Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Gdje je Petar Vrgoč?  (Posjeta: 30997 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Kre

Odg: Gdje je Petar Vrgoč?
« Odgovori #15 : 19-03-2007, 09:24:24 »
Da još nadodam kako su mu najdraži primjerci otuđeni iz vlastitog vrta prije nekoliko godina, i kako je bio na rubu da uopće odustane od svega toga.
Kaj on nije član Bonsai kluba Rijeka, a Veljac, kaj šutiš, pak se praviš važan  :mdr:

Offline Andrija Zokić

Odg: Gdje je Petar Vrgoč?
« Odgovori #16 : 20-02-2012, 23:10:38 »
Petar Vrgoč i Gran Pavletić u HRT emisiji Vrtlarica 19.2.2012. Počinje negdje po sredini videa.
http://www.hrt.hr/index.php?id=enz&tx_ttnews%5Bcat%5D=439&cHash=7cf13c89d2
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Gdje je Petar Vrgoč?
« Odgovori #17 : 21-02-2012, 18:30:43 »
Petar Vrgoč i Gran Pavletić u HRT emisiji Vrtlarica. Počinje negdje po sredini videa.
http://www.hrt.hr/index.php?id=enz&tx_ttnews%5Bcat%5D=439&cHash=7cf13c89d2
Bravo, gledao sam ih...sjajni su!  :yupi:

Offline Luc de Fuc

Odg: Gdje je Petar Vrgoč?
« Odgovori #18 : 18-02-2013, 14:18:59 »
navodno je g. Vrgoč bio jučer na vrtlarici...nisam gledao al ću bacit oko na sajtu Hrt-a...

Offline Bocko

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 920
  • Lokacija: Zgb Rudeš
  • Total likes: 1
  • bocko.Shohin.bonsai
Odg: Gdje je Petar Vrgoč?
« Odgovori #19 : 18-02-2013, 18:11:05 »
gledao. Zakon
When I grow up they will be a day when everybody have to do what I say!!!!!

Offline jurica

Odg: Gdje je Petar Vrgoč?
« Odgovori #20 : 19-02-2013, 18:45:41 »
navodno je g. Vrgoč bio jučer na vrtlarici...nisam gledao al ću bacit oko na sajtu Hrt-a...
Očekivao sam reakcije na ovo prikazano u "Vrtlarici "  , a ono ništa  :question: !!!  
Zar se vi svi slažete o onom ja bi to nazvao "cementnom mlijeku" ili kod nas u Istri "bujaki" napravljenoj od zemlje crvenice i prolivenoj po vrhu supstrata ?
 Zar supstrat nebi trebao biti prozračan  a ne "zabetoniran" ???
Možda to stvarno i valja?
A iz tog razloga bi volio čut i vaše mišljenje!!

Offline Luc de Fuc

Odg: Gdje je Petar Vrgoč?
« Odgovori #21 : 19-02-2013, 19:27:18 »
evo upravo viđoh...i iskreno...ne znam kaj bi rekao...ovo sa blatom i ljepljenjem komada mahovine...i to ne samo na okomice (što bi mi moooožda donekle i bilo logično jer kao treba se nekak pomoći korijenju da se primi za taj kip i nema tu sad tegle pa neće to postati cigla supstrata, još ajde...) nego ovo da površinu supstrata zaliješ sa slojem blata...neeeam pooojma... :zbunjen:
možda i ima neko objašnjenje, a pošto je gospon Vrgoč iskusan bonsaista, pretpostavljam da možda i ima...ne vem...

prilog kao prilog mi nije ništa posebno...i iskreno nije baš neko predstavljanje bonsaija kao hobija a i općenito...a zapravo to i nije, pretpostavljam, niti bila tema reportaže...na bonsai mislim...
ne znam...kad sam vidil kak se tu piisalo ooo koleekciji i oopakoj crrnogorici, malo sam se razočaral emisijom...

Offline Bruno

Odg: Gdje je Petar Vrgoč?
« Odgovori #22 : 19-02-2013, 20:52:14 »
Svaka čast gospodinu Vrgoču koji je iskusni bonsaista (ja sam možda prošao slovo "b"i imam se još dosta napapat čokolina da bi doša do nekog nivoa),ali,ali..Mislim ideja je zanimljiva,zahtjeva znanje i dosta umješnosti,ali po mom poimanju umjetnosti graniči sa kičom. Izvinte me ako griješim ali više me uzbuđuju oni hramovi obavijeni korjenjem u ,mislim, Kambođi

Offline Bocko

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 920
  • Lokacija: Zgb Rudeš
  • Total likes: 1
  • bocko.Shohin.bonsai
Odg: Gdje je Petar Vrgoč?
« Odgovori #23 : 19-02-2013, 21:12:17 »
Nekakvu kemiju taj gospon definitvno ima kad radi sa mortom i mahovinom. Dali je netko sem riječana bio kod njega? Voli bi probat sa alepskim borom ma i sa pinasterom makar imaju duge igle
When I grow up they will be a day when everybody have to do what I say!!!!!

Offline Luc de Fuc

Odg: Gdje je Petar Vrgoč?
« Odgovori #24 : 19-02-2013, 21:23:25 »
meni je isto to kič...okej i sve pet ak se nekome to sviđa...
i bolji su hramovi zarobljeni u fikuse (kaj bi rekao frend nam Nino), slaažem se bruno apsolutli, nego ova milostiva obučena u neki pinus...wtf?!

i dalje, velim, velki RESPECT g. Vrgoču...to je njegova vizija, i želja i piči po svome...i tak i treba...ali ja bi rađe bor na svojim nogama kak raste iz supstrata...


Offline Luc de Fuc

Odg: Gdje je Petar Vrgoč?
« Odgovori #25 : 19-02-2013, 21:25:29 »

Offline jurica

Odg: Gdje je Petar Vrgoč?
« Odgovori #26 : 19-02-2013, 21:30:07 »
Voli bi probat sa alepskim borom ma i sa pinasterom makar imaju duge igle
Ti borovi na kojima Petar radi su  kultivari koje je on stvorio . Vidio sam ih i to je stvarno nešto pre divno , meni pogotovo kultivar Crnog bora. Koliko dođu stariji primjerci neznam ali ne vjerujem da su baš jeftini.
Na jednom njegovom Alepskom boru je radio Mauro S. kad je bio u Opatiji.
Evo par slika iz Opatije koje je slikao Nikša.

Offline Bocko

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 920
  • Lokacija: Zgb Rudeš
  • Total likes: 1
  • bocko.Shohin.bonsai
Odg: Gdje je Petar Vrgoč?
« Odgovori #27 : 19-02-2013, 21:43:31 »
čito na spiritu! A turska kula (znaju dalmatinci) ima šuma alepskog bora.
When I grow up they will be a day when everybody have to do what I say!!!!!

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Gdje je Petar Vrgoč?
« Odgovori #28 : 20-02-2013, 07:55:06 »
Ima čovjek znanja to se nemože osporiti,uostalom to mu je i profesija.No prebacio se na rasadničarstvo i komercijalnu stranu uzgoja sadnica.Nema kod nas još kruha od prodaje gotovih bonsaia.Koliko je samo od vas ili nas bonsaista kupilo bonsai za recimo dvije-tri-četiri tisuće kuna.Nemamo love. :dunno: Možemo jedino nešto prodati bogatijim evropljanima kad uđemo u EU,i to opet ne svi..
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline Andrija Zokić

Odg: Gdje je Petar Vrgoč?
« Odgovori #29 : 20-02-2013, 09:28:24 »
Vrgoč je samouk bonsaista kao i svi koji su tada počinjali sa uzgojom u Hr. Niti je bilo majstora u blizini niti interneta nego samo nekoliko knjiga. Sječam se kada je dolazio Walter Pall prvi put u Kaštela pozvali smo i Vrgoča, međutim čovjek je rekao da nikad nije čuo za Palla. To dovoljno govori o izolaciji i smanjenom pritoku novih informacija o bonsaima i trendovima, jer ako danas ne znaš za Palla a baviš se ozbiljno bonsaima za koga uopće znaš?! Pri tom naravno ne mislim da Walterova stabla moraš uopće voljeti.
Dakle što se Vrgočeve estetike tiče, radi se o nekoj vrsti naive a po meni u Vrgočevom slučaju o kvalitetnoj naivi. Pitanje je kakva bi naša stabla bila da radimo u takvoj izolaciji.
andbonsai.com ~ andbonsai studio