Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Fotografije drva u bonsai posudama  (Posjeta: 27606 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline DonQuijote

Odg: Fotografije drva u bonsai posudama
« Odgovori #30 : 11-09-2008, 10:23:22 »



Imamo zato nešto za pokazati,samo je problem u tome što nismo vješti u fotografiranju kao što smo u oblikovanju.Šaljem deset fotografija da čujem i vaše komentare.Napominjem da se ne radi o jamadorijima nego o sijancima koji su uzeti iz šume,kad su bili starosti od 10 do 15 godina."Škare" su na njima radile oko 10 godina i sad su negdje pri kraju oblikovanja.Potrebno im je još par godina da dobe na debljini i da izgledaju malo stariji.Sa sijancima je potrebno više godina za oblikovanje.Na jamadorijima imate gotovo deblo samo se treba malo poigrati sa granama i to je to.Da bi stekao kompletno znanje treba probati sve i biti sretan da poživiš malo "više" godina kako bi sve priveo kraju.

Uopće ne kužim kako mi je ovo promaklo. Neka od ovih drva su se svakako mogla pojaviti na izložbi i biti zapažena. Jedino mi se čini da imaš sistematsku grešku preširokih krošanja u odnosu na deblo. Svaka čast na strpljivosti. Iz sjemena :worthy:

Offline Igor

Odg: Fotografije drva u bonsai posudama
« Odgovori #31 : 28-09-2008, 22:14:31 »
Halo,

ovaj Acer Palmatum var. "Deshojo" sam kupio u njemackoj kod bonsai-centra Enger:

Palmatum je najprije bio u jednoj ne zanimljivoj posudi. Posto je i onako bilo vrijeme da se ga presadi, sam dobio jednu posudu od Petera Krebsa badava. Cijena od posude bi bila EUR 50,00

Znam je boja od posude jako riskantna, ali si ipak mislim: Tko nista ne pokusava - nista nema za pobijediti.




















Offline helleborus

Odg: Fotografije drva u bonsai posudama
« Odgovori #32 : 29-09-2008, 08:28:12 »
Znaš kaj, meni ti ova posuda uopće nije loša. Odlično se uklapa uz mlado crveno lišće, a i poslije kad je zeleno lišće mu odgovara jer je potpuno suprotna boja. Linija posude je vrlo jednostavno što mi se isto sviđa, nogice su mi odlične. Sve u svemu dobio si odličnu posudu. Znam da većina preferira bež-smeđe no to zna dosaditi.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Fotografije drva u bonsai posudama
« Odgovori #33 : 29-09-2008, 08:35:55 »
Simpatično drvo, no baš me ne privlače javori (uvozni), pa me u ovom postu zanima, koju mješavinu substrata imaš u posudi?

Offline helleborus

Odg: Fotografije drva u bonsai posudama
« Odgovori #34 : 29-09-2008, 08:45:06 »
Simpatično drvo, no baš me ne privlače javori (uvozni), pa me u ovom postu zanima, koju mješavinu substrata imaš u posudi?

Ne mogu ni ja reć da me očaravaju uvozni javori, ali 'Deshojo' je mrak  :love:. Jedan od najljepših , ako ne i najljepši kutivar među svim javorovim kultivarima, i  ne bi imala niš protiv da ga imam. Neke vrste jednostavno imaju ono nešto što te zadivi i bez obzira kaj se načelno kosi s tvojim razmišljanjem(kupovanje bonsaija) ipak ga kupiš jer ga nemreš ni na koji drugi način imati. Ili bar u rasadniku kupiš drvo pa sam oblikuješ.

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Fotografije drva u bonsai posudama
« Odgovori #35 : 29-09-2008, 08:46:02 »
Znaš kaj, meni ti ova posuda uopće nije loša. Odlično se uklapa uz mlado crveno lišće, a i poslije kad je zeleno lišće mu odgovara jer je potpuno suprotna boja. Linija posude je vrlo jednostavno što mi se isto sviđa, nogice su mi odlične. Sve u svemu dobio si odličnu posudu. Znam da većina preferira bež-smeđe no to zna dosaditi.
je li netko spomenuo bež-smeđe???  :love:  :yipi:

Offline helleborus

Odg: Fotografije drva u bonsai posudama
« Odgovori #36 : 29-09-2008, 08:49:42 »
Znaš kaj, meni ti ova posuda uopće nije loša. Odlično se uklapa uz mlado crveno lišće, a i poslije kad je zeleno lišće mu odgovara jer je potpuno suprotna boja. Linija posude je vrlo jednostavno što mi se isto sviđa, nogice su mi odlične. Sve u svemu dobio si odličnu posudu. Znam da većina preferira bež-smeđe no to zna dosaditi.
je li netko spomenuo bež-smeđe???  :love:  :yipi:

Znala sam da će se neki prepoznati  :love:  :loco:

Offline helleborus

Odg: Fotografije drva u bonsai posudama
« Odgovori #37 : 29-09-2008, 08:51:53 »
Posebno je lijep u crvenoj 'fazi'. Evo, opet ga gledam... odlične boje listova.... I posuda mi je sve ljepša. Čak puno ljepša nego mnoge zelene koje sam vidjela. Jedan od ljepših glaziranih koje sam vidjela (iako baš ne volim glazirane).

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Fotografije drva u bonsai posudama
« Odgovori #38 : 29-09-2008, 08:55:31 »
Čak mi uopće nije problem u boji, boja je zanimljiva uz ovo drvo, međutim, mislim da je posuda "prejaka", preduboka za ovaj format stabla. A čak mi se čini da i boja odvlači dosta pozornosti s lišća, koje bi trebalo biti u fokusu promatrača na sebe

Offline helleborus

Odg: Fotografije drva u bonsai posudama
« Odgovori #39 : 29-09-2008, 09:47:14 »
Čak mi uopće nije problem u boji, boja je zanimljiva uz ovo drvo, međutim, mislim da je posuda "prejaka", preduboka za ovaj format stabla. A čak mi se čini da i boja odvlači dosta pozornosti s lišća, koje bi trebalo biti u fokusu promatrača na sebe
A ne znam... važna je i posuda i drvo. Preduboka možda  :dunno:, ali sad sam opet pogledala pa mi se čini da je veličina ok. Ja dobro vidim lišće, niš mi ne odvlači pažnju s onih crvenih, možda sa zelenih da.

Offline Andrija Zokić

Odg: Fotografije drva u bonsai posudama
« Odgovori #40 : 29-09-2008, 10:14:21 »
Halo,

ovaj Acer Palmatum var. "Deshojo" sam kupio u njemackoj kod bonsai-centra Enger:

Palmatum je najprije bio u jednoj ne zanimljivoj posudi. Posto je i onako bilo vrijeme da se ga presadi, sam dobio jednu posudu od Petera Krebsa badava. Cijena od posude bi bila EUR 50,00

Znam je boja od posude jako riskantna, ali si ipak mislim: Tko nista ne pokusava - nista nema za pobijediti.

Meni je drvo fino sijelo u posudu, izgleda mi simpatično. Boja mi je dobra jedino bi možda bilo bolje da posuda malo šira i plića kao na virtualu.
Marija i ja imamo samo yamadorije i niti jedna nam vrsta nema tako lijepe boje lišća :worthy: . U Hrvatskoj je jako teško doći do javora te kvalitete (o višim kvalitetama da i ne govorim), zato je najbolje da nastavimo sa yamadorijima dok se situacija ne promijeni.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Aleksa

Odg: Fotografije drva u bonsai posudama
« Odgovori #41 : 29-09-2008, 14:19:07 »
Što se naših, vrsta tiče, mislim da finu boju mogu imati klijen, smrdljika i ruj...  :smile:


Svidja mi se ovaj kultivar, skroz je nevjerovatan. Ali nekako sam navikao da ih gledam u bonsai posudama... pitam se kako bi tek izgledao kao pravo, veliko drvo...  :wow:

Offline Igor

Odg: Fotografije drva u bonsai posudama
« Odgovori #42 : 30-09-2008, 00:45:46 »
Simpatično drvo, no baš me ne privlače javori (uvozni), pa me u ovom postu zanima, koju mješavinu substrata imaš u posudi?

Halo Mario,

svidja mi se da si iskren ... naravono ti si Yamadori-Lover  :mdr:. Supstrat je jedan mix od kanume / akadame / bims sto sam kupio u bonsai-centru enger.

Offline Igor

Odg: Fotografije drva u bonsai posudama
« Odgovori #43 : 30-09-2008, 01:06:28 »
Helleborus, Sandev i Aleksa,

hvala i vama za vase komentare  :smile: Drago mi je sto se vama svidja. Posuda je samo stvar od ukusa.

Lijepi Pozdrav - Igor


Meni je drvo fino sijelo u posudu, izgleda mi simpatično. Boja mi je dobra jedino bi možda bilo bolje da posuda malo šira i plića kao na virtualu.
Marija i ja imamo samo yamadorije i niti jedna nam vrsta nema tako lijepe boje lišća :worthy: . U Hrvatskoj je jako teško doći do javora te kvalitete (o višim kvalitetama da i ne govorim), zato je najbolje da nastavimo sa yamadorijima dok se situacija ne promijeni.

Hhvala Andrija da si se toliko sa photo-shopom potrudio  :great: A bi meni samo jos mogao realnu posudu nekako poveliksat i poniskat :ludilo: Jao ... sto si mi to morao pokazat - sada cu se vjerojatno opet trosit  :tup:  :lol:


Offline Igor

Odg: Fotografije drva u bonsai posudama
« Odgovori #44 : 03-10-2008, 20:57:01 »
Eto - da vama pokazem moju bukvu (fagus sylvatica), koju sam si nabavio od Jürga Rufera. Zdijela je opet .... kako ce drukcije biti - od Petera Krebsa. Za listopadne drvece su meni glazirane zdijele nekako lijepse.
Vjerojatno sam ovu bukvu malo prerano presadio u bonsai-zdijelu. Krosnja je jos u razvoju i trenutacno ima neke hendikepe. Nadam se da cu to za 3 godine poboljsat.








Nebari naprijed:




Nebari otraga: