Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: POSTAO SAM SELEKTOR  (Posjeta: 16391 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline gale

POSTAO SAM SELEKTOR
« : 19-07-2007, 22:58:13 »
( Pogledati : RAZNO - Tko je Bonsai majstor- odgovor GAL )

Ja sam mislio da sam to bio pre godinu dve, ali ne, postao sam to ove sezone. Presudan je bio Internet tj. HBF, Bonsai sajtovi, časopisi. Drveće sam video drugim očima i shvatio da veliki broj njih nikad neće postati bonsai . Neki će postati lepo drveće u posudi kao ukras u mome vrtu, neke sam morao da bacim ( što mi nije lako palo ), nekima sam drastično smanjio visinu, a nekima samo onoliko koliko je to bilo moguće ( prema mome sudu ). Neke ću i dalje da gajim da bi ih poklonio. I zadovoljan sam jer mislim da je to napredak od koga ću imati koristi ja i moje drveće. Moći ću da posvetim dovoljno pažnje i nege drveću koje to zaslužuje. I na kraju, i dalje uživam u svome vrtu, i radujem se svakom odlasku u prirodu.

Offline Aleksa

Odg: POSTAO SAM SELEKTOR
« Odgovori #1 : 19-07-2007, 23:26:46 »
( Pogledati : RAZNO - Tko je Bonsai majstor- odgovor GAL )
I na kraju, i dalje uživam u svome vrtu, i radujem se svakom odlasku u prirodu.


Na kraju? Ne, ne... To je tek pocetak!  :666: :great:

Offline Aleksa

Odg: POSTAO SAM SELEKTOR
« Odgovori #2 : 19-07-2007, 23:34:14 »
ja mislim da si ti dosta kasno saynao da je glavna odlika bonsaija nebari... Ali u svakom slucaju imas nekog drveca o kom ja jos mogu da sanjam! I iskustvo je nezamjenjivo! Zbog toga:  :worthy:

Offline gale

Odg: POSTAO SAM SELEKTOR
« Odgovori #3 : 19-07-2007, 23:54:30 »
Sudbina ti je dodelila : znanje pa drveće, a meni drveće pa znanje. Iskustvo je sigurno korisno. Hvala za : :worthy:   

Offline gal

Odg: POSTAO SAM SELEKTOR
« Odgovori #4 : 20-07-2007, 07:13:28 »
Ja sam mislio da sam to bio pre godinu dve, ali ne, postao sam to ove sezone.
Drveće sam video drugim očima i shvatio da veliki broj njih nikad neće postati bonsai .
Neki će postati lepo drveće u posudi kao ukras u mome vrtu, neke sam morao da bacim ( što mi nije lako palo ), nekima sam drastično smanjio visinu, a nekima samo onoliko koliko je to bilo moguće ( prema mome sudu ). Neke ću i dalje da gajim da bi ih poklonio. I zadovoljan sam jer mislim da je to napredak od koga ću imati koristi ja i moje drveće. Moći ću da posvetim dovoljno pažnje i nege drveću koje to zaslužuje. I na kraju, i dalje uživam u svome vrtu, i radujem se svakom odlasku u prirodu.


... krupan korak za koji je potrebno puno hrabrosti, a i povlačenje crte ispod vlastite taštine.... što nije lako, zato čestitam! Ja se ne usudim još svrstati se u dotičnu skupinu, bar što se tiće drveća kod kuće (mada sam 1/3 rasadio po dvorištu). Što se tiće budučeg vađenja... tu možda. Od pedesetak pronađenih stabala koja bih u trenutku pronalaska sigurno odmah nosio doma svaki dan analiziram 200-tinjak fotografija, od kojih kad mi proradi "zdravi" razum, možda 5 drva vrijedi truda vađenja i s kojima možda budem zadovoljan prije nego posenilim i očoravim.  :worthy:

Offline Marija

Odg: POSTAO SAM SELEKTOR
« Odgovori #5 : 20-07-2007, 07:22:45 »
Ako je početku nekog perioda nešto dobro, a kasnije ti se čini loše - znači da napreduješ i da stvaraš kriterij .... dakle fenomenalno.  :smile:
Mislim da se najgore zabetonirati u samodivljenje, govorit da je sve prekrasno i divno i ne želit vidjeti realnost...

Nezadovoljstvo postojećim i vjera da postoji nešto bolje - su univerzalna pokretačka formula, kako u životu tako i u bonsaima!
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Andrija Zokić

Odg: POSTAO SAM SELEKTOR
« Odgovori #6 : 20-07-2007, 10:34:27 »
Koliko si to Gale navadio drveca! :wow: Trud je i vise nego ocit!

Što se tiće budučeg vađenja... tu možda. Od pedesetak pronađenih stabala koja bih u trenutku pronalaska sigurno odmah nosio doma svaki dan analiziram 200-tinjak fotografija, od kojih kad mi proradi "zdravi" razum, možda 5 drva vrijedi truda vađenja i s kojima možda budem zadovoljan prije nego posenilim i očoravim.  :worthy:

Imam neki feeling da ce Galova slijedeca sezona vadjenja biti spektakularna! :whistle:
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline gal

Odg: POSTAO SAM SELEKTOR
« Odgovori #7 : 20-07-2007, 11:00:20 »
Imam neki feeling da ce Galova slijedeca sezona vadjenja biti spektakularna! :whistle:

...nisi uzeo u obzir neusporedivost kontinentalnih terena sa krškim. To su primjerci na koje vi možda ne bi naslonili ni maškalin..

Offline Andrija Zokić

Odg: POSTAO SAM SELEKTOR
« Odgovori #8 : 20-07-2007, 11:06:13 »
...nisi uzeo u obzir neusporedivost kontinentalnih terena sa krškim. To su primjerci na koje vi možda ne bi naslonili ni maškalin..

Ali vidim ja, putujes ti i u krsevite predjele ... ;), treba samo naci negdje sobu za prespavat.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline gal

Odg: POSTAO SAM SELEKTOR
« Odgovori #9 : 20-07-2007, 12:02:43 »
Ali vidim ja, putujes ti i u krsevite predjele ... ;), treba samo naci negdje sobu za prespavat.

... nema mi druge! Morat ću i malo češće...

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: POSTAO SAM SELEKTOR
« Odgovori #10 : 20-07-2007, 12:28:52 »
Marija je napisala sve bolje nego bi ja to sroćil pa se slažem s njenim postom.
 :great:

Jel imaš još koju fotku vrta? Volio bi vidjeti kak si to sve posložil. Skupljam ideje za uređenje mog budučeg bonsai kutka.

Offline Marija

Odg: POSTAO SAM SELEKTOR
« Odgovori #11 : 20-07-2007, 12:32:23 »
Gal, mi imamo prostrani kut dnevnom boravku, koji se fino da razvući i može ugostiti do 2 osobe. Jedino je potrebna tolerancija prema našoj mački....
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Aleksa

Odg: POSTAO SAM SELEKTOR
« Odgovori #12 : 20-07-2007, 12:37:46 »

 Jedino je potrebna tolerancija prema našoj mački....

... Koja obozava da pravi shari, kako na drvecu, tako i na ljudima...  :666:

Offline gale

Odg: POSTAO SAM SELEKTOR
« Odgovori #13 : 20-07-2007, 12:50:58 »
Evo nekih koje nisam poslao. Ima ih u temi Moj vrt u lupnju.  :smile:

Offline gale

Odg: POSTAO SAM SELEKTOR
« Odgovori #14 : 20-07-2007, 12:55:15 »
Sada sam video da to treba da uradi Marija, a ne ja, ali možda će ti i ovo koristiti.