Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Stolni bonsai  (Posjeta: 9814 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline helleborus

Odg: Stolni bonsai
« Odgovori #15 : 19-09-2007, 12:49:30 »
Pa restoran izgleda dosta slatko. Nije mi previše kičasto. I ovi bonsai na stolu su medeni. To kaj im je sudbina već unaprijed određena nema veze s tim da je fora. Ovako nešto ljudi i žele imati doma. To kaj ne znaju niš o bonsaiju ih tjera da stavljaju borove u zatvoren prostor. Večina ljudi koja dođe u botanički i pita za bonsai uglavnom žele bonsai koji će im stajati doma u sobi. To su ovi iz MBM-a već mogli skužiti da se ljudi ne pale previše na vanjsko drveće i nemaju za to uvjete. Vjerujem da smo svi svjesni da ljude uopće ne zanima uzgoj bonsaija nego već gotova drvca koja će im uljepšati životni prostor i koja će povremeno zaliti kao i bilo koju drugu biljku u kući. To je realnost. Nažalost.

Offline Andrija Zokić

Odg: Stolni bonsai
« Odgovori #16 : 19-09-2007, 13:48:01 »
Meni je ta psiha o kojoj je Mario govorio kič. Nije bitno sto je samo da je skupo. A i ti bonsai po stolovima izgledaju kao da su servirani za ručak. Na kraju krajeva kakva je veza izmedju tog restorana i bonsaija? Mislim da bi vlasnikov odgovor bio nesto u stilu: "Ma ne znam, meni su ti bonsai bas slatki, a i skupi su pa to ide u skladu sa restoranom".
Ne znam, ali je ovo je po meni totalna disharmonija.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Protagonist

  • Član
  • ***
  • Postova: 65
  • Lokacija: Našice
  • Total likes: 0
  • U divljaka luk i strijela
Odg: Stolni bonsai
« Odgovori #17 : 19-09-2007, 18:38:42 »
Ja mislim da su bonsaisti emocionalno vezani uz drva. Spoznaja da su negdje gdje im se ne daje dovoljno postovanja i ne cijeni ih se u toj mjeri u kojoj bi bonsaist, te spoznaja da ce drvo krepat u zatvorenom prostoru kad-tad, baca negativno mishljenje na ovaj restoran..

Iz perspektive vlasnika - atrakivno je, neobicno, kad krepa (ako uopce zna da ce krepat) - zamijenit cemo novim.

Uostalom, jel su to pravi bonsaiji, ili neki pre-bonsaiji, imali netko spoznaje koliko kosta otprilike ovo sto mozemo vidjeti na stolu?

Ako kostaju oko 200 kn, onda ga ovaj rodjo namiri sa 2 prodane kave u ovakvom restoranu..

Offline Aleksa

Odg: Stolni bonsai
« Odgovori #18 : 19-09-2007, 18:57:15 »
A i ti bonsai po stolovima izgledaju kao da su servirani za ručak.
:histerical: :histerical:

Offline DonQuijote

Odg: Stolni bonsai
« Odgovori #19 : 19-09-2007, 19:26:54 »
Cijena ovih je od 1600 do 3600 kuna. Dakle nije baš malo, ali njima je to vjerovatno sitnica. I štos je u tome da to boli normalnog ljubitelja bonsaia jer zna da će drvca riknuti.
To je kao da nekom ljubitelju oldtimera zdrobiš mercedes iz 1938 pred nosom, ili ljubitelju starih knjiga spališ prvo izdanje DonQuijotea, ili tako nešto. Boli i bok i nemreš si pomoći

Offline Protagonist

  • Član
  • ***
  • Postova: 65
  • Lokacija: Našice
  • Total likes: 0
  • U divljaka luk i strijela
Odg: Stolni bonsai
« Odgovori #20 : 19-09-2007, 19:43:15 »
Cijena ovih je od 1600 do 3600 kuna.
wooooooopsiiiiiiiiiiiiiii