Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Juniperus  (Posjeta: 9363 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline istefano

Juniperus
« : 11-06-2007, 21:43:37 »
neznam koja je vrsta , ali vi cete mi zato rec ...
inace ovaj primjerak je uredio Mladen u Opatiji i poklonio ga meni misleci da ce kod mene prije prezivjeti nego kod njega i sad nastaje problem...
dijelove koje je ogulio , znaci grane one su dobile gljivice koje sam sastrugao s nozem i premazao s limunom , e sad jeli to dobro i koliko bi mi to moglo drzati i koji mi je sljedeci korak , jer ga ne zelim ubiti
pa me zanima jos dali bi mu sad pasalo jutarnje sunce posto je drasticno orezan i oguljen ,a i korijen sam mu malo dirao da bi stao u novu posudu, zatim sam primjetio da su se neke mladice pocele susiti ,ali isto tako i neke mladice su pocele napredovati
 lud i zbunjen , pomagajte ljudi

Offline Marija

Odg: Juniperus
« Odgovori #1 : 11-06-2007, 23:00:27 »
Sada definitivno nije vrijeme za dirat mu korijen  :no:

Zašto je uopće izvađen iz posude  :question: ako je tako radio na njemu, korijenje mu se sasušilo (ostalo bez vlage) i piši kući propalo  :frown:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Andrija Zokić

Odg: Juniperus
« Odgovori #2 : 13-06-2007, 16:42:44 »
dijelove koje je ogulio , znaci grane one su dobile gljivice koje sam sastrugao s nozem i premazao s limunom , e sad jeli to dobro i koliko bi mi to moglo drzati i koji mi je sljedeci korak , jer ga ne zelim ubiti

Zna li netko nesto vise o tim gljivicama? Imam ih i ja na suhim dijelovima od maslina, ali ih uglavnom pustim da zive jer mi se cini da oni pospjesuju truljenje suhog dijela, pa samim tim i cine prirodnijim taj dio. Tamo gdje mi se cini da je vec struktura suhog dijela zadovoljavajuca, namazem tekucinom za jinove i to ih definitivno unisti.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline istefano

Odg: Juniperus
« Odgovori #3 : 13-06-2007, 18:50:15 »
seba mi je rekao da on njih pusti da gljivare , navodno nemogu nastetiti drvu , ali opet opreza nikad dosta
kukurijek bi nam na to mogla dogovoriti , mene zanima ako nam nemogu nastetiti cemu onda sluze

Offline istefano

Odg: Juniperus
« Odgovori #4 : 13-06-2007, 21:15:24 »
a sad razmisljam da ga zapalim  :666: , ali neznam kako i kada se to radi i dali smijem to uopce radit i zasto se pali uopce ... Andrijachi tu si ti ipak doma pa bi te lepo prosil za pomoc

Offline Andrija Zokić

Odg: Juniperus
« Odgovori #5 : 13-06-2007, 21:35:07 »
a sad razmisljam da ga zapalim  :666: , ali neznam kako i kada se to radi i dali smijem to uopce radit i zasto se pali uopce ... Andrijachi tu si ti ipak doma pa bi te lepo prosil za pomoc

Ako vec imas problema sa zdravljem biljke, ja je ne bih uopce dirao dok ne vidim da je skroz dosla k sebi.
Sa plamenikom palis vlakna koja se odignu pri pravljenu jina i onda taj dio izgeda prirodnije i starije tj. ne izgleda onako svjeze razdrilan nego kao da se taj lom desio prije nekoliko godina. Primjetio sam isto dok sam palio stare suhe dijelove da drvo pocme pucati i stvarati fine pukotine koje fino izgledaju.
Sto se tice plamenika ovo je moj koji mi je kupio Don u Zg-u i skroz sam zadovoljan sa njim (hvala Done jos jednom! 8)).
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline istefano

Odg: Juniperus
« Odgovori #6 : 13-06-2007, 22:53:19 »
koliko si ga platio
ja sam pronasao ovajhttp://www.hill.u-net.com/blue-flame-products.html
GB 2001 - kod nas kosta 336kn cini mi se jeben i kuri do 1600 , a koliko je potrebno za drvo ,jer sam nasao jos jednu za 167 ,ali samo 650°C , ali mi je nekako malo velik

Offline DonQuijote

Odg: Juniperus
« Odgovori #7 : 13-06-2007, 23:14:39 »
Sto se tice plamenika ovo je moj koji mi je kupio Don u Zg-u i skroz sam zadovoljan sa njim (hvala Done jos jednom! 8)).
Nema na čemu, drago mi je ako ti je dobar. Zanima me da li si potrošio sav plin? I ako jesi da li ga puniš običnim plinom za upaljače i kakav plamen onda daje?

Istefano, i ovaj gore košta tako nekako

Offline Andrija Zokić

Odg: Juniperus
« Odgovori #8 : 14-06-2007, 07:40:12 »
Ja sam pronasao ovaj http://www.hill.u-net.com/blue-flame-products.html
GB 2001 - kod nas kosta 336kn cini mi se jeben i kuri do 1600 , a koliko je potrebno za drvo ,jer sam nasao jos jednu za 167 ,ali samo 650°C , ali mi je nekako malo velik

Ovaj moj ide do 1450°C i cesto ga znam drzati na maximum, znaci ovaj od 1600 ti je bolja opcija. Cini mi se da istog ima Gal ako me sjecanje ne vara. Meni je kod ovoga dobro sto je oblika penkale i to mi odgovara pri radu.

Zanima me da li si potrošio sav plin? I ako jesi da li ga puniš običnim plinom za upaljače i kakav plamen onda daje?

Plamenik sam do sad punio 5-6 puta ali jos nisam ispraznio rezervnu bocicu plina koja je sa njim kupljena. U brosuri pise da treba koristiti "rofill gas cartridges". Vidim da je to mjesavina od 25% propan / 75% butan. Jel to isti mix za obicni plin od upaljaca?
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline DonQuijote

Odg: Juniperus
« Odgovori #9 : 14-06-2007, 09:21:36 »
Ne znam, pogledati ću večeras. Ako nije, ima za kupiti i originalne bočice plina, samo ne znam koja im je cijena.

Offline MARKO

Odg: Juniperus
« Odgovori #10 : 13-12-2007, 21:33:49 »
Pozdrav.
 Postoji jedan link na kojoj je detaljno sa fotkama opisano zakorjenjivanje SOMINE pa ako ga imate u arhivi proslijedite , zapravo bilo sto o zakorjenjivanju (u prirodi) yamadorija somine bi mi puno pomoglo.. hvala.

Offline Andrija Zokić

Odg: Juniperus
« Odgovori #11 : 14-12-2007, 07:33:13 »
Pozdrav.
 Postoji jedan link na kojoj je detaljno sa fotkama opisano zakorjenjivanje SOMINE pa ako ga imate u arhivi proslijedite , zapravo bilo sto o zakorjenjivanju (u prirodi) yamadorija somine bi mi puno pomoglo.. hvala.

Tu ti je link:
http://hbf.my-bonsai.com/index.php?topic=365.msg6021#msg6021
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline MARKO

Odg: Juniperus
« Odgovori #12 : 14-12-2007, 17:21:18 »
Ima sam prije u komp taj link ali sam ga izbrisa.. fala..

Offline Goran Cajko

Odg: Juniperus
« Odgovori #13 : 04-09-2008, 11:31:28 »
Jel netko zna kad je najbolje vrijeme za jako rezanje juniperusa. Drvo je u vrtu več dvadeset trideset godina, a trebalo bi ga jače podrezat.  Juniperus horizontalis

Offline Aleksa

Odg: Juniperus
« Odgovori #14 : 04-09-2008, 17:22:39 »
Jel netko zna kad je najbolje vrijeme za jako rezanje juniperusa. Drvo je u vrtu več dvadeset trideset godina, a trebalo bi ga jače podrezat.  Juniperus horizontalis

Kao i kod vecine drva, ja bih drasticno skracivanje napravio na proljece (tj na pocetku sezone rasta  :hi:) da bi se drvo preko ljeta oporavilo i podivljalo....