Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Kineski Brijest  (Posjeta: 48190 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Marija

Odg: Kineski Brijest
« Odgovori #30 : 23-01-2010, 19:48:17 »
Mislim da nije ligustrum, on ima kožaste listove.  :question:


Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline koma.hc

Odg: Kineski Brijest
« Odgovori #31 : 24-01-2010, 10:45:20 »
da li da mu dodajem gnojivo ili ne?
koma

Offline DonQuijote

Odg: Kineski Brijest
« Odgovori #32 : 24-01-2010, 11:28:07 »
Nemoj žuriti s gnojivom. Pričekaj proljeće, nek se drvo oporavi, nek potjera a onda pomalo. Mnogo više drva je krepalo zbog pregnojavanja nego od nedostatka gnojiva tako da je bolje da se prvo dobro obavijestiš o načinu gnojenja i količini gnojiva, onda to uskladiš sa vrsom supstrata u kojemu je drvo, odrediš termine gnojenja i tako. Nemoj nikako žuriti sa umjetnim gnojivom, nešto malo Plantele neće škoditi na proljeće, to ne može nanijeti štetu za razliku od koncentriranog umjetnog gnojiva

Offline koma.hc

Odg: Kineski Brijest
« Odgovori #33 : 24-01-2010, 13:20:45 »
to te ja pitam... :D
hvala
koma

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Kineski Brijest
« Odgovori #34 : 24-01-2010, 21:01:19 »
Ja mislim da se radi o KALINI jer i ja imam jednu takvu samo malo veću.Koristi se za živicu.Nemoj ju drzati na pretoplome.Da ju dodatno ne izmućiš preranim tjeranjem pupova i grana.Ona bi sada morala biti u fazi mirovanja.Na proljeće ju iznesi van i neka slobodno raste i jača. :chinaman:
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline koma.hc

Odg: Kineski Brijest
« Odgovori #35 : 15-02-2010, 20:29:21 »
on se jos uvijek nije ni pomaknuo.... dolje mu viri korjen. zemlja ne izgleda na zemlju. Sve je puno ko nekih konaca. mislim da mu je malo tjesno. kupio sam gotovu zemlju za bonsai. dali da ga presadjujem?
koma

Offline Marija

Odg: Kineski Brijest
« Odgovori #36 : 16-02-2010, 08:52:11 »
on se jos uvijek nije ni pomaknuo.... dolje mu viri korjen.

sezona rasta i buđenje vegetacije još nije počelo, pa to nije čudno .... trebaš čekati kraj 3. mjeseca ....


zemlja ne izgleda na zemlju. Sve je puno ko nekih konaca. mislim da mu je malo tjesno. kupio sam gotovu zemlju za bonsai. dali da ga presadjujem?
Ti "konci" su vlakna treseta vjerovatno. Substrat za bonsaije ne izgleda kao zemlja iz vrta. Pogledaj po forumu slike pod pojmovima liadrain, floreopor, pumice ...
Da, sada možeš presađivati!
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline koma.hc

Odg: Kineski Brijest
« Odgovori #37 : 16-02-2010, 18:54:39 »
tnx. ispocetka je on poceo rast, pa je presto. to me uplasilo... u svakom slucaju hvala, idem ga presadit :D
koma

Offline koma.hc

Odg: Kineski Brijest
« Odgovori #38 : 17-02-2010, 08:19:32 »
presadio ja njega i u sredini korijena naso hrpu nekih malih jajašca malih oko 1mm i manjih. sta je to? nikakve bube nisam vidio.
koma

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Kineski Brijest
« Odgovori #39 : 17-02-2010, 09:34:38 »
Ako je u sredini bila supljina moguce da je usao kroz rupu puz golac.Nista strasno.Ili jajasca od gliste.To se dogada u rasadnicima kada na brzinu trpaju biljke u posude,pa nedovoljno nabiju zemlju,i ostanu rupe u korjenovoj bali. :chinaman:
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline koma.hc

Odg: Kineski Brijest
« Odgovori #40 : 27-02-2010, 14:18:25 »
eto, 16.02. ja njega presadio, lisce mu se svo osusilo, a novo ne raste... kupio sam tekuce gnojivo za cvjetajuce biljke NPK: 4-5-7. dali da ga dohranjujem i koliko? dali da ga stavim u dvoriste ili da ga ostavim u kuci?
koma

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Kineski Brijest
« Odgovori #41 : 01-03-2010, 20:33:55 »
S obzirom da se radi o Kalini,i da su se poštivala godišnja doba ona u ovom trenutku niti nebi imala lišće.Ostavi je na hladnome,zemlju održavaj vlažnom-ne mokrom,prskaj krošnju,ne prihranjivaj.Ako je živa potjeraće na proljeće kad je izneseš van na toplo.Strpi se. :tuptup:
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline koma.hc

Odg: Kineski Brijest
« Odgovori #42 : 26-03-2010, 15:36:54 »
DALI DA GA SAD SATAVLJAM VAN? Koliko prihrane? jel ga mogu stavit na balkon di je sunce samo u rano jutro? u kuci se jos nije pomaknuo.
koma

Offline DonQuijote

Odg: Kineski Brijest
« Odgovori #43 : 26-03-2010, 16:42:52 »
Stavi ga slobodno van. Nemoj ništa gnojiti, drži zemlju vlažnom, ne mokrom, vlažnom i drži palčeve stisnute.

Offline PETRA46

Odg: Kineski Brijest
« Odgovori #44 : 16-01-2012, 23:45:43 »
raaaaa