljno! Posmatraj drvce i kako napolju postaje toplije ti postepeno povecavaj zalivanje! Ja svog nisam zalivao evo ima 10 dana i zemlja mu je jos vlazna... Valjda zbog kise koja pada zadnjih dana, pa je velika vlaga u vazduhu... :sarcastic:

Offline Aleksa

Odg: Kineski Brijest
« Odgovori #27 : 21-02-2007, 21:39:16 »
Kineski brijest ne uspijeva u stanu... Ako vec ne mozes da mu obezbijedis mjesto na terasi, stavi ga u negrijanu prostoriju i sto dalje od izvora toplote! Normalno je da proslogodisnji listovi otpadaju... Ako otpadaju novi, sa novih izdanaka, onda imas problem! Dobro je sto ima dosta novih izdanaka jer to znaci da se prilagodjava! Ne zalivaj ga puno, on ne voli vodu! Zemlja se MORA osusiti izmedju zalivanja!
Aleksa San!!! :jap:
Specijaliziran za ulmus parviflora...bravo!
Uskoro bih vam mogao pokazati vjerojatno najbolji kineski brijest u Europi.Toliko je razgranat da covjek dok ga gleda,misli da vidi petstogodisnji hrast u minijaturi.
M

Na Svetu biljaka je bila sila postova gdje imaju problema sa k. brijestovima... Uvjezbao sam se... :rofl:  :

Offline koma.hc

Odg: Kineski Brijest
« Odgovori #28 : 23-01-2010, 15:40:17 »
kupio sam u 12.mj. kineski brijest u osijeku u baumaxu na rasprodaji (20kn :)) skoro je bio pa mrtav, al reko za 20kn sta mu bog da..... nije imao bas puno lisca. sad mu je to lisce otpalo i raste novo. dali da ga prihranjujem ili sta? kupio sam tekuce gnojivo NPK 4-5-7. jedan cep gnojiva ide na 2l vode. dali da ga stavljam i kojoj kolicini?

eo par slika kak to izgleda:

http://lh3.ggpht.com/_WFwj4VY4f7Q/S1sJQrtp9JI/AAAAAAAAAVk/4a8140UNm2Y/s512/P1230052.JPG
Kineski Brijest


http://lh4.ggpht.com/_WFwj4VY4f7Q/S1sJRNuQxfI/AAAAAAAAAVo/ZianUUkbE60/s640/P1230054.JPG
Kineski Brijest

ovo je novo lisce

http://lh3.ggpht.com/_WFwj4VY4f7Q/S1sJR8j8K4I/AAAAAAAAAVs/eECzJqjMdE0/s640/P1230056.JPG
Kineski Brijest
koma

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Kineski Brijest
« Odgovori #29 : 23-01-2010, 19:35:57 »
to nije brijest, mislim da je ligustrum!