Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Naši bonsai vrtovi  (Posjeta: 176244 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Marija

Odg: Naši bonsai vrtovi
« Odgovori #15 : 29-10-2007, 13:32:00 »
Aha, sad se vidi u funkcija zida koji ste gradili.
Nadstrešnica je sa drugu stranu tog zida, zar ne?
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline DonQuijote

Odg: Naši bonsai vrtovi
« Odgovori #16 : 29-10-2007, 13:47:20 »
Gale je iz stana prešao u kuću samo zato da ima mjesta za bonsaie :great:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Naši bonsai vrtovi
« Odgovori #17 : 29-10-2007, 14:08:25 »
Evo mog vrta danas, na kraju sezone. Sada izgleda ovako, iduće će biti lepše sređen. MALO je na ovom forumu
fotografija vrtova ili prostora gde negujete svoja drvca, pa može to biti terasa ili sims od prozora. To bi trebalo da bude zadovoljstvo za Bonsaiste i sve članove foruma. Ako bi 10% posto članova poslali svoje fotke ovde bi se našlo 19 odgovora  :yes: a to bi bilo sjajno!

Vrlo impresivan vrt! Istina da bi mogao biti ljepše koncipiran, no sve to košta i nema se tu kaj pribaviti. Gledam i nevjerujem kolko tu ima dobrih drva koja zaslužuju istaknutija mjesta u vrtu, ovo je u stvari više arboretum nego neki tamo vrt  :mdr:
Negdje si pisao kolko drva imaš, no ako nije problem napiši opet i kolko od njih je u bonsai posudama. Kako namjeravaš preurediti vrt?

Offline Marija

Odg: Naši bonsai vrtovi
« Odgovori #18 : 29-10-2007, 14:18:00 »
Lakše je uređivati vrt kada se imaju manja stabalca. Klupe mogu biti manje masivne i čvrste. a mogu se koristiti čak i nekakve zidne police.  :smile:

Mi smo radi naših velikih primjeraka morali raditi stolove od debelih greda i paziti na stabilnost i nosivost. Naveći primjerci uopće nisu na stolovima, ni ispod njih, nego u drvenim kašetama s nogicama stoje direktno na zemlji, a moraju se prenositi u dvoje  :beurk:
S takvim primjercima je nemoguće paziti na estetski aspekt smještaja....
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Naši bonsai vrtovi
« Odgovori #19 : 29-10-2007, 14:30:29 »
S takvim primjercima je nemoguće paziti na estetski aspekt smještaja....

Zavisi od veličine vrta. Ako je vrt dovoljno prostran sve se da razmjestiti i dobiti sklad, naravno kad se drva premjeste u primjerene posude, dok su u fazi treninga, to je manje bitno.
Vaši stolovi su odlični, no meni osobno se ne sviđa više drva na jednom stolu, a pogotovo u dva reda. Kad ću ja imati kaj aranžirati po vrtu, vjerujem da će svako drvo imati svoj stalak (stup) na kojem će biti smješteno. Neka međufaza će biti klupe (stolovi) za jedan red posuda i pristupom sa obje strane, ako bude mogučnosti. Tak si utvaram, a vrijeme će donjeti i pokazati svoje  :smile:

Offline Marija

Odg: Naši bonsai vrtovi
« Odgovori #20 : 29-10-2007, 14:37:01 »
Da stabla su u 2 reda ali je moguć pristup s obje strane.
Ovako smo bolje iskoristili prostor, koji nam je za sada ograničen...  ;)
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline DonQuijote

Odg: Naši bonsai vrtovi
« Odgovori #21 : 29-10-2007, 14:40:01 »
Kad ću ja imati kaj aranžirati po vrtu, vjerujem da će svako drvo imati svoj stalak (stup) na kojem će biti smješteno.
Ovako nešto :tlab: jedino što trebaš najmanje hektar zemljišta za tu ideju :mdr:

Offline Marija

Odg: Naši bonsai vrtovi
« Odgovori #22 : 29-10-2007, 14:42:51 »
Da, ali ovo je izložbeni prostor .... kojega će svatko organizirat ukoliko ima mjesta i ukoliko ima koliko-toliko "gotove" bonsaije.

Naši su još u drvenim kašetama  :mdr: i zato nam je važniji funkcionalni radni prostor  ;)
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai


Offline Marija

Odg: Naši bonsai vrtovi
« Odgovori #24 : 29-10-2007, 14:45:49 »
Imamo mi veliki vrt .....  ali volim ja i domaće krumpire, salatu, balancane, krastavce, blitvu, špinat ....  :mdr:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Naši bonsai vrtovi
« Odgovori #25 : 29-10-2007, 14:46:07 »
Kad ću ja imati kaj aranžirati po vrtu, vjerujem da će svako drvo imati svoj stalak (stup) na kojem će biti smješteno.
Ovako nešto :tlab: jedino što trebaš najmanje hektar zemljišta za tu ideju :mdr:

Od ovog imam najmanje 4x više, dakle izvedivo  :mdr:
Mislio sam na tak nekaj, to mi ima onak dobar filing kad gledam  :great:

Offline DonQuijote

Odg: Naši bonsai vrtovi
« Odgovori #26 : 29-10-2007, 14:50:09 »
Malo off topic ali kud se k vragu slijeva voda kod tih pagodastih krovova? Uopće ne kužim, da bi došla do ruba i prelila se mora je biti jako puno a to bi značilo da je krov stalno mokar

Offline Marija

Odg: Naši bonsai vrtovi
« Odgovori #27 : 29-10-2007, 14:51:39 »
Malo off topic ali kud se k vragu slijeva voda kod tih pagodastih krovova? Uopće ne kužim, da bi došla do ruba i prelila se mora je biti jako puno a to bi značilo da je krov stalno mokar

Garant ima neki patentirani sistem odvodnje zbog kojeg više japanskih obitelji lagodno živi  ;)
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Naši bonsai vrtovi
« Odgovori #28 : 29-10-2007, 14:59:25 »
Ja mislim da ću se zadovoljiti sa nečim između. Otprilike ovako nešto

I to je dobro, izgleda mi uredno.
Mene ne brine prostor i razmještaj, više me brine uklopiti neke zaštite od vjetra a da to ima smisla i liči na nekaj. Kad god negdje malo puše kod mene puše uragan. Sad su mi drva iza kuće i tam im se jedva list pomakne, al da su smještena na vrtu tu bi bilo problema.

Offline gal

Odg: Naši bonsai vrtovi
« Odgovori #29 : 29-10-2007, 15:02:15 »
… evo i mojeg dvorišta (ak to nekog zanima)… kao što se iz prve slike vidi, prostora mi ne nedostaje… nemam neko idealno mjesto, pa drveće selim po dvorištu, zimi u zavjetrinu na južnu padinu ispod borova, a ljeti uz istočni zid kuće gdje popodne padne sjena, a ujedno streha štiti od tuće… upravo do mjesto sam odlučio jesenas urediti. U šumi sam našao lijepe ploče pješčenjaka (najveća cca 120 x 50 cm), napravio sam improvizirani raspored pomoću cigli… Trenutno armiram donju stranu kamena kako ploče ne bi kojem slučajem pukle (dosta su tanke) i betoniram stupove na kojima će kamen stajati…