Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Zivnite malo!  (Posjeta: 22007 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline marinko beg

Zivnite malo!
« : 04-02-2007, 01:37:04 »
Primjetio sam da ima dosta korisnika koji nista ne postiraju.Pa mora da imate bar nesto za rec ili pitat.Ne bi bilo lose da ovaj forum malo zivne.Dajte svoje vizije i ideje,pa makar ne bile tocne.Ako vas netko kritizira,(s pravom)nemojte se ljutit.Svima je u interesu da nesto vise nauci,a bez greski naravno nema ucenja.
Pozdrav svima! :jap:

M

Offline istefano

Odg: Zivnite malo!
« Odgovori #1 : 04-02-2007, 16:43:38 »
juuuhuuuuu  :yipi:





ja zivno  :lol:

Offline marinko beg

Odg: Zivnite malo!
« Odgovori #2 : 04-02-2007, 16:52:28 »
juuuhuuuuu  :yipi:





ja zivno  :lol:
Nisi ti ni spavao,ja sam mislil na one sta jos nisu ni A rekli na ovome forumu. :neutral:
M

Offline Marija

Odg: Zivnite malo!
« Odgovori #3 : 04-02-2007, 16:54:01 »
Nisi ti ni spavao,ja sam mislil na one sta jos nisu ni A rekli na ovome forumu. :neutral:
Uvijek ima takvih na forumima ... nije to ništa neobično! ;)
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline istefano

Odg: Zivnite malo!
« Odgovori #4 : 04-02-2007, 17:08:28 »
Nisi ti ni spavao
i nisam se bas naspaval, ova moja ko da je popila nekakve zenske viagre :mdr: i ne nebus ti meni spaval :sleep:

ali oduvijek ima ljudi koji ce samo promatrat ili mozda se jednostvano ne zele javiti ,a posto znam da prate ovaj forum i oni preko drine ovo ''hrvatski'' jako bode u oci (mada nas ima od svud) pa mozda ih i to koci

Offline DonQuijote

Odg: Zivnite malo!
« Odgovori #5 : 04-02-2007, 17:30:36 »
Ne vjerujem u to, ili ne želim vjerovati...Bonsai je nacija za sebe :mdr:
Prije nego što je otvoren ovaj forum,  sam se javio na "Svet biljaka forum" i bio vrlo ljubazno primljen.

Offline Marija

Odg: Zivnite malo!
« Odgovori #6 : 04-02-2007, 20:02:49 »
ali oduvijek ima ljudi koji ce samo promatrat ili mozda se jednostvano ne zele javiti ,a posto znam da prate ovaj forum i oni preko drine ovo ''hrvatski'' jako bode u oci (mada nas ima od svud) pa mozda ih i to koci
Ne vjerujem da ikome smeta to "hrvatski" tko želi pričati o bonsaima ...
osim toga dosta ljudi iz Hrvatske je na SvetuBiljaka ...

Možda su hrvati na ovom forumu u većini ... ali otvoreni smo za sve ...  :yes:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline marinko beg

Odg: Zivnite malo!
« Odgovori #7 : 05-02-2007, 00:07:54 »
Ne vjerujem u to, ili ne želim vjerovati...Bonsai je nacija za sebe :mdr:
Prije nego što je otvoren ovaj forum,  sam se javio na "Svet biljaka forum" i bio vrlo ljubazno primljen.
Tako je,racistima,ekstremnim nacionalistima i ksenofobima ovdje svakako nije mjesto.Ja ovdje u Belgiji poznajem vise Hrvata,ali druzim se s malo njih iz razloga sto nisu svi politicki korektni.Imam jednog Srbina za prijatelja,covjek je super!Jednostavno smo na istoj valnoj duzini.

M

Offline Zlatko

Odg: Zivnite malo!
« Odgovori #8 : 05-02-2007, 07:33:50 »
Moje je mišljenje da smo kao forum živnuli.

Druga je stvar što neki članovi ne sudjeluju aktivno, ali ih razumijem. Ja sam na forumu "Svet biljaka" prvi post napisao nakon godinu dana od učlanjenja.

I jedno zapažanje, ovaj je forum po aktivnosti već uveliko pretekao dio foruma "Svet biljka" koji se odnosi na bonsai. Tamo je sada dnevno u prosjeku 4 - 5 postova, a ovdje ipak nekoliko desetina.
Ja samo skupljam stabla za svoje unuke.

Offline marinko beg

Odg: Zivnite malo!
« Odgovori #9 : 05-02-2007, 11:57:16 »
Moje je mišljenje da smo kao forum živnuli.
.
 ovaj je forum po aktivnosti već uveliko pretekao dio foruma "Svet biljka" koji se odnosi na bonsai. Tamo je sada dnevno u prosjeku 4 - 5 postova, a ovdje ipak nekoliko desetina.
To je zbog kvalitete postova.Uostalom,ovo je samo bonsai forum.

M

Offline Aleksa

Odg: Zivnite malo!
« Odgovori #10 : 05-02-2007, 15:51:42 »
Moje je mišljenje da smo kao forum živnuli.

Druga je stvar što neki članovi ne sudjeluju aktivno, ali ih razumijem. Ja sam na forumu "Svet biljaka" prvi post napisao nakon godinu dana od učlanjenja.

I jedno zapažanje, ovaj je forum po aktivnosti već uveliko pretekao dio foruma "Svet biljka" koji se odnosi na bonsai. Tamo je sada dnevno u prosjeku 4 - 5 postova, a ovdje ipak nekoliko desetina.

Aha, sad smo se preselili...  :lol:

Offline Zlatko

Odg: Zivnite malo!
« Odgovori #11 : 05-02-2007, 21:33:38 »
Ne, ne, ja redovito posjećujem forum "Svet biljaka".

Razina postova koji se odnose na bonsai vjerojatno je manja, kako to primjećuje Marinko, ali je "klima" za nas početnike neusporedivo bolja. Ljudi su puni razumijevanja i dobronamjernosti. Sigurno je da se na tom forumu nešto sporije uči, jer i "učitelja" je manje.
Kod podučavanja ima samo jedna mala zamka. Trebalo bi bar ponešto znati o didaktici i metodici. Zašto to spominjem kada su svi ( osim Alekse ) odavno punoljetni?

Pa upravo zbog toga što pristup "s visine", nekog dobronamjernog pobornika bonsaia prije može otjerati i s foruma i od pomisli da se bonsaem bavi, negoli što će ga to motivirati da već sutra bude bolji. Stjeće se dojam da je bavljenje bonsaem rezervirano samo za neke, a zapravo se ništa bitno neće promijeniti na bolje, dok pobornika bonsaia ne bude dovoljno da to postane i profitabilno.   
Ja samo skupljam stabla za svoje unuke.

Offline veljko

Odg: Zivnite malo!
« Odgovori #12 : 05-02-2007, 21:45:24 »
Ne, ne, ja redovito posjećujem forum "Svet biljaka".

Razina postova koji se odnose na bonsai vjerojatno je manja, kako to primjećuje Marinko, ali je "klima" za nas početnike neusporedivo bolja. Ljudi su puni razumijevanja i dobronamjernosti. Sigurno je da se na tom forumu nešto sporije uči, jer i "učitelja" je manje.
Kod podučavanja ima samo jedna mala zamka. Trebalo bi bar ponešto znati o didaktici i metodici. Zašto to spominjem kada su svi ( osim Alekse ) odavno punoljetni?

Pa upravo zbog toga što pristup "s visine", nekog dobronamjernog pobornika bonsaia prije može otjerati i s foruma i od pomisli da se bonsaem bavi, negoli što će ga to motivirati da već sutra bude bolji. Stjeće se dojam da je bavljenje bonsaem rezervirano samo za neke, a zapravo se ništa bitno neće promijeniti na bolje, dok pobornika bonsaia ne bude dovoljno da to postane i profitabilno.

U potpunosti se slažem. :great: 

Offline marinko beg

Odg: Zivnite malo!
« Odgovori #13 : 05-02-2007, 23:42:26 »
Ne, ne, ja redovito posjećujem forum "Svet biljaka".

Razina postova koji se odnose na bonsai vjerojatno je manja, kako to primjećuje Marinko, ali je "klima" za nas početnike neusporedivo bolja. Ljudi su puni razumijevanja i dobronamjernosti.
Klima na prvi pogled izgleda bolja,ali nemojmo zaboraviti da smo na forumima prvenstveno da nesto naucimo.
Ako ti svi kazu da imas krasno drvo,naravno da si sretan,samo nemoj zaboraviti da u toj sreci dobijas od ponekih i krive savjete bez da si svijestan.
Onda se pojavi netko koji se malo bolje razumije i automatski puno ljudi lose reagira,dok ta osoba zapravo jedina daje pravilan savjet sa svojom "negativnom" kritikom.Ja sam veceras bio na sjednici svoga kluba.Vi ne biste vjerovali kod kakvih drva mi jos uvjek nalazimo greske.Netko bi rekao da smo cjepidlake ali ne,sve je to za dobrobit i povecanje kvalitete kluba.

M

Offline Zlatko

Odg: Zivnite malo!
« Odgovori #14 : 06-02-2007, 07:21:10 »
Perfektnih drva je jako malo, sigurno daleko manje od 1% onoga što zaslužuje da se pokaže.

Dakle, potpuno sam svjestan činjenice da gotovo svako drvo može biti bolje, odnosno da na njemu još treba raditi, a brojna drva, na žalost, nikada neće postati reprezentativna. Ne vidim tu nikakav problem. To je jednostavno činjenica.

Prema tome, kada se ocjenjuje nebari, stablo, raspored grana itd., onda jednostavno nema "popuštanja" i ako neko stablo treba vrednovati s "3" od mogućih "10", onda je to činjenica. Ali ja ovdje mislim na pristup. Zašto nekome tko se želi baviti bonsaem, a zalažem se da na to svi imaju pravo, nakon što je donio sadnicu iz rasadnika ili prirode, koja bi po svim aspektima trebala biti "0", što je također činjenica, odmah reći da je i on "nula". Pa svi smo nekada bili "nule" ma što o tome sada mislili.

Na tu sam ja "klimu" mislio kada sam uspoređivao ova dva foruma.

Ja imam dovoljno godina da me nečije mišljenje neće odvratiti od namjere da se jednoga dana bavim bonsaem. U životu i u poslu susreo sam dovoljno "pozera" da ih mogu smjestiti tamo gdje pripadaju.

Prema tome, ja bih želio da Gosti na ovom forumu ( kojih ima svaki dan ), već sutra postanu naši članovi ( drage kolegica i kolege ), a kada se učlane da aktivno sudjeluju ili "da živnu". Vjerujem da se možete složiti s konstatacijom da je vrlo teško biti "živahan", pa i odlučiti se na aktivno članstvo, ako te netko odmah "ubije u pojam".
Ja samo skupljam stabla za svoje unuke.