Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: MBM  (Posjeta: 49669 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline DonQuijote

Odg: MBM
« Odgovori #60 : 08-09-2007, 11:36:41 »
Ona bukvica zbog koje je sve započelo je živa, ima desetak novih listova i pun kufer pupoljaka koji će na proljeće krenuti. :yipi: :yipi: Išao sam danas u MBM i sva drva na kojima smoi radili se odlično drže  :tlab: ...Čak je i ta jadna bukva preživjela, nisam baš vjerovao u to ali eto, spasili smo je :love:

Offline hknezovi

Odg: MBM
« Odgovori #61 : 10-09-2007, 20:33:09 »
Ja sam bio jutros i uočio sam istu stvar. Svak čast svima koji su radili na drveću.  :chinaman:
Drveće je spašeno, a većina je već i prodana. Tokom desetog mjeseca kreće drugi dio radova. Oblikovanje i premazivanje mrtvih djelova kako bi bilo spremno za zimu.
Bonsai forever
Hrvatski Bonsai Klub

Offline hknezovi

Odg: MBM
« Odgovori #62 : 08-10-2007, 12:34:16 »
Ukoliko je netko jučer gledao crveni tepih mogao je uočiti da su drveća u odličnom stanju i da su bila dio živog interijera za domjenak Faberge izložbe. Eto tako i Bonsai klub Zagreb je svojim radom doprinuo samom glamuru naše kulturne scene Hrvatske.
Bonsai forever
Hrvatski Bonsai Klub

Offline hknezovi

Odg: MBM
« Odgovori #63 : 19-10-2007, 07:45:03 »
Radovi na preostalom drveću trenutno su odgođeni zbog otuđenja koje se odigralo prošli tjedan. Ukoliko bude kakvih promjena javim.
Bonsai forever
Hrvatski Bonsai Klub

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: MBM
« Odgovori #64 : 10-12-2007, 11:53:38 »
Bio sam u subotu u MBM-u, ono malo bonsaia što je ostalo, strpali su u čošak negrijanog plastenika. Bukva je na pola izvađena iz posude, točnije nadignuta na rub posude, kao da je neko zapeo za nju. Ima nešto novih pupova, a kolko vidim bacila je nekoliko listova prije sezone mirovanja, sad su naravno suhi. Precjednikov jin na juniperusu je zatrpan nekim suhim drvećem, preostala azalea ima najviše 5 žutih listića na sebi, a borovi jedva da imaju zemlje koju su igor i precjednik brižno poslagivali u posude. Jedino normalno mi izgledaju šlape od javora. Mislim dakle... ovo je fakat neodgovorno i bahato. Vjerujem da bi mirne duše naplatili 20.000 kn kad bi u nekom slučaju želio kupiti bukvu. Kad se samo sjetim u kojoj idili smo ostavili drva, a sad su skoro pa bačena. Katastrofa, srce me boli.

Offline DonQuijote

Odg: MBM
« Odgovori #65 : 10-12-2007, 13:53:38 »
Bio i ja danas. Sreo kolegu bonsaista, kao da smo se dogovorili. Obišli smo malo drvca i fakat, strašno je kako ne paze na njih. Ugodna vijest je bila da se bukva usprkos svemu sasvim dobro drži ali nekako mislim da će ako je ovako nastave zapostavljati ipak riknuti.
Druga ugodna vijest je da je predsjednikov pinus ipak prisutan a mislio sam da su ga ukrali. Jedino što će mu do proljeća ziher polomiti jin.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: MBM
« Odgovori #66 : 11-12-2007, 12:53:06 »
U MBM-u su napravili blagdanski šator sa ponudom borova i jela za blagdane. U kut su smjestili 6-7 ogromnih Punica granatum. Pola ih je cca. 2000 kn, a druga polovica 1000kn. Promjeri debla su od 12-30cm. Dva komada su mi zapela za oko , no samo zapela velim...
Ako nekog zanima i spreman je odvojiti lovu nek ode pogledati, Svi primjerci su dobri za bonsai oblike, no dva su posebno dobra.

Offline Andrija Zokić

Odg: MBM
« Odgovori #67 : 11-12-2007, 13:04:20 »
Pola ih je cca. 2000 kn, a druga polovica 1000kn. Promjeri debla su od 12-30cm. Dva komada su mi zapela za oko , no samo zapela velim...

Tu lovu bi radije financirao za put na neku planinu, i sam našao neke dobre yamadorije + kvalitetan izlet. ;)
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline DonQuijote

Odg: MBM
« Odgovori #68 : 11-12-2007, 13:23:12 »
U kut su smjestili 6-7 ogromnih Punica granatum. Ako nekog zanima i spreman je odvojiti lovu nek ode pogledati, Svi primjerci su dobri za bonsai oblike, no dva su posebno dobra.
Fala ti lijepa. Jednu ogromnu punicu već imam, taman posla da si još koju natovarim na vrat...i još da to platim :wall:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: MBM
« Odgovori #69 : 11-12-2007, 13:24:00 »
Pola ih je cca. 2000 kn, a druga polovica 1000kn. Promjeri debla su od 12-30cm. Dva komada su mi zapela za oko , no samo zapela velim...

Tu lovu bi radije financirao za put na neku planinu, i sam našao neke dobre yamadorije + kvalitetan izlet. ;)

Veli kolegica u uredu da bi ona to potrošila na cipele... a svakakvih nas ima  :verycool:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: MBM
« Odgovori #70 : 11-12-2007, 13:29:15 »
Fala ti lijepa. Jednu ogromnu punicu već imam, taman posla da si još koju natovarim na vrat...i još da to platim :wall:

Tu te potpuno razumijem... ak te ime punica iritira.... kupi onda nar ili morganj ili pomegranate  :great:

Offline DonQuijote

Odg: MBM
« Odgovori #71 : 11-12-2007, 13:31:05 »
Fala ti lijepa. Jednu ogromnu punicu već imam, taman posla da si još koju natovarim na vrat...i još da to platim :wall:

Tu te potpuno razumijem... ak te ime punica iritira.... kupi onda nar ili morganj ili pomegranate  :great:
Mislim da bdem kupio olijander ili neku drugu otrovnu biljku... za punicu :mdr:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: MBM
« Odgovori #72 : 11-12-2007, 13:32:48 »
Mislim da bdem kupio olijander ili neku drugu otrovnu biljku... za punicu :mdr:

Azalea ti je otrovna, mislim ak nisi znal  :mdr:

Offline DonQuijote

Odg: MBM
« Odgovori #73 : 11-12-2007, 13:49:26 »
Jel?  Mislim da ću je uskoro pozvati na čaj :mdr:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: MBM
« Odgovori #74 : 11-12-2007, 13:54:49 »
Jel?  Mislim da ću je uskoro pozvati na čaj :mdr:

Sad je najbolje vrijeme za sakupljanje suhih listova sa azalea za čaj, postotak otrova je dobro koncentriran  :lol: