Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Tuš za zalijevanje  (Posjeta: 39943 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline DonQuijote

Odg: Tuš za zalijevanje
« Odgovori #15 : 20-06-2007, 15:31:20 »
Ja imam Gardenin nastavak za crijevo koji ne izgleda kao pištolj, nego je izdužen onako nešto kao velika olovka. Mlaz se pjačava uvrtanjem. Nije tako zgodan kao pištolj i kompliciranije ga je namjestiti na željeni mlaz ali zato je vrlo precizan. Od vodene magle do punog mlaza u 360 stupnjeva

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Tuš za zalijevanje
« Odgovori #16 : 20-06-2007, 15:33:32 »
Ja imam Gardenin nastavak za crijevo koji ne izgleda kao pištolj, nego je izdužen onako nešto kao velika olovka. Mlaz se pjačava uvrtanjem. Nije tako zgodan kao pištolj i kompliciranije ga je namjestiti na željeni mlaz ali zato je vrlo precizan. Od vodene magle do punog mlaza u 360 stupnjeva

I to je dobro riješenje za usmjerene potrebe. Jednom davno sam u nekoj željezari naišao na tu "olovku" od mesinga. Super stvar !!!

Offline Andrija Zokić

Odg: Tuš za zalijevanje
« Odgovori #17 : 20-06-2007, 15:40:42 »
I to je dobro riješenje za usmjerene potrebe. Jednom davno sam u nekoj željezari naišao na tu "olovku" od mesinga. Super stvar !!!

Ja sam vidjao "pistolje" od mesinga. Djeluju kvalitetni, ali kakvi im je mlaz? Za biljke u posudama potreban je specifican mlaz, sitne kapljice a da ne ide puno u sirinu. Tako mi se cini.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Tuš za zalijevanje
« Odgovori #18 : 20-06-2007, 15:44:56 »
I to je dobro riješenje za usmjerene potrebe. Jednom davno sam u nekoj željezari naišao na tu "olovku" od mesinga. Super stvar !!!

Ja sam vidjao "pistolje" od mesinga. Djeluju kvalitetni, ali kakvi im je mlaz? Za biljke u posudama potreban je specifican mlaz, sitne kapljice a da ne ide puno u sirinu. Tako mi se cini.

Sitna magla na 1m udaljenosti je široka oko 1m, ako suziš mlaz, dobiješ krupnije kapi.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Tuš za zalijevanje
« Odgovori #19 : 20-06-2007, 15:46:36 »
Za biljke u posudama potreban je specifican mlaz, sitne kapljice a da ne ide puno u sirinu. Tako mi se cini.

Velim ti ja, put pod noge i u specijalizirani dučan za poljoprivredno navodnjavanje. Manje love i više užitka, a i upotrebljivosti  :smile:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Tuš za zalijevanje
« Odgovori #20 : 19-07-2007, 12:50:06 »
O ovome smo pričali, barem sam pokušao objasniti o čemu je riječ, no sad će fotke bolje pokazati.
Nisam siguran da je to ono kaj Andriji i Mariji treba jer su se izjasnili kak hoće zaljevati, no možda nekom dobro dođe. Sve to je dobavljivo i kod nas u HR, a ovo je skinuto sa linka:
http://www.orlandobonsai.com/


Offline Marija

Odg: Tuš za zalijevanje
« Odgovori #21 : 19-07-2007, 13:55:46 »

Velim ti ja, put pod noge i u specijalizirani dučan za poljoprivredno navodnjavanje.

I mi smo počeli razmišljati o tome  :sarcastic:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Tuš za zalijevanje
« Odgovori #22 : 19-07-2007, 14:20:04 »

Velim ti ja, put pod noge i u specijalizirani dučan za poljoprivredno navodnjavanje.

I mi smo počeli razmišljati o tome  :sarcastic:

Vjeruj mi govorim iz iskustva, ovo je najelegantnije rješenje za malo novaca. Mislim da je neko spomenuo potrošnju vode, a ove male prskalice imaju točno reguliran protok vode i točno znaš kolko si vode potrošio, a potrošit češ je manje nego s bilo kojom drugom prskalicom.

Offline Marija

Odg: Tuš za zalijevanje
« Odgovori #23 : 19-07-2007, 14:24:39 »

Vjeruj mi govorim iz iskustva, ovo je najelegantnije rješenje za malo novaca. Mislim da je neko spomenuo potrošnju vode, a ove male prskalice imaju točno reguliran protok vode i točno znaš kolko si vode potrošio, a potrošit češ je manje nego s bilo kojom drugom prskalicom.


Nije me briga za potrošnju vode ...
Problem nam je što kad otputujemo Andrijima baka mora zalijevati. Ona to odlično odradi, sve zna koje treba manje koje više .... ali žao mi je da se muči po ovim temperaturama.
A u konačnici i nama bi bilo lakše u ljetnim mjesecima. Zimi bih se vratila na ručno - tako mi je draže - bolja je kontrola.
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Tuš za zalijevanje
« Odgovori #24 : 19-07-2007, 14:33:45 »
Nije me briga za potrošnju vode ...
Problem nam je što kad otputujemo Andrijima baka mora zalijevati. Ona to odlično odradi, sve zna koje treba manje koje više .... ali žao mi je da se muči po ovim temperaturama.
A u konačnici i nama bi bilo lakše u ljetnim mjesecima. Zimi bih se vratila na ručno - tako mi je draže - bolja je kontrola.

Nemoj misliti da te na bilo kaj nagovaram, al s ovim malim prskalicama imaš točnu kontrolu vode. Uzmi npr. da imaš diznu koja pod pritiskom od 5 bara na 1h pusti 180 L vode. Točno znaš koliko će vode na drvo pasti u određenom vremenu, pa mogu i na tajmer biti priključene. Ako se dobro sječam, dizni ima od 60 L/h do 420 L/h.

Offline Andrija Zokić

Odg: Tuš za zalijevanje
« Odgovori #25 : 20-07-2007, 10:26:53 »
Kako su rasporedjene dizne? Nije mi svako drvo jednako udaljeno od drugog pa me zanima mogu li ih ja rasporedit?
Kako namjestit da svako drvo ne dobija jednako vode (imam posude od preko metra i od dvadesetak cm)?
Ako guma cijeli dan stoji na suncu, voda koja je od prije u njoj se zagrije. Kako izbjeci da kada pustim vodu da ne zalijem stabalca vrucom vodom?
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Tuš za zalijevanje
« Odgovori #26 : 20-07-2007, 11:10:32 »
Kako su rasporedjene dizne? Nije mi svako drvo jednako udaljeno od drugog pa me zanima mogu li ih ja rasporedit?
Kako namjestit da svako drvo ne dobija jednako vode (imam posude od preko metra i od dvadesetak cm)?
Ako guma cijeli dan stoji na suncu, voda koja je od prije u njoj se zagrije. Kako izbjeci da kada pustim vodu da ne zalijem stabalca vrucom vodom?

Pokušat ću malo pojasniti konstrukciju. Kao prvo, potrebna ti je okiten cijev kao glavni vod. Ona bi trebala biti u zemlji sve do mjesta gdi su drva. Duboko ovisno o klimi i smrzavici. Možeš je ostaviti i vani po tlu, ak ti ne smeta. Ako su ti drva na podu, glavni vod je dovoljan, a ako su na stalcima ili polici treba ti pokoja račva ili skretnica. Bitno je da okitenka bude što bliže grupi drva. U okitenku se ugrađuju "bajunet" priključci i to raspoređuješ na daleko kolko ti paše. U bajunet se zatakne gumirana cijevćica. Cjevćice su u originalu 50cm, a može i u rinfuzi pa si režeš kolko ti treba. Bolje da je što kraće. Na kraj cjevćice ide mikroprskalica koja se ili zabode u zemlju ili stoji na nekom nosaču blizu posuda. Zagrijavanje vode je najbolje riješiti onim izolacijama koje se inaće koriste u građevinarstvu. Nešto slično što su prije stavljali na BMX bicikle, mislim da znate o ćemu se radi, neka spužva ili nešto i izgleda ko po duljini razrezana cijev sa debelim stjenkama. Zbog tog zagrijavanja bi ti cjevčice trebale biti što kraće. No može sve to i bez izolacije, ako ti je položaj glavne cijevi takav da ima minimalan slobodni pad, sistem će se tada sam isprazniti i neće se u njemu zagrijavati voda.

Offline Aleksa

Odg: Tuš za zalijevanje
« Odgovori #27 : 20-07-2007, 12:40:37 »

Vjeruj mi govorim iz iskustva, ovo je najelegantnije rješenje za malo novaca. Mislim da je neko spomenuo potrošnju vode, a ove male prskalice imaju točno reguliran protok vode i točno znaš kolko si vode potrošio, a potrošit češ je manje nego s bilo kojom drugom prskalicom.

baka mora zalijevati. Ona to odlično odradi, sve zna koje treba manje koje više ....

Eh, Marija, znam kako je to...  :mdr: :histerical:

Offline Marija

Odg: Tuš za zalijevanje
« Odgovori #28 : 20-07-2007, 12:54:03 »

Vjeruj mi govorim iz iskustva, ovo je najelegantnije rješenje za malo novaca. Mislim da je neko spomenuo potrošnju vode, a ove male prskalice imaju točno reguliran protok vode i točno znaš kolko si vode potrošio, a potrošit češ je manje nego s bilo kojom drugom prskalicom.

baka mora zalijevati. Ona to odlično odradi, sve zna koje treba manje koje više ....

Eh, Marija, znam kako je to...  :mdr: :histerical:

mi imamo babu-diznu  :gigle:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline gale

Odg: Tuš za zalijevanje
« Odgovori #29 : 20-07-2007, 13:13:06 »
Ja zalivam '' peške'' sa pištoljem (kratkim,dugački se pokvario) na SHOWER i kad manje stisnem slabiji je mlaz. Najvažnije je da to uradim dva puta dnevno, a uveče stavim na CENTER i isprskam sve bez millosti iz daljine. Zatim tjedno zalivam smrdljivom vodom u kojoj je list koprive i gnojivo. A one u plitkom posudama potapam u buretu, ali ne svaki dan. Vrlo jednostavno ...