Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Koje knjige?  (Posjeta: 43567 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Zlatko

Odg: Koje knjige?
« Odgovori #15 : 29-03-2007, 07:00:14 »
Zlatko, imam prvu knjigu, ne pricam u prazno! Narucio sam je iz Hrvatske....  :na:  ;)

Daj nam reci od koga i da li je prevedena na hrvatski.

Tajna...  ;)  Nije prevedena...  Ne postoji prevedena knjiga...

Ako je tajna, onda je dosta jasno kako si do nje došao.:glasses:
Ja samo skupljam stabla za svoje unuke.

Offline Aleksa

Odg: Koje knjige?
« Odgovori #16 : 29-03-2007, 12:44:29 »
Zlatko, imam prvu knjigu, ne pricam u prazno! Narucio sam je iz Hrvatske....  :na:  ;)

Daj nam reci od koga i da li je prevedena na hrvatski.

Tajna...  ;)  Nije prevedena...  Ne postoji prevedena knjiga...

Ako je tajna, onda je dosta jasno kako si do nje došao.:glasses:

 :na:

Offline Zlatko

Odg: Koje knjige?
« Odgovori #17 : 29-03-2007, 13:28:42 »
Super, samo da ne bude.. :slap:
Ja samo skupljam stabla za svoje unuke.

Offline Aleksa

Odg: Koje knjige?
« Odgovori #18 : 29-03-2007, 22:39:24 »
 :ange:

Offline Mister No

Odg: Koje knjige?
« Odgovori #19 : 23-09-2007, 17:26:37 »
Prije par dana sam u jednoj knjizari gledao sljedece knjige:

The art of natural bonsai - Dave Joyce
The living art of bonsai - Ami Liang
Sunset bonsai - Susan Lang
The secret techniques of bonsai - Masakuni Kawasumi
Bonsai basics - Christian Pessey & Remy Samson
Bonsai Secret - Peter Chan)
Bonsai school - Graig Coussins
Grow your own bonsai - Colin Lewis & Neil Sutherland
Indoor Bonsai - Paul Lesniewicl

Sve ove knjige na neki nacin su dobre,ali nisam siguran koju bih sebi kupio(Nemaju Jonh  Y Naka,niti Tomlisona)
Ove sto su podebljane cine mi se najbolje.Jedina knjiga koja prelazi $50 cad;280 kuna;40-tak eura je knjiga Od Masakuni Kawasumi.Ostale knjige su oko izmedju $20 - 30.Nisam siguran sta uzeti od ovog ponudjenog,ili cu mozda cekati na Naka-u. :jap:
Long live the friendship of all the people of the world


"Even monkeys fall out of trees." - by John Y Naka

Offline Marija

Odg: Koje knjige?
« Odgovori #20 : 23-09-2007, 18:11:27 »
Prije par dana sam u jednoj knjizari gledao sljedece knjige:

The art of natural bonsai - Dave Joyce
The living art of bonsai - Ami Liang
Sunset bonsai - Susan Lang
The secret techniques of bonsai - Masakuni Kawasumi
Bonsai basics - Christian Pessey & Remy Samson
Bonsai Secret - Peter Chan)
Bonsai school - Graig Coussins
Grow your own bonsai - Colin Lewis & Neil Sutherland
Indoor Bonsai - Paul Lesniewicl

Sve ove knjige na neki nacin su dobre,ali nisam siguran koju bih sebi kupio(Nemaju Jonh  Y Naka,niti Tomlisona)
Ove sto su podebljane cine mi se najbolje.Jedina knjiga koja prelazi $50 cad;280 kuna;40-tak eura je knjiga Od Masakuni Kawasumi.Ostale knjige su oko izmedju $20 - 30.Nisam siguran sta uzeti od ovog ponudjenog,ili cu mozda cekati na Naka-u. :jap:

Bonsai school - Graig Coussins imam je. Odličan je onaj dio sa različitim svjetskim majstorima gdje je prikazano kroz seriju slika oblikovanje jednog bonsaija. Naravno ima i standardni čisto teorijski dio. U njoj se može naći i pregled kineskih bonsai škola, kao i povijet bonsaija, veza sa religijom i sl. su dobro obrađeni.  :smile:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Aleksa

Odg: Koje knjige?
« Odgovori #21 : 23-09-2007, 18:13:50 »
..A naravno, cekaj i Naku!   ;)

Offline koma.hc

Odg: Koje knjige?
« Odgovori #22 : 18-01-2010, 20:56:29 »
eo (ako je to tu legalno) torrent sa hrpom knjiga o bonsaiu (na stranim jezicima)

http://btjunkie.org/torrent/multi-lang-collection-of-bonsai-books/44862c4d4331266f145d108e558aebf366f0bdb26bd0
koma

Offline koma.hc

Odg: Koje knjige?
« Odgovori #23 : 21-01-2010, 13:03:28 »
knjige sa na svim jezicima osim na engleskom. sorry
koma

Offline dijxtra

Odg: Koje knjige?
« Odgovori #24 : 12-04-2010, 11:43:07 »
Kak se zove ta knjiga od Nakae (Nake?) o kojoj svi pričaju? Bonsai Techniques One?

BTW, skoro pa jedina knjiga koja se spominje u bonsai članku na Wikipediji je neka knjiga od Yuji Yoshimura (jebiga, ne znam genitiv :-D): "Yoshimura's 1957 book in English [...] would go on to be called the “classic Japanese bonsai bible for westerners” and see over thirty printings.". Pretpostavljam da se radi o "The Art of Bonsai", našo sam ju na amazonu za neku siću od 10 dolara. Jel čito to tko? Jel OK to za početnika?

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Koje knjige?
« Odgovori #25 : 12-04-2010, 11:51:26 »
... neka knjiga od Yuji Yoshimura... 1957 book in English .... našo sam ju na amazonu za neku siću od 10 dolara. Jel čito to tko? Jel OK to za početnika?

...ak se ne varam, baš tu knjigu je Walter spomenuo u Kaštelima  :nevin:

Ja nisam čitao, niti imam tih ambicija, a ako ti je 10$ viška, ....investiraj u nju  :turpija:

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Koje knjige?
« Odgovori #26 : 12-04-2010, 12:12:00 »
Čito. I imam. Dobra je. Osnove klasičnog japanskog bonsaija. I u tome je sve ok. I to treba znati   

Offline jurica

Odg: Koje knjige?
« Odgovori #27 : 13-04-2010, 19:28:30 »
Kak se zove ta knjiga od Nakae (Nake?) o kojoj svi pričaju? Bonsai Techniques One?



Da ,knjige se zovu Bonsai tehniques I i II , napisao ih je John Yoshio Naka. Bar meni super knjige i jako su mi pomogle da shvatim neke stvari oko Bonsai-a.Obe knjige super ilustrirane ,tako da i onaj koji površno zna engleski jezik može najosnovnije stvari shvatiti a da praktično i netreba čitati.
Može ih se naći preko E bay -a , nisu baš ni jako jeftine.

Offline Jo-si

Odg: Koje knjige?
« Odgovori #28 : 24-04-2010, 19:56:59 »
Nabavila sam Nakuuu...jeeeee...
Preko interneta 106 US + poštarina 50 US  :jezik:
Jesam li dobro prošla ili su me odrali ?  :idiot:

Može prije nego počnem čitati ( a stvarno ima materijala :)....preporuka  :zamisljen:

Da krenem od početka kao pravi štreber....ili kak me koja tema zanima ?
Bojim se da nešt ne propustim ako ću skakati s jedne knjige na drugu....kakva su vaša iskustva s isčitavanjem ?  :dipl:
Možda je pitanje čudno...al sad kad sam ih uspjela nabaviti i dočekati... heheheh...ne znam od kud da krenem....dok čitam prvu stranu mislim šta ima dalje i od znatiželje preskačem...hehehehe
I još nešto...onak na brzinu šta sam uspjela poloviti...u knjigama je većinom govora o igličarima ili???

Hvala :)

Offline jurica

Odg: Koje knjige?
« Odgovori #29 : 24-04-2010, 22:41:31 »
Nabavila sam Nakuuu...jeeeee...
Preko interneta 106 US + poštarina 50 US  :jezik:
Jesam li dobro prošla ili su me odrali ?  :idiot:

Može prije nego počnem čitati ( a stvarno ima materijala :)....preporuka  :zamisljen:

Da krenem od početka kao pravi štreber....ili kak me koja tema zanima ?
Bojim se da nešt ne propustim ako ću skakati s jedne knjige na drugu....kakva su vaša iskustva s isčitavanjem ?  :dipl:
Možda je pitanje čudno...al sad kad sam ih uspjela nabaviti i dočekati... heheheh...ne znam od kud da krenem....dok čitam prvu stranu mislim šta ima dalje i od znatiželje preskačem...hehehehe
I još nešto...onak na brzinu šta sam uspjela poloviti...u knjigama je većinom govora o igličarima ili???


Hvala :)
Što se tiče cijene , to je to mislim da nisi mogla baš proći i jeftinije.
Počni od prve knjige ako si početnik , jer to je uvod u bonsai , druga knjiga je već malo za naprednije.
Da u knjigama je možda i 70 % o igličavcima ali ima dosta toga i o listopadnom drveću. Mada dosta od prikazanih tehnika možeš primjeniti i na igličavcima i na listopadnom drveću. Nemoj se  previše zamarat sa dimenzijama i mjerama koje se u knjigama dosta spominju (bar ja tako mislim).