Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Gdje je Petar Vrgoč?  (Posjeta: 31251 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline marinko beg

Gdje je Petar Vrgoč?
« : 22-01-2007, 16:39:02 »
Zna li itko za PETRA VRGOCA???Taj je covjek prije 10 godina vec imao izvrsna drva.Mislim da zivi u Malinskoj.
Cheers M

Offline Marija

Odg: Gdje je Petar Vrgoč?
« Odgovori #1 : 22-01-2007, 16:51:32 »
Mislim da svi u Hrvatskoj znaju za gosp. Petra Vrgoča.
Neki će se pobunit, ali moram reći da je on naš prvi bonsaista.
Šteta što slika njegovih bonsaija nema nigdje na webu...  :(

Zoran (bonsaiZG) ga poznaje pa bi ti on mogao reći više o njemu....
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline marinko beg

Odg: Gdje je Petar Vrgoč?
« Odgovori #2 : 23-01-2007, 00:17:38 »
Da...njega sam ja prije deset godina vidio na CNN-u.Poslao sam mu i e-mail i...nista!Nevjerojatno da takav covjek nema ni website.stvarno steta za hrvatsku bonsai scenu. :( :( :(

Offline hknezovi

Odg: Gdje je Petar Vrgoč?
« Odgovori #3 : 23-01-2007, 14:39:45 »
Kolegu sam imao čast upoznati u Sloveniji tokom izložbe u Ljubljani. Koliko se sječam on je podržao naša nastojanja u razvijanju bonsai kulture i ohrabrio nas svojim komentarima o našim radovima. Nažalost Vrgoč je nedavno imao velikih poteškoća pri održavanju svojih primjeraka ali nije odustao.
Bonsai forever
Hrvatski Bonsai Klub

Offline marinko beg

Odg: Gdje je Petar Vrgoč?
« Odgovori #4 : 23-01-2007, 16:50:32 »
Kolegu sam imao čast upoznati u Sloveniji tokom izložbe u Ljubljani. Koliko se sječam on je podržao naša nastojanja u razvijanju bonsai kulture i ohrabrio nas svojim komentarima o našim radovima. Nažalost Vrgoč je nedavno imao velikih poteškoća pri održavanju svojih primjeraka ali nije odustao.

Znaci jos se bavi time.Nadam se...bilo bi steta...

Offline hknezovi

Odg: Gdje je Petar Vrgoč?
« Odgovori #5 : 24-01-2007, 12:45:12 »
Da ali samo za svoj gušt.
Bonsai forever
Hrvatski Bonsai Klub

Offline Marija

Odg: Gdje je Petar Vrgoč?
« Odgovori #6 : 24-01-2007, 12:48:21 »
Da ali samo za svoj gušt.

A kako se drukčije može baviti bonsaima .... što - gušta kod nas ostalih nema !?
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline veljko

Odg: Gdje je Petar Vrgoč?
« Odgovori #7 : 31-01-2007, 19:59:33 »
Hrvoje, a ti dobro poznaješ g. Petra Vrgoča, me možeš spojit sa njim? ;)

Offline marinko beg

Odg: Gdje je Petar Vrgoč?
« Odgovori #8 : 31-01-2007, 20:27:21 »
izgleda da covjek oce da ostane anonimac.

M

Offline hknezovi

Odg: Gdje je Petar Vrgoč?
« Odgovori #9 : 01-02-2007, 09:14:11 »
Hrvoje, a ti dobro poznaješ g. Petra Vrgoča, me možeš spojit sa njim? ;)

Ajde molim te ti ga bolje poznaješ od mene
Bonsai forever
Hrvatski Bonsai Klub

Offline veljko

Odg: Gdje je Petar Vrgoč?
« Odgovori #10 : 01-02-2007, 09:17:19 »
Šta da? :neutral:

Offline hknezovi

Odg: Gdje je Petar Vrgoč?
« Odgovori #11 : 01-02-2007, 23:53:56 »
Kak ne,

Baciš kamen sa svog brega i paziš da ga ne pogodiš na otoku.   :lol:
Bonsai forever
Hrvatski Bonsai Klub

Offline veljko

Odg: Gdje je Petar Vrgoč?
« Odgovori #12 : 02-02-2007, 00:20:19 »
Kako ja gađam, prije bi pogodio most, koji bi se u tom trenutku vjerovatno srušio. Koliku bi tek onda mostarinu plačali... :diablo: :surprised:
Bolje se ostavit čorava posla :ange:

Offline marinko beg

Odg: Gdje je Petar Vrgoč?
« Odgovori #13 : 02-02-2007, 00:42:17 »
Kako ja gađam, prije bi pogodio most, koji bi se u tom trenutku vjerovatno srušio. Koliku bi tek onda mostarinu plačali... :diablo: :surprised:
Bolje se ostavit čorava posla :ange:
Joj nemoj most,molim te...Mater mi dolazi u posjet u Belgiju.Posle je vracam avionom koji slijece na Krk.

M

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Gdje je Petar Vrgoč?
« Odgovori #14 : 19-03-2007, 08:50:05 »
dakle, gospodina Petra Vrgoča poznajem od 1995. Imao sam tu čast i zadovoljstvo vidjeti njegovu tadašnju zbirku Yamadorija, poprilično veliku. I on i njegova supruga Blaženka bili su uvijek vrlo ljubazni i gostoljubivi. Fenomenalni ljudi, prvorazredni stručnjaci. Pero mi je u startu mojeg interesa za bonsai tih godina nesebično pomogao; savjetima a i vrlo konkretno. Nekoliko puta sam boravio u njegovom domu, a i sada, uvijek kada me put nanese na Krk, uvijek mu se javim i uvijek se dobro podružimo. Znam da se Petru ne da javno natezati i gnjaviti s poluorganizacijama oko bonsaija. Znam da ima više znanja i iskustva od svakoga od nas. Znam i vidio sam neke njegove primjerke koji su u pripremi i biti će prvoligaški. Bio sam prošlo ljeto, 2006 kod njega. Petar ima prilično veliki posao koji vodi s biljkama, i nema vremena za piskaranja i igrice. Njegov interes u bonsai je jednak kao i uvijek. Imao je tu nesretnu okolnost da je jedne izrazito oštre zime na Krku, dobar dio njegove zbirke, usprkos zaštiti, stradao. Petar će uvijek raditi oko bonsaija, vjerojatno samozatajno, što je i u redu. Znam da planira  izložbeni prostor u sklopu svog rasadnika pokraj Malinske, gdje će napraviti stalan postav svojih bonsaija. Ljudi, znajte da je on najjači bonsaista  u Hrvatskoj, to što mu je tlaka eksponirati se, to ne znači da ste čuli sve od Petra Vrgoča. Možda samo za sada. Pero je mrak, i svi se možemo sakriti pred njegovim znanjem i rezultatima. Evo, to Vam je istina o Petru Vrgoču. :yes: