Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Suiseki galerija  (Posjeta: 116582 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Suiseki galerija
« Odgovori #75 : 09-10-2008, 08:13:03 »
Kamen je definitivno odličan i vjerujem da ćeš od njega napraviti suiseki koji će krasiti ulaz na 3-JIEBKWP  :great:

Offline helleborus

Odg: Suiseki galerija
« Odgovori #76 : 09-10-2008, 08:19:46 »
Čini se da se u GP vrtu može naći za svakog ponešto. A još kak je čovjek lake ruke... ne odeš praznih džepova. Odličan kamen.

Mario, ti baš voliš ili skrečenice od početnih slova ili kobasice od 10 riječi u jednoj  :turpija:  :hi:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Suiseki galerija
« Odgovori #77 : 09-10-2008, 08:22:58 »
Mario, ti baš voliš ili skrečenice od početnih slova ili kobasice od 10 riječi u jednoj  :turpija:  :hi:

Nisam baš uvjeren da to volim, no kad me pukne inspiracija.... teško me kontrolirati  :mdr:

Offline sivac68

Odg: Suiseki galerija
« Odgovori #78 : 09-10-2008, 08:57:40 »
ne trudite se previše sa pohvalama ovih dana, on ovo ne vidi

eno ga doli u podrumu - garaži okružen pilama, bušilicama, brusilicama, čekičima, dljetima, brusnim papirom....
cvike zamagljene od fine piljevine, isprid njega komad sambe već lagano prati oblik kamena s njegove desne strane ne dalje od metra orošena žuja, zvižduće svima znanu melodiju... :whistle:

tooooo učitelju :great:
ZDRAVI BILI !!!

Offline DonQuijote

Odg: Suiseki galerija
« Odgovori #79 : 09-10-2008, 10:10:51 »
Nisam baš tako ekspeditivan, još mozgam kako ću.
Kamen je fenomenalan i treba dostojno postolje pa ne želim brzati.
Ima i nekih problema, prvo mane.- Na tri mjesta je malo okrhnut, ali to nije neki veliki problem, gotovo se ne vidi. Drugi problem, odnosno mana, je što je negativan sa stražnje strane, ali to se ne vidi.
 Treći problem je što će, ako ne brusim podnožje, što bi svakako želio izbjeći, trebati vrlo debela daska, kakve nemam, pa ću morati lijepiti dvije, jednu na drugu, a to mi ipak mora napraviti majstor.

I Posljednji, ova mahovina mi je tak fenomenalna da je uopće ne bi micao, a ako je ostavim  ne mogu očistiti kamen i ujednačiti ga. Jedan dio je naime bio pod zemljom pa ima drugačiju boju, ne znam još što i kako ću s time.
Ukratko imam slatkih muka... ali do  Palla će sasvim sigurno biti gotov, nemogu ga ne pokazati na izložbi :jupije:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Suiseki galerija
« Odgovori #80 : 09-10-2008, 10:14:50 »
... ali do  Palla će sasvim sigurno biti gotov, nemogu ga ne pokazati na izložbi :jupije:

To se zove odlučan karakter  :worthy:

Offline Aleksa

Odg: Suiseki galerija
« Odgovori #81 : 09-10-2008, 12:47:36 »
Jedan dio je naime bio pod zemljom pa ima drugačiju boju, ne znam još što i kako ću s time.


To će se vremenom isprati, zub vremena će izbijeliti. Cijela zima je pred nama....  ;)

Offline GP

Odg: Suiseki galerija
« Odgovori #82 : 29-12-2008, 09:10:56 »
Bok svima suisekiljupcima :jupi:
Sve  najbolje za praznike (Vama) i hvala im (praznicima) jer sam konačno uhvatio malo vremana da utrpam i nešto svojih, ne baš vrhunskih fotki a ni kamenova u galeriju.
Što mogu kad su mi dragi  :love:. Imena "stijenja" su u naslovu slika, radi lakšeg snalaženja :whistle:


Offline Laugh

Odg: Suiseki galerija
« Odgovori #83 : 05-12-2009, 16:29:39 »
evo i ja cu se okusati u suisekiu.... samo da nadem dobro drvo za obradu, pa ce ovo malo kamenje vjerojatno postati suiseki...

slobodno komentirajte... xD

meni su se ovi svidjeli pa sam ih uzeo... nisu veliki...

Offline DonQuijote

Odg: Suiseki galerija
« Odgovori #84 : 06-12-2009, 09:38:33 »
252 mi se čini baš odličnim, 255 je isto jako dobar po obliku ali satav kamena je nezanimljiv i izgleda kao da je odkrhan. Ako nije tako onda bi ga trebalo malo potamniti i biti će odličan.

Offline Laugh

Odg: Suiseki galerija
« Odgovori #85 : 06-12-2009, 12:33:19 »
cime da ga potamnim ?
a sto to sa lakom za kosu samo ga pospricam da se sjaji ?

primjetio sam da nije ni kamen lako naci hahaha... mislio sam prije: ma kaj samo uzmes kamen neki i staivs ga... a onda sam primjetio da nije svaki kamen dobar.... rijetki su dobri !....
 nadam se da cu uskoro naci vremena i drvo za obradu :D
gdje mogu naci dobro drvo / dasku tu u zagrebu... O_o

Offline DonQuijote

Odg: Suiseki galerija
« Odgovori #86 : 06-12-2009, 16:04:44 »
U Furniru , traži neko mekano drvo koje se da lako obrađivati, možda imaju Sambu, to je egzota i rijetka je , odlična za rezbarenje.

Offline cile

Odg: Suiseki galerija
« Odgovori #87 : 13-01-2011, 19:05:30 »
evo i moj jedan kamenčić  :jupije:

Offline Marija

Odg: Suiseki galerija
« Odgovori #88 : 13-01-2011, 19:30:25 »
Fenomenalno. Potpuno je skladna kompozicija.
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Andrija Zokić

Odg: Suiseki galerija
« Odgovori #89 : 13-01-2011, 19:46:50 »
evo i moj jedan kamenčić  :jupije:

Hamburger? :hihihi:
andbonsai.com ~ andbonsai studio