Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Mjesečev sjetveni kalendar i biološko-dinamička poljoprivreda  (Posjeta: 79565 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline gal

P.S. Kad smo već kod rogova, zar se neki pripravci ne rade u rogu .... ili sam nešto krivo skužila :question:

Moj pokojni deda je držao brus u kravljem rogu jer je onda (uslijed kozmičkih utjecaja) dotični bolje brusio kosu... je..je..znali su stari ljudi...  :glasses:

Offline Marija

kad kolega iz ureda kaže da toga ima kod njega u polju - da je se ne mogu riješiti.... :yupi:

Ajme!!! Jadan ja!!! :tup:

Slaven kaže da će ti uz određenu naknadu dati da mu pokosiš preslicu  :histerical: :histerical:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
A što je sa propravkom od preslice .... :question:

Evo taman surfam i tražim kako izgleda .... poznajem dosta biljaka i trava, ali ona mi nije poznata.... kad kolega iz ureda kaže da toga ima kod njega u polju - da je se ne mogu riješiti.... :yupi:

Vidim da toneš u nepovrat i teško će te se moći izvući iz BD  :great:

Bitno je da je poljska preslica, ona močvarna ne valja. U preslici ima puno silicija, bere se u vrijeme kad prođeš li rukom preko nje imaš osjećaj da te reže, no ne smije postati tamno smeđa, mora biti zelena. Poljsku od močvarne (barske), razlikuju internodiji i gušći rast "iglica". Večinom se koristi kao preventiva za gljivične bolesti.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
A što je sa propravkom od preslice .... :question:

Evo taman surfam i tražim kako izgleda .... poznajem dosta biljaka i trava, ali ona mi nije poznata.... kad kolega iz ureda kaže da toga ima kod njega u polju - da je se ne mogu riješiti.... :yupi:

Prva i treča slika mi čudno izgledaju, no druga je definitivno prava !!!
Ne znam iz kojeg su izvora fotke!?!!?

Offline Marija

Večinom se koristi kao preventiva za gljivične bolesti.
Preventiva  :frown:
A djeluje li protiv njih, jer na nekim maslinama imam čađavicu (gljivično oboljenje) :grrrrrr:

Citat:
Prva i treča slika mi čudno izgledaju, no druga je definitivno prava !!!
Ne znam iz kojeg su izvora fotke!?!!?
Iz istog izvora - http://www.plant-identification.co.uk/skye/equisetaceae/equisetum-arvense.htm
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Osim kravlje balege i preslice, koristi se cvijet maslačka, cvijet stolisnika, hrastova kora, cvijet valerijane (odoljen), gorski kristal (SiO2), kopriva i kamilica.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Preventiva  :frown:
A djeluje li protiv njih, jer na nekim maslinama imam čađavicu (glivično oboljenje) :grrrrrr:

Djeluje i protiv, ali ne samostalno!
Da sad ne bubam na pamet, pogledat ću doma u recepte koje sam prikupljao, no za neke dodatke će trebati kontaktirati Živu Zemlju i vidjeti ko (ako iko u HR) pripravlja pripravke.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Iz istog izvora - http://www.plant-identification.co.uk/skye/equisetaceae/equisetum-arvense.htm

Da to je to, no početni i završni stadij su neupotrebljivi u BD.

Offline Andrija Zokić

Slaven kaže da će ti uz određenu naknadu dati da mu pokosiš preslicu  :histerical: :histerical:

Daj objasni Slavenu koliko je ta preslica dobra i da mu je bolje da je zadrzi za sebe!
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Andrija Zokić

P.S. Kad smo već kod rogova, zar se neki pripravci ne rade u rogu .... ili sam nešto krivo skužila :question:

Moj pokojni deda je držao brus u kravljem rogu jer je onda (uslijed kozmičkih utjecaja) dotični bolje brusio kosu... je..je..znali su stari ljudi...  :glasses:

Vjerovatno je rog bio piramidalnog oblika i onda ... znas vec da piramide ostre zilete i da usporava trulez, aaaaaaaaaa!!!! ... :nails: ... nemojmo vise o ovoj temi ...
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
... nemojmo vise o ovoj temi ...

...svaki otpor je uzaludan, biti ćeš asimiliran!!!
 :smile:

Offline Andrija Zokić

... nemojmo vise o ovoj temi ...

...svaki otpor je uzaludan, biti ćeš asimiliran!!!
 :smile:

andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline gal

Kravlju dilemu sam riješio, aaa..... ali jel mi možete objasniti zašto su vikinzi nosili rogove na kacigama????  :ludilo:

Offline Marija

Kravlju dilemu sam riješio, aaa..... ali jel mi možete objasniti zašto su vikinzi nosili rogove na kacigama????  :ludilo:

  :halt:
jesi ti u svoju ugradio gromobran .... jesi čuo za nove propise o tome ....
što Keli kaže nema bez toga u Europu   :gigle:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
A djeluje li protiv njih, jer na nekim maslinama imam čađavicu (gljivično oboljenje) :grrrrrr:

Evo recept:
300g suhe preslice (ili x10 svježe)
Na kontinentu se bere od kraja 6mj. dakle možeš početi.
10 L hladne vode
Kad zakipi, kuhati 1h
Pustiti da se ohladi
Razrijediti 1:10 i popodne (predvečer) prskati po lišću 7 dana u isto vrijeme.
Ako se ne primjeti suzbijanje širenja, treči dan polij zemlju sa "čajem"-uvarkom koji je razrijeđen sa 1:5 (ostavi si 1/4 koncentrata)
Naravno litražu i kilažu prilagodi površini. 100 L je za 1000 m2