Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Transportiranje stabalaca  (Posjeta: 107654 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline helleborus

Transportiranje stabalaca
« : 19-09-2007, 12:57:06 »
Joj... to ti je tak veliko drveće da sa zemljom neće imati manje od 100 kila. Prošli put smo se iskilavili ko mazge i dobili tonu žuljeva. Mismo ti zamotali biljku u plahte i onda nosili. A osim toga moraš biti prilično neprimjetan da te služba parka prirode ne uhvati na djelu. Ovo s nosilima nije tak loše samo se bojim da će biti preteško i nestabilno. A i ne isplati se za svako drvo ići ponovo do tamo jer ima puno za hodati.

A ono s testiranjem te malo zezam. No hard feelings  :blush:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Transportiranje stabalaca
« Odgovori #1 : 19-09-2007, 13:02:38 »
Joj... to ti je tak veliko drveće da sa zemljom neće imati manje od 100 kila. Prošli put smo se iskilavili ko mazge i dobili tonu žuljeva. Mismo ti zamotali biljku u plahte i onda nosili. A osim toga moraš biti prilično neprimjetan da te služba parka prirode ne uhvati na djelu. Ovo s nosilima nije tak loše samo se bojim da će biti preteško i nestabilno. A i ne isplati se za svako drvo ići ponovo do tamo jer ima puno za hodati.

A ono s testiranjem te malo zezam. No hard feelings  :blush:

Imaju Kinezi ona nosila koja metneš ko ruksak na sebe, jedan naprijed drugi natrag, a pozicija podesta je nisko pri podu i tak je najlakše nositi. Nešto slično koriste mrge koje sele namještaj.

Znam da me zezaš i nemoj se ustručavati  :mdr:
Jer ću i ja tebe kad stignem  :yes:

Offline Andrija Zokić

Odg: Transportiranje stabalaca
« Odgovori #2 : 19-09-2007, 13:39:12 »
Imaju Kinezi ona nosila koja metneš ko ruksak na sebe, jedan naprijed drugi natrag, a pozicija podesta je nisko pri podu i tak je najlakše nositi. Nešto slično koriste mrge koje sele namještaj.

Imas li sliku kako to izgleda, i znas li gdje bi toga bilo za kupit? To i nama treba.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Transportiranje stabalaca
« Odgovori #3 : 19-09-2007, 13:52:19 »
Imas li sliku kako to izgleda, i znas li gdje bi toga bilo za kupit? To i nama treba.

Za sad nemam nikakvu sliku, jer mi nije trebalo. Sva drva koja namjeravam kopati su bliz neke ceste ili stanu u veči ruksak. Kad mi bude trebalo, napravit ću si sam pa mogu poslati fotke toga.

Offline DonQuijote

Odg: Transportiranje stabalaca
« Odgovori #4 : 20-09-2007, 11:56:02 »
Joj... to ti je tak veliko drveće da sa zemljom neće imati manje od 100 kila. Prošli put smo se iskilavili ko mazge i dobili tonu žuljeva. Mismo ti zamotali biljku u plahte i onda nosili. A osim toga moraš biti prilično neprimjetan da te služba parka prirode ne uhvati na djelu. Ovo s nosilima nije tak loše samo se bojim da će biti preteško i nestabilno. A i ne isplati se za svako drvo ići ponovo do tamo jer ima puno za hodati.

A ono s testiranjem te malo zezam. No hard feelings  :blush:

nešto ovako?

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Transportiranje stabalaca
« Odgovori #5 : 20-09-2007, 11:58:45 »
Premali kotači!
Prva neravnina bi okrenula sve na glavačke, a nakon trečeg okretanja zviznul bi kolica u prvi grm  :mdr:
Mislim da kotači i neravnine ne idu zajedno.

Offline DonQuijote

Odg: Transportiranje stabalaca
« Odgovori #6 : 20-09-2007, 12:00:32 »

Offline DonQuijote

Odg: Transportiranje stabalaca
« Odgovori #7 : 20-09-2007, 12:02:47 »
Ova sklopiva su do 120 kila a sama teže  4-5. Trebalo bi ih malo nadoraditi pri dnu

Offline Marija

Odg: Transportiranje stabalaca
« Odgovori #8 : 20-09-2007, 12:18:29 »
S tim se može po vrtu prebacivat bonsaije, ali to za prirodu nije  :smile:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Transportiranje stabalaca
« Odgovori #9 : 20-09-2007, 12:24:18 »
Po meni jedino ovakva nosiljka za teže transporte.
Remen od auta se može nabaviti na autootpadu, a konstrukcija nosiljke može biti drvena ili neki lakši metal punktirati zakovicama ili šarafima.
Mislim da je ovo najidealnije. Ručke mogu biti i podesive za veče nagibe, dalo bi se tu doći do najidealnijih omjera da se malo primimo posla.

Offline Marija

Odg: Transportiranje stabalaca
« Odgovori #10 : 20-09-2007, 12:24:30 »
Evo kakav rusak Pall koristi:

A backpack with an aluminium frame in which larger trees can be placed will often be indispensable for long trips. There are special devices designed for hunters enabling them to transport a large amount of game over difficult terrain. Obviously, these can also be used for large trees.
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Transportiranje stabalaca
« Odgovori #11 : 20-09-2007, 12:25:29 »
Ovaj pojas od auta ide na ramena ili se montira na neke naramenice od starog ruksaka ili nekaj slično.

Offline Marija

Odg: Transportiranje stabalaca
« Odgovori #12 : 20-09-2007, 12:32:51 »
Mislim da je nošenje na leđima najbolje ... samo moram pronaći aluminijski okvir...
Dosta je bilo tegljenja u rukama  :beurk:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Transportiranje stabalaca
« Odgovori #13 : 20-09-2007, 12:35:17 »
Evo kakav rusak Pall koristi:

To je slično vojnom ruksaku na kojem stoji kolotur žice za vezu. Meni bu tak nekaj čist dosta, no ova Sebina i Dudina drva trebaju nekaj za dvoje najmanje  :smile:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Transportiranje stabalaca
« Odgovori #14 : 20-09-2007, 12:37:27 »
Ja imam jedan ruksak u koji sam instaliral veču plastičnu kantu u koju stavim drvo da ga ruksak ne potrga i do sad je funkcioniralo, no postal je premali pa moram nekaj otvorenog tipa ko Pall smisliti.