Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: je li mrtav ili ima još nade???  (Posjeta: 14283 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: je li mrtav ili ima još nade???
« Odgovori #15 : 25-07-2007, 10:50:37 »
Nije dovoljno našpricati zemlju, potopi posudu u vodu i izvadi je kad se dobro natopi.

da ne bi istrunuo od previše vlage :question:
i koliko da ga natapam? pol dana, dan, mjesec?  :mdr: mislim, koliko mu treba da se doobro natopi?
listići su mu veći nego jučer i baš sam ponosna na sebe  :mdr: :yupi: :mdr:


Znao sam da će drvo pokazati volju za suradnjom  :yes:
Natapaj ga najviše 15 min. Mislim da će prvo izlaziti mjehuri zraka, pa onda stati. To je dovoljno.
Kad sam ja natapao posude sa drvima, prvo sam stavio drvo u veču praznu posudu i nalijao vode do ruba posude u kojoj je drvo. Dok se voda popela (zemlja potamni) do stabla, izvadio sam posudu i to je to.
Po ovakvom vremenu, zemlja će ti se brzo isušivati pa je potrebno provjeriti vlažnost svaki dan. Najbolje je zapiknuti štapić od sladoleda u zemlju i kad god ga izvadiš, vidiš kolko je zemlja vlažna.

Offline Lazylicious

Odg: je li mrtav ili ima još nade???
« Odgovori #16 : 25-07-2007, 11:39:10 »
ok, dakle trčim po kantu vode... bonsai ide na kupanje  :mdr:
kakve sam sreće, još ću ga utopit  :tup:

Offline Aleksa

Odg: je li mrtav ili ima još nade???
« Odgovori #17 : 25-07-2007, 14:38:29 »
O ne, opet zakomplikovaste zalivanje!  :gasp:  Sve se svodi na to da ga potopis u vodu dok se ne skvasi zemlja i to uradis ponovo kad se zemlja osusi! :mdr:

Offline hknezovi

Odg: je li mrtav ili ima još nade???
« Odgovori #18 : 26-07-2007, 10:28:26 »
O ne, opet zakomplikovaste zalivanje!  :gasp:  Sve se svodi na to da ga potopis u vodu dok se ne skvasi zemlja i to uradis ponovo kad se zemlja osusi! :mdr:
Sve je logika
Bonsai forever
Hrvatski Bonsai Klub