Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Sve o zemlji / mješavini  (Posjeta: 353651 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline helleborus

Odg: Sve o zemlji / mješavini
« Odgovori #375 : 12-09-2008, 08:37:04 »
Sve odlično  izgleda. Super mi je kaj se na vulkansko super prima mahovina. Već se i na ovim malim komadićima vidi da dobro ide.

Pomice isto hvata mahovinu iako mi se to baš i ne sviđa. Ovdje na ovima slikama je kombinacija pomice i akadama.
http://hbf.my-bonsai.com/index.php?topic=1308.msg18657#msg18657

Ovak možda dok se još samo malo vidi izgelda kao 'ljiga' no mislim da je odlična podloga za pravu mahovinu. A moraš priznati da daje jedan prirodan izgled podlogi, a ne sterilan.

Offline Marija

Odg: Sve o zemlji / mješavini
« Odgovori #376 : 12-09-2008, 08:50:34 »
Ovak možda dok se još samo malo vidi izgelda kao 'ljiga' no mislim da je odlična podloga za pravu mahovinu. A moraš priznati da daje jedan prirodan izgled podlogi, a ne sterilan.
To da. Iako nisam ljubitelj mahovine. Mislim da se ona treba implatirati par dana pred izložbu i poslije skinuti .... paralelno uzgajanje mahovine u bonsaija je nemoguće ... posebno ako imaš buru u okolici, kao mi ovdje i jake vjetrove kao kod Maria .... :turpija:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Sve o zemlji / mješavini
« Odgovori #377 : 12-09-2008, 08:56:55 »
Ovak možda dok se još samo malo vidi izgelda kao 'ljiga' no mislim da je odlična podloga za pravu mahovinu. A moraš priznati da daje jedan prirodan izgled podlogi, a ne sterilan.
To da. Iako nisam ljubitelj mahovine. Mislim da se ona treba implatirati par dana pred izložbu i poslije skinuti .... paralelno uzgajanje mahovine u bonsaija je nemoguće ... posebno ako imaš buru u okolici, kao mi ovdje i jake vjetrove kao kod Maria .... :turpija:

Kod mene mahovina raste u predivnim i oku ugodnim oblicima i nakupinama, moj vjetar je blagodat za biljke jer sam smjer i postojanost, biljkama daju onu potrebnu svježinu...
Znam i ja bi bio ljubomoran kad bi netko imao tako odlične uvjete kao ja  :verycool:

Offline Marija

Odg: Sve o zemlji / mješavini
« Odgovori #378 : 12-09-2008, 08:59:24 »
E da, ubacite mjesto gdje ima kupiti pomice u Zg u ovu temu - da se ima na jednom mjestu

Gdje što za kupiti i po kojoj cijeni?!
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline helleborus

Odg: Sve o zemlji / mješavini
« Odgovori #379 : 12-09-2008, 09:00:52 »
Ovak možda dok se još samo malo vidi izgelda kao 'ljiga' no mislim da je odlična podloga za pravu mahovinu. A moraš priznati da daje jedan prirodan izgled podlogi, a ne sterilan.
To da. Iako nisam ljubitelj mahovine. Mislim da se ona treba implatirati par dana pred izložbu i poslije skinuti .... paralelno uzgajanje mahovine u bonsaija je nemoguće ... posebno ako imaš buru u okolici, kao mi ovdje i jake vjetrove kao kod Maria .... :turpija:

Kod mene mahovina raste u predivnim i oku ugodnim oblicima i nakupinama, moj vjetar je blagodat za biljke jer sam smjer i postojanost, biljkama daju onu potrebnu svježinu...
Znam i ja bi bio ljubomoran kad bi netko imao tako odlične uvjete kao ja  :verycool:

Nikad čula da vjetar daje biljkama svježinu  :question:  :dunno:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Sve o zemlji / mješavini
« Odgovori #380 : 12-09-2008, 09:09:23 »
E da, ubacite mjesto gdje ima kupiti pomice u Zg u ovu temu - da se ima na jednom mjestu

Gdje što za kupiti i po kojoj cijeni?!

Nema sad za kupiti. Skupljamo predbilježbe da se naruči za nas. To oni koriste za svoje potrebe i imat će tek na proljeće, kad će se moči kupiti u slobodnoj prodaji. Dakle za sad samo putem HBF-a. A kad bude na lageru, stavit ću!

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Sve o zemlji / mješavini
« Odgovori #381 : 12-09-2008, 09:10:30 »
Ovak možda dok se još samo malo vidi izgelda kao 'ljiga' no mislim da je odlična podloga za pravu mahovinu. A moraš priznati da daje jedan prirodan izgled podlogi, a ne sterilan.
To da. Iako nisam ljubitelj mahovine. Mislim da se ona treba implatirati par dana pred izložbu i poslije skinuti .... paralelno uzgajanje mahovine u bonsaija je nemoguće ... posebno ako imaš buru u okolici, kao mi ovdje i jake vjetrove kao kod Maria .... :turpija:

Kod mene mahovina raste u predivnim i oku ugodnim oblicima i nakupinama, moj vjetar je blagodat za biljke jer sam smjer i postojanost, biljkama daju onu potrebnu svježinu...
Znam i ja bi bio ljubomoran kad bi netko imao tako odlične uvjete kao ja  :verycool:

Nikad čula da vjetar daje biljkama svježinu  :question:  :dunno:

Mlada si još, ima vremena  :jezik:
Eto sad si čula  :chinaman:
A sigurno nisi čula ni to da let ptica pogoduje drvima !?!?!

Offline Marija

Odg: Sve o zemlji / mješavini
« Odgovori #382 : 12-09-2008, 09:11:04 »
Nema sad za kupiti. Skupljamo predbilježbe da se naruči za nas. To oni koriste za svoje potrebe i imat će tek na proljeće, kad će se moči kupiti u slobodnoj prodaji. Dakle za sad samo putem HBF-a. A kad bude na lageru, stavit ću!

E jeste mistični  :na:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Sve o zemlji / mješavini
« Odgovori #383 : 12-09-2008, 12:40:00 »
Nema sad za kupiti. Skupljamo predbilježbe da se naruči za nas. To oni koriste za svoje potrebe i imat će tek na proljeće, kad će se moči kupiti u slobodnoj prodaji. Dakle za sad samo putem HBF-a. A kad bude na lageru, stavit ću!

E jeste mistični  :na:

Ni najmanje  :jezik:

Upravo sam razgovarao sa vlasnicom i uputio joj mail gdje se zanimam za sastave/deklaracije proizvoda. Iako pretpostavljam o kojim se sastavima radi, drugi tjedan ću staviti podatke iz izvora.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Sve o zemlji / mješavini
« Odgovori #384 : 12-09-2008, 13:51:54 »
Novi popis za narudžbu:
ja / 5 vreča pomica i 2 vreče vulkana!
Gal / 3 pomice i 1 vulkana
Igor / 2 pomice i 2 vulkana
Don / 2 pomice i 2 vulkana
Čajko / 6 pomica
Seba / 7 pomice i 3 vulkana

Offline Goran

Odg: Sve o zemlji / mješavini
« Odgovori #385 : 12-09-2008, 16:48:13 »
Tenisit je odličan iz više razloga. Pečena glina popije vode koliko može stati u usitnjene komadiće i višak iscuri dole kroz posudu. Znači nema premokrog tla. O ti komadići su odlični za rast korijena. Prozračno je, i korijenje se dolično grana. Nikako ne stavljati biljku u obični pjesak iz pješčanika. To je užas. Mora biti neki krupni pijesak. A biljku onda prihranjuješ, dodaješ gnojiva pa super raste. Evo zato su svi ludi za tenisitom. I biljke ga vole.

Daj molim te navedi u kojim se omjerima stavlja u zemlju , dali kao pijesak ovisno o vrsti drveta lil drukčije.
 
Pozdrav Goran.

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Sve o zemlji / mješavini
« Odgovori #386 : 12-09-2008, 17:27:48 »
Tenisit je odličan iz više razloga. Pečena glina popije vode koliko može stati u usitnjene komadiće i višak iscuri dole kroz posudu. Znači nema premokrog tla. O ti komadići su odlični za rast korijena. Prozračno je, i korijenje se dolično grana. Nikako ne stavljati biljku u obični pjesak iz pješčanika. To je užas. Mora biti neki krupni pijesak. A biljku onda prihranjuješ, dodaješ gnojiva pa super raste. Evo zato su svi ludi za tenisitom. I biljke ga vole.

Daj molim te navedi u kojim se omjerima stavlja u zemlju , dali kao pijesak ovisno o vrsti drveta lil drukčije.
 
Pozdrav Goran.
Tenisit ti se stavlja čisti uz dodatak šake ili dvije treseta (može bilo kakve kupovne zemlje za cvijeće jer se ona sastoji od mješavine treseta). Znači, 85% tenisit i 15naestak % treset. Bolja je kombinacija treseta s pumice, ili bar pumice i tenisit 50-50, i onda još u to šaku treseta.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Sve o zemlji / mješavini
« Odgovori #387 : 16-09-2008, 10:06:25 »
Novi popis za narudžbu:
ja / 5 vreča pomica i 2 vreče vulkana!
Gal / 3 pomice i 1 vulkana
Igor / 2 pomice i 2 vulkana
Don / 2 pomice i 2 vulkana
Čajko / 6 pomica
Seba / 7 pomice i 3 vulkana

Dragi prijatelji, za sada ništa od narudžbe. Desio se nesporazum i prva moguća nabavka bit će, kad će rasadnik naručivati svoje redovite potrebe. Količina koja nam treba je premala za novu narudžbu.
Uspio sam saznati izvor njihove pomice i vulkana.... http://www.tercomposti.it/
Vulkanska lava/kamen http://www.tercomposti.it/prodotti_scheda.asp?id=78

Offline DonQuijote

Odg: Sve o zemlji / mješavini
« Odgovori #388 : 16-09-2008, 10:47:06 »
A kada će to biti?
A niš, i tenisit je odličan

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Sve o zemlji / mješavini
« Odgovori #389 : 16-09-2008, 10:57:49 »
A kada će to biti?
A niš, i tenisit je odličan

Ostaje nam čekati !
Vjerojatno ćemo uzeti balu 2m3 iz Jadra u ST. Bit će i za tebe!