Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Mjesečev sjetveni kalendar i biološko-dinamička poljoprivreda  (Posjeta: 79638 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Marija

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa  :grrrrrr:

Kupila sam šećer biološko-dimamički uzgojen ..... to je strava, preljepi mirisni lipov čaj (hvala Kelijevoj majci na donaciji!) je izgledao kao da sam oprala šporke čarape u njemu, a i okus je bio takav.....  :question:

Uzela sam i brašno i fenomenalno je  :mdr:

Barem nešto...
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Marija

Mario, zvala sam Zrno da pitam jel imaju u prodaji skriptu:
Homeodinamički uzgoj maslina i vinove loze - E. Nastati

Kažu da nemaju više jer se "Živa Zemlja" raspala pa da mi ne mogu pomoći oko toga.
Imaš neku ideju kako bih mogla kupiti tu knjigu i gdje?
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Mario, zvala sam Zrno da pitam jel imaju u prodaji skriptu:
Homeodinamički uzgoj maslina i vinove loze - E. Nastati

Kažu da nemaju više jer se "Živa Zemlja" raspala pa da mi ne mogu pomoći oko toga.
Imaš neku ideju kako bih mogla kupiti tu knjigu i gdje?


Mogao bi kontaktirati neke ljude, no treba mi vremena.
Nadam se da si upoznata do nekle sa homeodinamičkom metodom!
Ako je biološko-dinamički pristup, lječenje zemlje, onda je homeo-dinamički, duhovna genetika.
Neke pripravke možeš raditi i sama, no večinu ćeš kupiti kod Nastatia ili kod njegovog učenika Dejana koj živi negdje u Sloveniji oko Kopra.
Sve u svemu se svodi na to da koliko si duhovno zdrava i stabilna ti kao korisnik zemlje na kojoj rastu masline, toliko će se sve to pretočiti u zdrav rast maslinika.

Offline Marija

Mogao bi kontaktirati neke ljude, no treba mi vremena.

Kada ti bude zgodno i nađeš vremena ....  :mdr: :love:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline mladenl

Pozdrav ,
evo ga mjesecev kalendar:
www.bunkahle.com/astrolog/mocal.cgi

Offline Aleksa

Mario, zvala sam Zrno da pitam jel imaju u prodaji skriptu:
Homeodinamički uzgoj maslina i vinove loze - E. Nastati

Kažu da nemaju više jer se "Živa Zemlja" raspala pa da mi ne mogu pomoći oko toga.
Imaš neku ideju kako bih mogla kupiti tu knjigu i gdje?


Sve u svemu se svodi na to da koliko si duhovno zdrava i stabilna ti kao korisnik zemlje na kojoj rastu masline, toliko će se sve to pretočiti u zdrav rast maslinika.

... Masline rastu samo ako su vlasnici optimistični...  :lol:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
... Masline rastu samo ako su vlasnici optimistični...  :lol:

Da, između ostalog, duhovno je bilo prije tehnika i tehnologije  :chinaman:

Offline dujo sipic

Kako se riesiti varoe na ekoloski nacin???' :boxing: :tuptup: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Offline Marija

Kako se riesiti varoe na ekoloski nacin???' :boxing: :tuptup: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


imamo jednoga bonsaistu pčelara - Kelija, možda on zna  ;)
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline keli

najekloškije što ja koristim je mravlja kiselina  :smile:

Offline Plitki

Lijepi pozdrav svim prirodoljupcima!

Novi sam sa ovom građom pa me zanima da li i koliki utjecaj ima kiselost zemlje sa ovim odnosom?

Našao sam si jedan lijepi plac kod Novo Selo Okićko a još neznam sastav zemlje. Stavit ću par slika pa ako netko ume da razume, zahvaljujem unaprijed.

Do sada je bilo sađeno nekoliko kultura na parceli, krumpir, kukuruz, povrtnjak... Zemlja je tretirana stajnjakom i umjetnim gnojivom, ovaj obrađeni dio.

Zahvaljujem svima na odgovorima, od novog zemljaka :)

Offline Luc de Fuc

braavo maare, mraak tema!!

Evo i ja se ove godine malo bacam u biodinamiku...mislio sam ja da je to puno jednostavnije, ali NIJE...
i tak nabavio ja ovo proljeće kravljih rogova, 20ak komada...i onda skužio u priči sa enim stručnjakom kako to ne ide bilo kakav rog...jel tak gosn Mario? treba biti od krave kaj se bar 2x otelila...i kaak da ja sad po rogu to znam??? nema šaanse...tak da bum napravio neke rekvizite za ispijanje hmeljsko vinskih pripravaka, ili neki divlji instrument ili kakvu moto kacigu za sebu... :mdr:
zezam se...
uzel bum ipak par komada za BD, i napunil ih kvarcnim pijeskom i zakopal...jer sad u rog ide kvarcni pijesak, a u jesen stajski gnoj...jer je zemlja u tootalno drugačijem stanju i životu sada i prek zime...čoooeče, tog treba svega 3 grama za hektar!!! pa 3 roga su mi za ooo hoo hooo...ak bu ko trebal bum mu dal...

sve u svemu, nije to sam tak...treba tu puno duhovnosti i probuđene svjesti, i suživota sa prirodom...kozmosom...skupit iskustvo vlaastito...

niš Mario, očekuj me na bla bla blanciji...hihi

Plitki, ako očeš napravit analizu zemlje, to ti rade na Agronomskom faxu, zavod za ishranu bilja. ak znaš nekog tko studira nek ti on/ona odnese jer ima popust kao student/ica.

od literature preporučujem ''Poljoprivredni tečaj'' od Rudolfa Steinera... ooou jeeea!!

...čovjek svojom djelatnošću treba biti svjestan međuovisnosti koja vlada u prirodi i usmjeren k stvaranju sklada između vlastitog postojanja i biljnog, životinjskog i mineralnog svijeta te steći uvid u njihovu suovisnost s cijelim svemirom, da našu Zemlju doživi kao biće, živi organizam, čije zdravlje i ljepota ovise upravo o njegovim djelima...

pozdraff

 :idiot: L

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
niš Mario, očekuj me na bla bla blanciji...hihi

...si ti siguran da znaš u kaj se upuštaš?
Inaće imaš moju podršku  :chinaman: