Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Moj drugi suiseki  (Posjeta: 12002 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline DonQuijote

Moj drugi suiseki
« : 27-06-2007, 17:50:07 »
Eto drugog suisekija na uvid. Kamen mi se učinio odličnim. Mali ali zanimljiv, pa sam odlučio napraviti skroz jednostavno postolje, tj. relativno jednostavno. Bez nožica ali zato i vertikalno prati liniju kamena  a ne samo horizontalno kao kod prvoga koji je zahvaljujući tome izgledao kao da je u ogradici.
Kamen i prva verzija postolja

Offline DonQuijote

Odg: Moj drugi suiseki
« Odgovori #1 : 27-06-2007, 17:55:13 »
Tu se fino vidi ta linija koja slijedi oblik kamena i vertikalno. NIje bog zna kako izražena a krvavo teško ju je napraviti.

Offline DonQuijote

Odg: Moj drugi suiseki
« Odgovori #2 : 27-06-2007, 18:00:18 »
I onda mi se učinilo da usprkos uloženom trudu, rezultat nije bog zna što. Postolje doduše je diskretnije ali je i bezveze. Obična daska. Pa sam ga odlučio preurediti i ipak napraviti nožice. Sada je to već bilo prilično teško jer je postolje malo pa sam se bojao da ga ne probijem.
Vrijedilo je još malo se potruditi jer je sa nožicama puno, puno bolje

Offline DonQuijote

Odg: Moj drugi suiseki
« Odgovori #3 : 27-06-2007, 18:04:08 »
Te nožice su više onako meni za dušu jer se zapravo i ne vide kad se sam suiseki gleda na mjestu gdje će inače stajati.

Offline Marija

Odg: Moj drugi suiseki
« Odgovori #4 : 27-06-2007, 18:05:48 »
Zanimljivi sniježni nanosi  :yes:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline DonQuijote

Odg: Moj drugi suiseki
« Odgovori #5 : 27-06-2007, 18:06:53 »
Sam kamen mi se jako dopada jer mi liči na snijegom pokrivenu planinu. Šteta što je ovaj gorski kristal tako žučkast. U prirodi se mogu pronaći snježno bijeli primjerci i ali ne ovako usađeni u zeleni kamen. Ako neko zna kako se izbjeljuje gorski kristal, biti ću zahvalan na savjetu :mdr:

Offline DonQuijote

Odg: Moj drugi suiseki
« Odgovori #6 : 27-06-2007, 18:08:43 »
Zanimljivi sniježni nanosi  :yes:
Hvala, to se i meni dopalo. Moram sada još jednom izbrusiti postolje, nanovo ga obojiti, da bude besprijekorno i onda to slikati kako treba. Ovo je bilo malo ubrzano...ali kada si već otvorila podforum da ne kasnim :mdr:

Offline Marija

Odg: Moj drugi suiseki
« Odgovori #7 : 27-06-2007, 18:12:16 »
ali kada si već otvorila podforum da ne kasnim :mdr:

Požuri polako  ;)
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline gal

Odg: Moj drugi suiseki
« Odgovori #8 : 28-06-2007, 06:55:11 »
 :worthy:

Offline DonQuijote

Odg: Moj drugi suiseki
« Odgovori #9 : 01-10-2007, 21:12:41 »
Uf što znači dobar fotić i majstor fotograf


Offline Marija

Odg: Moj drugi suiseki
« Odgovori #10 : 01-10-2007, 21:17:19 »
Uf što znači dobar fotić i majstor fotograf



Možda bi ipak bila bolja siva pozadina, malo se postolje utopilo...

Siva mi je nekako idealna za pozadine i čak bolje od crne - iako crnu stalno koristim kad snimam bonsaije. Moram u shoping po 3m platna ....  :smile:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline DonQuijote

Odg: Moj drugi suiseki
« Odgovori #11 : 01-10-2007, 21:48:21 »
Da, postolje se malo izgubilo, sutra imam pravo fotkanje, ovo je okidao bez mene tako da je jednoga slikao s krive strane. :mdr: