Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Kineski Brijest  (Posjeta: 46651 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline istefano

Kineski Brijest
« : 29-01-2007, 19:53:32 »
Eto mam kad sam procitao sve na Marijinom sajtu (odlican posao  8)),odlucio sam si nabaviti jedan bonsai za pocetak , a onda kasnije cu pokusati sam od limuna napraviti bonsai .
Kao prvo me zanima odrzavanje kako sa zaljevanjem , koliko sam shvatio svaki dan ili kad se zemlja osusi ,ali u kojoj mjeri ga zaljevati
i za kraj saljem slike , velik je 20 cm ,a posudica je mjere 14x9 cm , dali bi trebao nekaj mijenjati i dali je to 4-5 mjesecu

BonsaiZG

  • Gost
Odg: Kineski Brijest
« Odgovori #1 : 29-01-2007, 20:15:00 »
Sorry istefano, ali to što si postao je Kineski Brijest pa sam ga prebacio u drugu temu.

Zoran

Inače, mogu ti reći da si malo ubzao. Stani malko, prvo nešto saznaj općenito o Bonsaiu pa ondak na kupovinu ili još bolje na kopanje.

Offline Aleksa

Odg: Kineski Brijest
« Odgovori #2 : 29-01-2007, 21:48:40 »
Kineski brijest je odlicna vrsta za pocetnike. Presadi ga u vecu posudu u martu.
Ne bih ti predlozio da pocinjes sa komercijalnim bonsaima... Kupi neku interesantnu sadnicu neke "domace" vrste, i preoblikuj je u bonsai... 8)

Offline istefano

Odg: Kineski Brijest
« Odgovori #3 : 29-01-2007, 22:13:09 »
Sorry istefano, ali to što si postao je Kineski Brijest pa sam ga prebacio u drugu temu.

Zoran

Inače, mogu ti reći da si malo ubzao. Stani malko, prvo nešto saznaj općenito o Bonsaiu pa ondak na kupovinu ili još bolje na kopanje.

Hvala na prepoznavanju , ali kaj mogu kad me Marija toliko zarazila s njezinom stranicom , jednostavno sam pozelio imati jedan ... na njemu cu poceti uciti , ako i nekaj zajebem nece mi biti zao , a zamisli kak bi se osjecal da zajebem nesto sto sam zapelcao i uzgajao par godina , paa ranio bi se.Ovako ce mi biti lakse , a i ovih 65 kn koliko sam ga platio bit ce mala cijena koliko cu na njemu nauciti ,da bih napravio svoj prvi i jedinstveni bonsai.

A kaj se tice mojih upita ...

Offline marinko beg

Odg: Kineski Brijest
« Odgovori #4 : 30-01-2007, 00:13:38 »
.
Kao prvo me zanima odrzavanje kako sa zaljevanjem , koliko sam shvatio svaki dan ili kad se zemlja osusi ,ali u kojoj mjeri ga zaljevati
Zalijevanje je jedna vrlo zaj...na stvar.Oko toga se itekako vrti sam uspjeh postizanja dobrih rezultata.
OVO JE VRLO VAZNO!!!Ne zalijeva se malo ili malo vise,nego samo obilno da voda prodre i natopi svu zemlju!!!E sad zavisno od vremenskih uvjeta,doba godine i temperature,voda se daje jednom dnevno,svaka dva dana...Sta se tice kucnih "bonsaia",(meni su to sve Mallsai a ne bonsai)trebalo bi obavezno ispod posude imat "podtanjur"sa vodom za odrzavanje vlage.

M

Offline istefano

Odg: Kineski Brijest
« Odgovori #5 : 30-01-2007, 08:42:23 »
Zalijevanje je jedna vrlo zaj...na stvar.Oko toga se itekako vrti sam uspjeh postizanja dobrih rezultata.
OVO JE VRLO VAZNO!!!Ne zalijeva se malo ili malo vise,nego samo obilno da voda prodre i natopi svu zemlju!!!E sad zavisno od vremenskih uvjeta,doba godine i temperature,voda se daje jednom dnevno,svaka dva dana...Sta se tice kucnih "bonsaia",(meni su to sve Mallsai a ne bonsai)trebalo bi obavezno ispod posude imat "podtanjur"sa vodom za odrzavanje vlage.

M
Kao sto se vidi na slikama , podtanjurić postoji i puno ti hvala na inormacijama


Offline Zlatko

Odg: Kineski Brijest
« Odgovori #6 : 30-01-2007, 08:50:47 »
Mislim da Marinko nije mislio na "podtanjur" koji se ponekad dobije ili kupi zajedno s bonsai posudom. Naime, u tom podlošku za bonsai posudu u pravilu ne bi trebala ostajati voda kako korjenje ne bi trunulo.

Onaj "podtanjur" o kojem govori Marinko trebao bi biti nešto veći, tako da ima vode koja će stalno isparavati. Svakako, posudu s biljkom ne bi trebalo potopiti u toj vodi, već je staviti na odgovarajući podmetač dovoljno visok da se posuda uvijek nalazi iznad razine vode.
Ja samo skupljam stabla za svoje unuke.

Offline istefano

Odg: Kineski Brijest
« Odgovori #7 : 30-01-2007, 10:11:10 »
Mislim da Marinko nije mislio na "podtanjur" koji se ponekad dobije ili kupi zajedno s bonsai posudom. Naime, u tom podlošku za bonsai posudu u pravilu ne bi trebala ostajati voda kako korjenje ne bi trunulo.

Onaj "podtanjur" o kojem govori Marinko trebao bi biti nešto veći, tako da ima vode koja će stalno isparavati. Svakako, posudu s biljkom ne bi trebalo potopiti u toj vodi, već je staviti na odgovarajući podmetač dovoljno visok da se posuda uvijek nalazi iznad razine vode.
Zlatko pa pogle sliku , sve i da hocu nemrem poplavit korijenje

Offline Zlatko

Odg: Kineski Brijest
« Odgovori #8 : 30-01-2007, 10:46:17 »
O da, i te kako možeš. Zali jednom dobro svoj Brijesti i sve će ti postati puno jasnije.
Ja samo skupljam stabla za svoje unuke.

Offline Aleksa

Odg: Kineski Brijest
« Odgovori #9 : 30-01-2007, 14:24:57 »
Ja ispod brijesta ne drzim nikakav tanjiric za vlagu... Samo ga prskam kad se sjetim... On dobro trpi susu, i veoma je vazno da mu se zemlja osusi izmedju dva zalivanja... Na njemu vjezbam orezivanje i posmatram reakcije...Bolje na Mallsai-u nego na nekom yamadoriju... :glasses:

Offline istefano

Odg: Kineski Brijest
« Odgovori #10 : 30-01-2007, 16:24:38 »
koliko cesto ga se sisa ili je to u proljece ili jesen

Offline marinko beg

Odg: Kineski Brijest
« Odgovori #11 : 30-01-2007, 16:25:41 »
Mislim da Marinko nije mislio na "podtanjur" koji se ponekad dobije ili kupi zajedno s bonsai posudom. Naime, u tom podlošku za bonsai posudu u pravilu ne bi trebala ostajati voda kako korjenje ne bi trunulo.

Onaj "podtanjur" o kojem govori Marinko trebao bi biti nešto veći, tako da ima vode koja će stalno isparavati. Svakako, posudu s biljkom ne bi trebalo potopiti u toj vodi, već je staviti na odgovarajući podmetač dovoljno visok da se posuda uvijek nalazi iznad razine vode.
Tako je...
M

Offline marinko beg

Odg: Kineski Brijest
« Odgovori #12 : 30-01-2007, 16:28:12 »
Ja ispod brijesta ne drzim nikakav tanjiric za vlagu... Samo ga prskam kad se sjetim... On dobro trpi susu, i veoma je vazno da mu se zemlja osusi izmedju dva zalivanja... Na njemu vjezbam orezivanje i posmatram reakcije...Bolje na Mallsai-u nego na nekom yamadoriju... :glasses:
Bravo Aleksa,vidim skuzio si sta je Mallsai!
M

Offline marinko beg

Odg: Kineski Brijest
« Odgovori #13 : 30-01-2007, 16:31:31 »
koliko cesto ga se sisa ili je to u proljece ili jesen
Kao sto aleksa kaze to je drvo za vjezbanje,pustis da izraste pa osisas i pustis samo dva nova listica,pa ako opet naraste ponovis isto.
M

Offline Aleksa

Odg: Kineski Brijest
« Odgovori #14 : 30-01-2007, 21:23:25 »
Ja ispod brijesta ne drzim nikakav tanjiric za vlagu... Samo ga prskam kad se sjetim... On dobro trpi susu, i veoma je vazno da mu se zemlja osusi izmedju dva zalivanja... Na njemu vjezbam orezivanje i posmatram reakcije...Bolje na Mallsai-u nego na nekom yamadoriju... :glasses:
Bravo Aleksa,vidim skuzio si sta je Mallsai!
M

 :glasses: :glasses: