Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Kupio sam čempres  (Posjeta: 9242 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline boborg

Kupio sam čempres
« : 07-09-2007, 16:13:46 »
hej majstori i majstorice!

kupio sam ovo drfce u rasadniku u kvartu prije nekih 2 mjeseca (44kn!), mislim da je čempres, tak mi bar izgleda zelenilo, makar čempresi obično ne rastu ovak...jel je to čempres?? uglavnom, ljubazna teta u rasadniku mi je rekla da je drfce nekih 10 godina mlado...nisam puno na njemu ni radio, skinuo sam nešto sitnijih grančica s debla, niš strašno, i presadio ga. posuda je iz bauhausa, fora mi izgleda i koštala je nekih 25 kuna. e sad slijede pitanja :) htio bi da se zelenilo malo zgusne, dal bi ga trebao čupkati?? i koja bi prihrana bila najbolja za to? kaj kažete na grane, bi li trebao kaj skinut? na zadnjoj se slici vidi jedna smeđa grančica, ima ih par, jel to nekaj loše? i ak imate još koji random savjet...

Offline istefano

Odg: Kupio sam čempres
« Odgovori #1 : 07-09-2007, 19:34:10 »
da , svidja mi se ona rupa na carapi  :mdr:

to ti je cempres, a zgusnut ih mozes cupkanjem ,samo ne sada vec je kasno pusti ga da se navikne na prostor , jer cempresi su kod presadjivanja jako osjetljivi , evo u burci kod moje firme lik je posadio nove cemprese i svi novi su se posusili ,a oni stari koji se prezivjeli se super drze ...
pusti ga pa kreni u proljece s brstenjem podsisas ga , pocupkas one starije da krosnja mu bude prozracna da do grana stigne svijetlost gdje ce ti pustit mlade itd itd ...

Offline Marija

Odg: Kupio sam čempres
« Odgovori #2 : 07-09-2007, 20:05:18 »
Da, čempres je samo ne onaj domaći, već hinoki čempres - Chamaecyparis obtusa  :smile:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai