Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Razmjena sjemena  (Posjeta: 22391 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline serpeverde

Razmjena sjemena
« : 14-07-2007, 22:54:03 »
Bavim se sakupljanjem razno raznog sjemena, naročito sjemena drveća i grmova. Ako na forumu ima istomišljenika neka se jave radi razmjene.

Zašto ne pokušati uzgojiti bonsai od sjemena?

Posebno sam zainteresirana za sjeme drveća iz roda Sorbus i sjeme bukve, a našlo bi se još puno toga što me zanima. Za uzvrat mogu poslati sjeme onih biljaka koje rastu na mom otoku samonikle, a i također sjeme nekih ukrasnih vrsta grmova i drveća.

Offline DonQuijote

Odg: Razmjena sjemena
« Odgovori #1 : 14-07-2007, 23:26:35 »
Bukvu ću ti ja poslati poštom ako želiš, ima ih puno u mojoj okolini.
A što se tiće uzgoja iz sjemena...ja sam prestar za to. Nemam vremena čekati dvadesetak godina za kakvo takvo drvo.

Offline DonQuijote

Odg: Razmjena sjemena
« Odgovori #2 : 15-07-2007, 16:36:46 »
Seperverde, budući da se već prilično dugo baviš uzgojem, bilo bi lijepo da staviš i koju fotku da vidimo kako i kojom brzino drva napreduju kada se uzgajaju od samog početka.
Ovdje rijetko ko uzgaja drvca iz sjemena ali bilo bi jako zanimljivo vidjeti kako to ide.
Ujedino se ispričavam na poprilično jetkom odgovoru na tvoj prvi post. Ne znam zašto sam tako odgovorio, inače sam fin :mdr: Kao znak isprike poslati ću ti naaaaajveče bukvice oraščiće koje pronađem.
Dobrodošla na forum  :great:

Offline serpeverde

Odg: Razmjena sjemena
« Odgovori #3 : 15-07-2007, 22:14:26 »
Hvala na dobrodošlici. Stavit ću neke slike uskoro, imati ću aparat za oko 10 dana. Mnogi moji bonsaievi nisu još posađeni u bonsai posude. Možda ćete me kritizirati ali mene zanima uzgoj biljaka opčenito a ne samo uzgoj bonsaia. pošto su svi moji bonsaievi nastali od sjemena i reznica oni su mali i mladi ipak meni su dragi bez obzira na njihovu vrijednost.

Offline DonQuijote

Odg: Razmjena sjemena
« Odgovori #4 : 23-08-2007, 20:19:16 »
Sjemenke bukve su spremne :great:
Usput, ako još neko treba, javite

Offline gale

Odg: Razmjena sjemena
« Odgovori #5 : 23-08-2007, 21:47:30 »
Ja volim da skupljam seme i da ih sadim...neznam tačno zašto ( da bi poklonio mlade biljke ) Imam jednogodišnje : kedrove, ginko. acer ginnala, ukrasnu jabuku, juniperus ?, cotoneaster dameri ?,...
Ove jeseni ću ih opet verovatno skupljati... i imao bi razlig više ako bi želela da ti pošaljem.  :smile:

Offline gale

Odg: Razmjena sjemena
« Odgovori #6 : 10-09-2007, 21:51:52 »
Gde si SUPERVERDE, da li da skupljam semenke ili ne? Evo mojih ovogodišnjih sadnica iz semena.

Offline helleborus

Odg: Razmjena sjemena
« Odgovori #7 : 17-09-2007, 12:39:47 »
Bavim se sakupljanjem razno raznog sjemena, naročito sjemena drveća i grmova. Ako na forumu ima istomišljenika neka se jave radi razmjene.

Zašto ne pokušati uzgojiti bonsai od sjemena?

Posebno sam zainteresirana za sjeme drveća iz roda Sorbus i sjeme bukve, a našlo bi se još puno toga što me zanima. Za uzvrat mogu poslati sjeme onih biljaka koje rastu na mom otoku samonikle, a i također sjeme nekih ukrasnih vrsta grmova i drveća.

Što se tiče sjemenki... Ja vodim sjemenarnu u Botaničkom vrtu u u zagrebu. Imam preko 2000 različitih vrsta sjemenki i poslat ću vam rado neke koje vam zapnu za oko. A o kojem otoku je riječ? Svakako bi mi dobro došle samonikle vrste. to je ionako ono što me primarno zanima.

Offline DonQuijote

Odg: Razmjena sjemena
« Odgovori #8 : 17-09-2007, 12:46:20 »
Superverde je već odavno dobila bukvice, nadam se da će uspjeti. 8)

Heleborus ja bi sjemenku pejotla, ak se može pribaviti :tlab:


Offline Marija

Odg: Razmjena sjemena
« Odgovori #9 : 17-09-2007, 12:52:29 »
Heleborus ja bi sjemenku pejotla, ak se može pribaviti :tlab:
Može i meni nekoliko komada  :mdr:

Koja slučajnost, taman čitam Castanedu :gigle:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline DonQuijote

Odg: Razmjena sjemena
« Odgovori #10 : 17-09-2007, 13:14:33 »
Ja sam ga apsolvirao prije petnaestak godina, sad bi taman mogao obnoviti :mdr:
Inače, neki dan sam pročitao da pejotl nestaje u krajevima gdje ga je bilo u ogromnim količinama. Razlog- turisti koji su čitali Kastanedu i još nekoliko autora koji spominju pejotl. :rofl:

Offline helleborus

Odg: Razmjena sjemena
« Odgovori #11 : 17-09-2007, 14:24:20 »
Ne samo da je nestao iz meksičkih krajeva, odnosno da je tamo ugrožen, u Botaničkom je potpuno nestao. Naime imali smo, kao i drugih vrsta kaktusa, po nekoliko primjerka i svi su pokradeni u nazad nekoliko godina. Tako da ništa od te razmjene sjemenki. Drogeraši i vi koji se želite osjećati haj  :ludilo: ... mogu vam samo ponuditi koku. piotanje je samo... što nudite za uzvrat, ha?!   :ludilo:

Offline DonQuijote

Odg: Razmjena sjemena
« Odgovori #12 : 17-09-2007, 14:26:37 »
Bukvu :mdr:
... a znam da nije bog zna kaj  :blush:

Offline helleborus

Odg: Razmjena sjemena
« Odgovori #13 : 17-09-2007, 14:31:06 »
Ja na tvoju žalost nisam s otoka.  :loco:

Offline Marija

Odg: Razmjena sjemena
« Odgovori #14 : 17-09-2007, 14:48:25 »
Ne samo da je nestao iz meksičkih krajeva, odnosno da je tamo ugrožen, u Botaničkom je potpuno nestao. Naime imali smo, kao i drugih vrsta kaktusa, po nekoliko primjerka i svi su pokradeni u nazad nekoliko godina. Tako da ništa od te razmjene sjemenki. Drogeraši i vi koji se želite osjećati haj  :ludilo: ... mogu vam samo ponuditi koku. piotanje je samo... što nudite za uzvrat, ha?!   :ludilo:

Mislim da ova trgovina nije u skladu sa Pravilnikom  :gigle: i ovako grubo kršenje traži kaznu (citiram Mesića: Institucije moraju funkcionirati)
Pisanjem jednog  stručnog posta (minimalno 1800 znakova) hortikulturnu temu po želji... će ti grijesi biti okajani, a dug društvu i bonsai zajednici vraćen...  :mdr:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai