Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Mjesečev sjetveni kalendar i biološko-dinamička poljoprivreda  (Posjeta: 79660 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Marija

Ima još nešto osim maslinarstva ....
zanima me dodatno sve skupa jer vjerujem da bi bilo zanimljivo primjeniti isto na bonsaije  :smile:

P.S. Kad smo već kod rogova, zar se neki pripravci ne rade u rogu .... ili sam nešto krivo skužila :question:

P.P.S. jel netko već potpalio vatricu http://smg.photobucket.com/albums/v319/tankexmortis/Smileys/Seriously__We_Need_One__by_Catharsi.gif
Mjesečev sjetveni kalendar i biološko-dinamička poljoprivreda
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Materiju mozes opipati a duhovno moras osjetit, a onda jos i povjerovat u to. ;)

Ispravak netočnog navoda  :smile:
Prvo dolazi vjera! Kad nešto i osjetiš onda s tim živiš i dio je tebe pa vjera biva obogačena ili nadograđena i tu se vjera pretvara u spoznaju. Dakle prvo vjera, a onda osjećajna spoznaja.
I malo o riječi "moraš", e pa ne moraš, ili osijetiš ili ne  :smile:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Većina na planeti je prihvatila materijalno poimanje stvarnosti i svijeta oko sebe, dok je duhovno pa tako i izvanosjetilno gurnuto ustranu .... a gdje nas to vodi gledamo svaki dan.... :tup:

Po tom pitanju možemo promijeniti jedino sebe!
To je i više nego dovoljno. Pokušati mijenjati svijet... to mogu samo marketinški stručnjaci  :yes:

Offline Marija

VEĆINSKO i općeprihvaćeno poimanje svijeta je tako .... hvala bogu ima i onih drugih koji se tu ne uklapaju :smile:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Andrija Zokić

Materiju mozes opipati a duhovno moras osjetit, a onda jos i povjerovat u to. ;)

Ispravak netočnog navoda  :smile:
Prvo dolazi vjera! Kad nešto i osjetiš onda s tim živiš i dio je tebe pa vjera biva obogačena ili nadograđena i tu se vjera pretvara u spoznaju. Dakle prvo vjera, a onda osjećajna spoznaja.

Sto je bilo prvo? Kokos ili jaje? ;)

I malo o riječi "moraš", e pa ne moraš, ili osijetiš ili ne  :smile:

Moras osjetit za razliku od materijalnog. Na to sam mislio.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Marija

Sto je bilo prvo? Kokos ili jaje? ;)

Kokos definitivno   :rofl: :lol:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Sto je bilo prvo? Kokos ili jaje? ;)

Moras osjetit za razliku od materijalnog. Na to sam mislio.

Kokosovo jaje je bilo prvo !!!  :lol:
A kod redoslijeda s vjerom, ostajem pri svom  ;)
Negdi mojim bićem nezadrživo na otpor nailazi riječ MORAŠ.... e pa ne moraš  :smile:

Offline Andrija Zokić

Sto je bilo prvo? Kokos ili jaje? ;)

Moras osjetit za razliku od materijalnog. Na to sam mislio.

Kokosovo jaje je bilo prvo !!!  :lol:
A kod redoslijeda s vjerom, ostajem pri svom  ;)
Negdi mojim bićem nezadrživo na otpor nailazi riječ MORAŠ.... e pa ne moraš  :smile:

andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline gal

Rog kod krave glumi neku vrstu antene i s razlogom je tu gdje je. Za razliku od bikovog roga, kravlji ima deblje stjenke i preko njega utjecaj Kozmosa djeluje na probavu i nešto reprodukciju.
Aleluja! Kao petogodišnji dječak koji je morao pasti Cvetu i Šargu i koji je tada tvrdio da su krave u biti vanzemaljci koji su tu da nas zaj..... sada sam konačno dobio potvrtu svoje teorije.  :ludilo:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Kad je već pokrenuta ova tema, bit ću tolko slobodan i sistemom copy/paste, umetnuti neke tekstove koji su kroz i iz mene izašli u periodu od 2001-2006. Večina je izlazila u časopisu Živa Zemlja i tako bila dostupna javnosti. Dosta tekstova je ostalo neobjavljeno, možda nekad i ugledaju "svijetlo dana" no za sad ono objavljeno.

1) Poziv na Biološko-dinamički pristup

Ima ponekad momenata u našem životu u kojima razmišljamo o našem radu, našim zadacima i našoj odgovornosti. Mi povlačimo dušu na trenutak iz svakodnevnice i trudimo se dobiti nekakav pregled. Odakle smo došli i kuda idemo, to može postati neka vrsta cjelokupne slike koja nam opet može služiti kao temelj za definiranje sljedećih koraka. Pri tome se mogu pojaviti neka pitanja. Jedno takvo pitanje je pitanje o dubljim zadacima i ciljevima biološko-dinamičkog pristupa. Od osnivanja 1924. godine doživjeli smo njegov veliki razvoj i napredak. Imanja, voćnjaci i vrtovi su u mnogim slučajevima ekološki postojani, socijalno puni odgovornosti i od privrednog interesa. Možemo biti stvarno ponosni na taj nastanak i bez daljnjeg gledanja unazad. Ali, da li je dovoljno, da bi se u najboljem i najdubljem smislu bilo biološko-dinamički, ako se poklapaju prinosi i obrt proizvoda, ako su životinje zdrave, a ljudi siti? Da li su ovdje i neka druga pitanja? Da li će se biološko-dinamički pristup iscrpiti u intenzivnijoj primjeni pripravaka, u poboljšanom uzgoju i sigurnijem tržištu? Koji drugi zadaci i odgovornosti stoje pred nama prema Zemlji i čovječanstvu u našem radu?


Puno pitanja za početak, no doći ćemo već i do odgovora  :smile:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Aleluja! Kao petogodišnji dječak koji je morao pasti Cvetu i Šargu i koji je tada tvrdio da su krave u biti vanzemaljci koji su tu da nas zaj..... sada sam konačno dobio potvrtu svoje teorije.  :ludilo:

 :lol:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Ima još nešto osim maslinarstva ....
zanima me dodatno sve skupa jer vjerujem da bi bilo zanimljivo primjeniti isto na bonsaije  :smile:

Od kad sam se vratio bonsaiu, razmišljam o tome, sad kad imam s kime pričati o tome i razmijeniti misli, bit će lakše  :great:

P.S. Kad smo već kod rogova, zar se neki pripravci ne rade u rogu .... ili sam nešto krivo skužila :question:

Dobro si skužila  :great:

Offline Marija

o petogodišnji dječak koji je morao pasti Cvetu i Šargu i koji je tada tvrdio da su krave u biti vanzemaljci koji su tu da nas zaj..... sada sam konačno dobio potvrtu svoje teorije.  :ludilo:
tu upadaju i .... vjeruj mi .... http://img189.exs.cx/img189/206/confused2hw.gif
Mjesečev sjetveni kalendar i biološko-dinamička poljoprivreda
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Marija

A što je sa propravkom od preslice .... :question:

Evo taman surfam i tražim kako izgleda .... poznajem dosta biljaka i trava, ali ona mi nije poznata.... kad kolega iz ureda kaže da toga ima kod njega u polju - da je se ne mogu riješiti.... :yupi:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Andrija Zokić

kad kolega iz ureda kaže da toga ima kod njega u polju - da je se ne mogu riješiti.... :yupi:

Ajme!!! Jadan ja!!! :tup:
andbonsai.com ~ andbonsai studio